Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Олеся Гончара у фондах бібліотекиГончар О. Твори [Текст] : в 12 т. Т. 6 : Бригантина ; Берег любові ; Коментарі / О. Гончар. - К. : Наук. Думка, 2008. - 437 с.

У шостому томі Зібрання творів О. Гончара у 12 томах подаються повість «Бригантина» та роман «Берег любові».

Гончар О. Твори: в 7 т. Т. 2 : Таврія ; Перекоп ; Романи / О. Гончар. - К. : Дніпро, - 1987. - 717 с.

До другого тому ввійшли романи «Таврія», дія якого розгортається на півдні України напередодні першої світової війни, і «Перекоп», присвячений подіям громадянської війни на Україні.

Гончар О. Вибрані твори: в 4 т. Т. 2 : Циклон ; Твоя зоря ; Микита Братусь ; Далекі вогнища / О. Гончар. - К. : Сакцент Плюс, - 2005. - 736 с.

До другого тому творів Олеся Гончара увійшли романи «Циклон», де герої діють під час боротьби із стихійним лихом у районі Карпат, і «Твоя зоря», у центрі якого - образ патріота й інтернаціоналіста, людини з глибоко розвинутим почуттям гідності й честі, а також повісті «Микита Братусь» і «Далекі вогнища».

Гончар О. Вибрані твори / О. Гончар. - К. : Сакцент Плюс, 2004. - 511 с.

Творчість Олеся Гончара (1918-1995) має епохальне непересічне значення в історії новітньої української літератури.

Його знакові романи «Тронка», «Собор» репрезентують найхарактерніші ідейно-тематичні та жанрові ознаки художнього доробку письменника.

Гончар О. Бригантина : повість / О. Гончар. - К. : Веселка, 1982. - 271 с.

 

Повість українського радянського письменника, лауреата Ленінської премії, Героя Соціалістичної Праці Олеся Гончара розповідає про нелегку працю вчителів, що виховують підлітків справжніми людьми, про виноградарів, котрі вирощують сонячні грона в посушливих степах півдня України.

Гончар О. Далекі вогнища : Нові твори / О. Гончар. - К. : Радянський письменник, 1987. - 287 с.

До нової книжки видатного українського радянського письменника, окрім двох повістей, увійшов ряд оповідань, художніх нарисів та розгорнутих есе. Автор веде читача від завіяної снігами хати на Полтавщині до відкритого усім бурям Атлантичного океану, на землю Камоенса, що на крайньому заході Європи, у тропіки Таїланду... Його герої потрапляють у надзвичайно драматичні ситуації, для виходу з яких потрібне велике напруження моральних і фізичних сил. Цим зумовлений високий гуманістичний пафос творів, яскрава художність і пристрасне заперечення бездуховності, різних виявів браконьєрства. Твори приваблюють народністю, життєвою правдою, досконалістю стилю.

Гончар О. Катарсис / О. Гончар. - К. : Український Світ, 2000. - 136 с.

Ця книга розповідає про руйнівну силу війни, яка протиставляє народи, роз'єднує людей, нівечить їхні долі...

Гончар О. Листи / О. Гончар. - К. : Український письменник, 2008. - 431 с.

Це перше видання епістолярної спадщини класика української літератури, державного діяча, лауреата Шевченківської премії - Олеся Гончара.

В листах відкриваються нові сторінки біографії і творчого життя письменника, його громадської, державної діяльності, широких зв'язків із читачами в Україні та за її межами.

Гончар О. Людина і зброя : Роман / О. Гончар. - К. : Український письменник, 1994. - 287 с.

Роман «Людина і зброя» - про долю молодого покоління у війні, про бійців студентського батальйону, більшість із яких загинула у перших боях з фашистами, а інші, потрапивши в оточення, вперто пробивалися до своїх...

Одним із студбатівців був автор цього твору, нині видатний, знаний усім світом письменник, котрий вважав своїм обов'язком повідати людям про друзів і побратимів, які зі студентської лави добровольцями пішли на фронт, стали на захист рідної землі.

У 1962 році роман був відзначений Державною премією України імені Т.Шевченка.

Гончар О. Перекоп : Роман / О. Гончар. - К. : Дніпро, 1987. - 329 с.

Дія роману видатного українського радянського письменника, лауреата Ленінської, Державних премій СРСР та Державної премії Української РСР імені Т. Г. Шевченка Олеся Гончара розгортається на Україні, охопленій вогнем громадянської війни. На прикладі життєвого шляху Данька Яреська, котрий в роки боротьби за Радянську владу став справжнім солдатом революції, письменник показує зростання свідомості трудящої людини. Роман закінчується хвилюючою картиною переможного штурму Перекопу Червоною Армією.

Гончар О. Собор : Роман / О. Гончар. - К. : Дніпро, 1989. - 270 с.

Як живе сучасна людина, який її духовний світ, як ставиться вона до великих набутків свого народу, до скарбів народної культури, з якими духовними надбаннями йде в свій завтрашній день - все це знаходить художнє відтворення в романі видатного українського радянського письменника. Твір, що й сам став жертвою застійних явищ у суспільстві (після першого видання переслідувався і замовчувався майже двадцять років), спрямований проти духовного браконьєрства й безпам'ятства, кар'єризму й пристосуванства. В романі читач відчує щире вболівання за збереження навколишнього середовища, чистоту людських душ.

Книга наснажена духом гуманізму й характерним для нашого часу прагненням людей до інтернаціонального єднання.

Гончар О. Твоя зоря : Роман / О. Гончар. - К. : Дніпро. - 374 с.

Про життєві дороги людські, про народні духовні джерела, що живлять нас від дитинства і до сивих літ, про те світле й наснажливе почуття, що звемо його любов'ю до Батьківщини, йдеться в новому романі Олеся Гончара. В центрі твору - образ нашого сучасника, патріота та інтернаціоналіста, людини з глибоко розвинутим почуттям гідності й честі, здатного життям пожертвувати в ім'я високих гуманістичних ідеалів.

Гончар О. Циклон : Роман / О. Гончар. - Ужгород : Карпати, 1981. - 264 с.

Роман відомого українського радянського письменника про наших сучасників, людей героїчного характеру.

Гончар О. Щоденники : у 3-х т. Т. 1 (1943-1967) / О. Гончар. - К. : Веселка, 2002. - 455 с.

Перший том «Щоденників» видатного письменника, фронтовика, громадського діяча Олеся Гончара охоплює значний часовий період - з 1943 року по 19б7рік, період, коли вже були написані романи «Прапороносці» і «Собор», період, коли прийшли світова слава і всенародне визнання та любов.

Записи дають глибше уявлення про автора як людину високого духовного заряду, людину щиру і принципову, патріота рідної України.

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка