Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Ольга Слоньовська   Любов – найпрекрасніше почуття, яке тільки може народитися в серці людини. Це початок усього: із любові народжується нове життя, в пестощах світлих променів материнської ласки зростає нова людина, а в серці дорослої людини формується почуття з почуттів – кохання. Зв’язок між матір’ю і дитиною дає високе почуття любові до рідного краю. Яскравим прикладом такого поєднання в одній людині є життя і творчість Ольги Слоньовської.
    ...Поетеса, Джоконда сучасної лірики, прозаїк, літературознавець, член Національної спілки письменників України, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – Ольга Слоньовська народилася 8 березня 1960 року в селі Ценява на Коломийщині в багатодітній сім’ї. З ранніх літ – тяжка праця, повна опіка над молодшими, безпощадна кара за недогляд і дитячі пустощі. Строгі мамині очі, і добрі – батькові. А ще самовільні мандри на зарослі непрохідними хащами хатнища, у безмежні поля, в далекий сусідній ліс. Навчалася в Коломийській СШ № 2, пізніше в Івано-Франківському педінституті. Відзначена рядом літературних премій:
*Лауреат Івано-Франківської міської премії ім І. Франка за книгу поезій „Соната для коханого” (2003);
*Літературна премія ім. Б. Нечерди за збірку віршів „Джоконда” (2006);
*Лауреат обласної премії ім. В. Стефаника за книгу поезій „Пектораль” (2011);
*Гран-прі Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей „Коронація слова – 2012” (за роман „Дівчинка на кулі).
   Брала участь у розробці 10 методичних посібників з української літератури для 9, 10, 11 класів, диференційованого букваря „Хрещатий барвінок” (2002) та інших навчальних матеріалів.
Нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ-го ступеня, медаллю „За заслуги перед Прикарпаттям”.
У житті довелося їсти і чорний хліб, і білий. На початку 80-х цілий рік КДБ прикладав драконівські зусилля, щоб зробити її „сексотом”. Не зламали. Зате назавжди вбили в ній страх. Поетеса не виносить брехні, нікому не заздрить. Поважає талановитих і благородних.
   О. Слоньовська є автором понад п’ятдесяти книг, серед яких наукові монографії, науково-методичні посібники, підручники, науково-документальні й художні твори.
   Ольга Слоньовська одна із тих, хто є вірним і відданим стражем українського поетичного слова. Це талановита поетеса з чіткими світоглядними й естетичними поглядами.

Оновлено 25-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка