Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Сулятицький М. Специфіка викладання літератури рідного краю у загальноосвітній школіСтаття розкриває питання художніх особливостей роману української письменниці. Літературний твір виявляє ори­гінальне, багатоаспектне художнє утво­рення нашого письменства.

Ключові слова: роман, жанр, стиль, проза, література.

Мета: на матеріалі роману Ольги Слоньовської ознайомити учнів з ідейно-тематичними та художніми особливостями прози письменників рідного краю, специ­фікою художнього мислення автора.

Специфічною ознакою навчальної програми з української літератури є те, що майже в усіх класах, починаючи із середніх, вона передбачає уроки, які відведені на ознайомлення з літературою рідного краю, а у випускному класі - ще й побіжно вимагається від учителя подавати матеріал і про сучасний літера­турний процес. Поза сумнівом, що за одно-двоурочний час таке завдання ви­конати просто не є можливо. У цьому випадку педагоги-філологи намагають­ся ознайомити одинадцятикласників хоча б з лауреатами найпрестижніших премій: імені Тараса Шевченка, імені Лесі Українки, імені Максима Рильського, імені Василя Симоненка, імені Олеся Гончара тощо.

Минулорічне передліття принесло на літературне Прикарпаття новину про високе ушанування письменницького та­ланту Ольги Слоньовської, оскільки її роман "Дівчинка на кулі" удостоєний гран-прі Міжнародного літературного кон­курсу романів, кіносценаріїв, п'єс, пісен­ної лірики та творів для дітей "Коронація слова-2012" у номінації "Романи". Зако­номірно, що освітяни знають О. Слоньо-вську як автора багатьох науково-мето­дичних статей, підручників, а ось про її письменницький набуток їм не так багато й відомо. Щоб учитель міг більше розпо­вісти одинадцятикласникам про Ольгу Слоньовську - і пропонуємо цю статтю.

Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка