Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Лесі Українки у фондах бібліотекиУкраїнка Л. Зібрання творів у 12-ти т. Т. 1. Поезії / Л. Українка. - К. : Наук. думка, 1975. - 448 с.

До книги увійшли поезії. В основу подачі текстів кладуться останні редакції прижиттєвих публікацій, підготовлених до друку самою письменницею. Не друковані за життя Лесі Українки твори подаються за автографами.Тексти подаються за сучасним правописом із збереженням всіх морфологічних та лексичних особливостей мови письменниці.

Українка Л. Твори: в 4-х т. Т. 1. Поетичні твори / Л. Українка. - К. : Дніпро, 1981. - 542 с.

У том увійшли вірші, поетичні збірки та поеми.

Українка Л. Твори / Л. Українка. - К. : Дніпро, 2000. - 630 с.

До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори Лесі Українки (1871-1913) - геніальної поетеси і драматурга, класика української літератури. За словами першого Президента України М.С. Грушевського, «глибоко національна в своїй основі, всім змістом звʼязана нерозривно з життям свого народу, з переживаннями нашої людини в теперішню добу, ця творчість переводила їх на грунт вічних вселюдських змагань і звʼязувала з одвічними переживаннями людськості».

Українка Л. Бояриня; Лісова пісня / Л. Українка. - К. : Укр. письм, 2000. - 175 с.

Книга вміщує два вершинні драматичні твори Лесі Українки, перший з яких протягом десятиліть за радянського часу був заборонений до друку. Національну ідею, дух України геніальна поетеса втілила в цих творах найглибше, а змістом своїм та суттю вони взаємодоповнюються.

Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема і як посібник для школярів та студентів при вивченні навчальних програм.

Українка Л. Бояриня / Л. Українка. Гетьман Іван Виговський / І. Нечуй-Левицький. - К. : Наук. думка, 1997. - 336 с.

Маловідома драматична поема «Бояриня» геніальної української поетеси Лесі Українки (1871-1913) написана у квітні 1910 року і вперше видрукована у журналі «Рідний край» 1914 року вже після її смерті. Зміст поеми повʼязаний із ХVІІ ст., добою Руїни й Петра Дорошенка. Роман І. Нечуя-Левицького «Гетьман Іван Виговський», написаний у 1895 році, відображає одну з славетніших сторінок історії України: боротьбу українського козацтва за волю та незалежність.

Названі твори передбачені шкільною програмою з української літератури.

Українка Л. Квітка на долоні вічності: вибр. твори:  у 2 т. Т. 1. / Л. Українка. - Л. : Світ, 2012. - 240 с.

Перед читачем книга перекладів творів Лесі Українки кримськотатарською мовою. Адже Крим по праву вважають другою колискою таланту української поетеси. Чимало її віршів написані на цій землі, навіяні кримськими враженнями і споминами про них.

Видання двомовної книги Лесі Українки добре прислужиться вчителям, батькам, допоможе їм у поглибленому вивченні мов, ознайомить кримчан з творами видатної української письменниці.

Українка Л. Роберт Брюс, король шотландський: Шотландська легенда / Л. Українка. - К, 2003. - 32 с.

Гостросюжетна легенда про те, як важливо в житі бути мужнім і наполегливим. Для дітей - реальна участь у боях між шотландцями та англійцями, для батьків - можливість відпочити і замислитись...

Українка Л. Горить моє серце: Вірші та поеми / Л. Українка. - К. : Київська правда, 2004. - с.464.

До запропонованої читачеві книжки ввійшли вірші та поеми Лесі Українки, великої української поетеси, чия літературна спадщина є невідʼємною, обсяговою і потужною частиною духовної скарбниці нашого народу, повноцінною складовою всього світового красного письменства.

Українка Л. «Мріє, не зрадь!»: твори, док., світлини / Л. Українка. - К. : Веселка, 2009. - 319 с.

Про життєвий шлях великої української поетеси Лесі Українки розповідає ця оригінальна за композицією книга, збагачена світлинами, фрагментами, з листів, спогадами рідних і друзів Лесі. А в основі збірника - поетичні, прозові й драматургічні твори, в яких, як у дзеркалі, відбилася непересічна особистість автора від дитинства і до останніх днів.

Книга буде корисною не лише вчителям та учням, а й усім тим, кого цікавить доля і світ творчості видатної дочки українського народу.

Українка Л. Оргія: драматичні поеми / Л. Українка. - К. : Основи, 2001. - 771 с.

До збірки ввійшли драматичні поеми Лесі Українки.

Українка Л. Поезія. Драматичні твори  / Л. Українка. - К. : Наук. думка, 2008. - 384 с.

У книзі вміщено кращі поетичні та драматичні твори: «Давня казка», «Лісова пісня», «Одержима», «Оргія», «Бояриня», які рекомендовані програмою середньої загальноосвітньої школи з української літератури для текстуального й оглядового вивчення.

Для широкого загалу читачів.

Українка Л. Хвилі моєї туги  / Л. Українка. - Львів : Каменяр, 1991. - 118 с.

До збірки української поетеси-класика включено інтимну лірику, яку за глибиною передачі драми людського серця можна поставити в один ряд із «Зівʼялим листям» І. Франка.

Українка Л. Я любила вік лицарства... : вибр. твори / Л. Українка. - К. : Країна Мрій, 2008. - 368 с.

До видання включено вибрані вірші, поеми та драматичні твори видатної літераторки, без яких палітра української літератури втратила б свої найяскравіші барви.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка