Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Марка Черемшини у фондах бібліотекиЧеремшина М. Вибрані твори / М. Черемшина. - К.: Держлітвидав УРСР, 1962. - 290 с.

У книзі - вибрані твори відомого західноукраїнського письменника-демократа Марка Черемшини (1874-1927). Це новели циклів „Карби" та „Верховина", в яких письменник показав тяжке життя сільської бідноти до та після імперіалістичної війни. Національне і соціальне гноблення з боку польсько-шляхетських поневолювачів, класове розшарування на селі, тяжкі конфлікти, породжені злиднями, безправ'ям і темнотою селян-бідняків - таке ідейно-тематичне спрямування цих творів. В новелах циклів „Село за війни" та „Пара сочка" письменник виступає проти жорстокості, безглуздості братовбивчої імперіалістичної війни.

Новели Марка Черемшини ліричні, написані образною народною мовою, сповнені, за словами І.Франка, поетичного лету, мелодійності, ніжності, грації та різнорідності.

Черемшина М. Карби : Оповідання / М. Черемшина. - К. : Дніпро, 1986. - 246 с.

Соціальне і національне гноблення, класове розшарування на селі, незчисленні трагедії, породжені безправ'ям, темнотою і злигоднями прикарпатських селян, засудження імперіалістичної війни - таке ідейно-тематичне спрямування творів відомого українського письменника.

До книги ввійшли кращі зразки оповідального жанру - оповідання, новели, фрагменти, образки, як визначив сам автор.


Черемшина М. Твори / М. Черемшина. - К. : Дніпро, 1978. - 326 с.

Відомий український письменник-демократ Марко Черемшина (1874-1927) належить до тих митців слова, під пером яких українська проза, за словами І.Франка, "набрала поетичного лету, мелодійності, ніжності, грації та різноманітності". Марко Черемшина уславився своїми глибоко ліричними новелами. В них зображено важке життя гуцульської бідноти, визискування селян глитаями та урядовцями, конфлікти, породжені злиднями, безправ'ям і темнотою селян, трагічне становище мирного населення, що гине в жорсткій, безглуздій імперіалістичній війні.

Крім новел, до збірки ввійшли також ранні оповідання, поезія в прозі, спогади, автобіографія, літературно-критичні виступи, листи.

Черемшина М. Твори: в 2 т. - К. : Наук. думка, 1974.

Т. І: Карби; Село за війни; Верховина; Парасочка. - 335 с.

Сюди ввійшло 15 оповідань зі збірки „Карби"; 7 оповідань , які найкраще змальовують страхіття, які несла галицькому селу грабіжницька імперіалістична війна - цикл „Село за війни"; 6 оповідань зі збірки „Верховина"; та 7 оповідань на родинно-побутові теми під назвою „Парасочка".

Черемшина М. Твори: в 2 т. - К. : Наук. думка, 1974.

Т. 2: Посвяти Василеві Стефанику. Ранні оповідання. Поезії. Переклади. Літературно-критичні виступи. Спогади. Автобіографія. Листи. - 304 с.

Черемшина М. Новели. Посвяти Василеві Стефанику. Ранні твори. Переклади. Літературно-критичні виступи. Спогади. Автобіографія. Листи / М. Черемшина. - К. : Наук. думка, 1987. - 448 с.

Том знайомить з творчістю Марка Черемшини, зокрема з новелами із збірників „Верховина", „Парасочка", „Село під час війни" та інших, а також з поезіями в прозі, вибраними листами.

Живий у пам'яті народній. Відзначення сторіччя з дня народження марка Черемшини. - К. : Дніпро, 1975. - 161 с.

Збірник документів і матеріалів „Живий у пам'яті народній" - це пам'ятна книжка про відзначення в нашій країні ювілею визначного письменника і культурно-громадського діяча Марка Черемшини.

Матеріали збірника розкривають нові сторінки життя і творчості Марка Черемшини, наочно показують, як проходило відзначення сторіччя з дня народження письменника, що перетворилося у свято інтернаціонального єднання літератур.

Семанюк Н. Співець Гуцульщини. Спогади про Марка Черемшину / Н. Семанюк. - Ужгород : Карпати, 1974. - 119 с.

Дружина письменника Наталя Семанюк у своїх спогадах розповідає не тільки про Марка Черемшину, а й про його друзів, знайомих. Видатного новеліста змальовано як у літературній,  громадській діяльності, так і в побуті, показано його стосунки з Василем Стефаником, Лесем Мартовичем, Миколою Фірманюком, Дмитром Осічним.

Це третє, виправлене і доповнене видання.

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка