Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів С. Пушика у фондах бібліотеки



Пушик С. Блискавиці б'ють у найвищі дерева : повість, есеї / Степан Пушик. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2011. - 267 с.

Лавреат Шевченківської премії Степан Пушик, автор багатьох по­етичних збірок, романів, повістей, новел, есеїв був близьким другом і співавторам пісень композитора й поета Володимира Івасюка. Про нього (і не тільки про нього) він написав повість «Блискавиці б'ють у найвищі дерева», яку відзначено першою премією часопису «Березіль». З неї читачі дізнаються багато нового про юного генія, чого не знають поки що навіть рідні Володі, Героя України, Шевченківського лавреата.

До книжки включено також есеї про Зауралля, де перебував на за­сланні Тарас Шевченко, про магнетизм давніх святилищ на батьківській землі Івана Франка, про Богдана Лепкого, Тараса Мельничука, Віталія Колодія, Богдана Радиша, Ольгу Слоньовську, про казкарку і співачку Доню Юрчак, статті та відповіді автора на анкету редактора часопису «Вежа».

Пушик С. Ватра на Чорній горі : оповідання та новели / С. Пушик. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2001. - 366 с.

„Ватра на Чорній горі" -  нова книжка оповідань та новел відомо­го письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевчен­ка, премій імені В. Стефаника та П. Чубинського - Степана Пушика, ім'я якого було висунуто на Нобелівську премію Миру. Герої його книж­ки, як і сам автор, -люди небуденні. Чорногорок» постає для читачів минуле сторіччя, а ватрою надії світиться поріг двадцять першого сто­ліття й третього тисячоліття, через який читач переступив разом з автором, багатьма героями його творів.

Пушик С. Г. Галицька брама: роман / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1989. - 411 с.

Новий роман українського письменника з Івано-Франківщини. Це художнє дослідження складної історич­ної долі, що випала трудящим Галичини, волелюбство і боротьба яких проти загарбників-поневолювачів знайшла відображення у фольклорних скарбах, архітектурі, жи­вопису, прикладному мистецтві, літературі, численних пам'ятках історіографії. Автор розкриває нерозривний зв'язок минулого і сучасності, спадкоємність культурних традицій, яскраво висвічує новий радянський день краю.

Пушик С. Галич: поезії / С. Пушик. - К. : Молодь, 1990. - 120 с.

Нова поетична збірка відомого укра­їнського поета і прозаїка з Івано-Франківська об'єднує твори про далеку і близь­ку історію нашої Вітчизни -  про Київ­ську Русь, козаччину, трагічні сторінки XX століття, гостропубліцистичні вірші про проблеми нашого сьогодення. До книжки також увійшли твори, які свого часу з різних причин не були надруко­ваними.

Пушик С. Головиця: поезії / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1985. - 142 с.

Нова збірка поезій українського письменника -  поета, прозаїка, фольклориста із Прикарпаття. В ній роздуми про покликання людини на землі, про наповненість і красу людського життя. Головніший в Карпатах називають джерела, із яких беруть по­чаток струмки і ріки. Джерела творчості поета -  у фольклорних багатствах рідного краю, в бурхли­вих подіях нашої доби.

Пушик С. Дараби пливуть у легенду: повість, есе, оповіді / С. Пушик. - К. : Рад. письменник, 1990. - 334 с.

До нової книжки українського поета, прозаїка, фольклориста, лауреата Державної премії Української РСР імені Т. Г. Шевченка за­пропоновано: есе - фольклорні паралелі до «Слова о полку Ігоревім», ще одна з численних версій авторства, місця написання, а також трактування нез'ясованої давньої термінології видатного твору східнослов'янської літератури. Повість-есе - про перебування Лесі Українки та Климента Квітки в Карпатах, де, зокрема, оповідається про зустріч з Ольгою Кобилянською, Іваном Франком.

Читачів зацікавлять художні оповіді про ро­дину Семенюків - талановитих народних умільців з мальовничої Гуцульщини, а також про епоху лісосплаву на Черемоші.

Пушик С. Зелена борода / С. Пушик ; [гол. ред. Б. Будний]. - Т. : Богдан, 2004. - 64 с.

Вірші для дітей.

Пушик С. Золотий тік: поезії / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1971. - 86 с.

Це збірка про молоду радянську людину, котра має бентежне особисте життя, та живе й турботами цілої Батьківщини, котра має свої щемкі спогади, та не губить за ними пам'ять віків, котра має найпотаємнішу мрію душі, та не мислить її поза майбутнім народу.

Пушик С. Задума гір: поезії / С. Пушик. - К. : Рад. письменник, 1980. - 93 с.

До нової книжки українського поета увійшли ліричні вірші, присвячені нашому сьогоденню, красі Радянського Прикарпаття, молодим його трударям-лісорубам, сівачам, народним умільцям Карпат.

Пушик С. Івано-Франківщина / С. Пушик. - К. : Україна, 1984. - 48 с.

Цю брошуру написав лауреат обласної літературної премії іме­ні Мирослава Ірчана, поет, прозаїк та фольклорист, автор текстів багатьох пісень Степан Пушик.

Уродженець села Вікторова Галицького району, що на Івано-Фраиківщині, він нині очолює раду клубу творчої інтелігенції в Івано-Франківську. Записуючи фольклор, уздовж і впоперек зміряв терен області, зустрічався з працьовитими лісорубами, полонинниками, різьбарами, буровиками, колишніми фронтовиками. Через леген­ду і пісню бриніла історія, а устами сучасників до нього промовляло сьогодення оновленого Прикарпаття, де шум потоків і смерек, де гомін нових фабрик та заводів.

Розповідь про свій край Степан Пушик побудував у формі ман­дрівки по верховинах і низинах. Маємо очі, щоб бачити ті величні зміни, які сталися на Прикарпатті за радянського часу, вуха, аби чути, про що воно говорить і співає, й серце, щоб любити рідну землю,- такий лейтмотив книжки «Івано-Франківщина».

Пушик С. Ключ-зілля: оповідання, повість / С. Пушик. - К. : Молодь, 1981. - 216 с.

Книгу прози поета з Івано-Франківщини виповнили єдиним змістом оповідання фольклориста - результат спілкування автора з народними поетами, носіями казок та легенд. До книги увійшла також повість про життя повоєнного карпатського села.

Пушик С. Луни: поезії / С. Пушик. - К. : Рад. письменник, 1988. - 180 с.

Автор поетичних, прозових і фольклорних видань до нової збірки включив твори про рідні Карпати, де він народився і працює нині, про наш тривожний і неспокійний час.

До книги увійшов переклад і реконструкція "Слова о полку Ігоревім", вивченню, дослідженню, розшифруванню так званих "темних місць" якого поет віддав багато років праці.

Пушик С. Молоді громи: поезії / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1967. - 21 с.

Ліричний герой першої збірки Степана Пушика пішов у широкий світ із прикарпатських верховин. Він устиг заробити перші трудодні, пізнати труднощі солдатських доріг, відчути перше кохання, вимріяти щастя, і хай не на багато, наблизити його.

Пушик С. Нове про "Слово о пльку Ігоревь...". Слово про похід Ігорів, Ігоря, сина Святослава, внука Олегового: пер., реконструкція тексту, розшифрування темних місць / С. Пушик. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2012. -  64 с.

У своїй новій книжці письменник, фольклорист і літературознавець Степан Пушик пропонує нові оригінальні версії щодо походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославовича на половців. Він вважає, що „поискатьі города Тьмутороканя" князь пішов, щоб відвоювати колишнє Тьмутороканське руське князівство для свого швагра-ізгоя Володимира Галицького, сина Осмомисла, наводить нові факти, які підтверджують авторство твору про цей похід та „Слова Даниїла Заточеника". Дослід­ник „Слова о полку Ігоревім" приходить до висновку, що Володимир, внук Юрія Довгорукого, як і князь Ігор, мав християнське ім'я Юрій (Георгій). У своєму перекладі безсмертного твору С. Пушик пропонує нове розшифрування окремих „темних" місць, продовжує досліджувати міфологічне тло твору, яке автор висвітлює в художніх образах та кален­дарі походу русичів на половців.

Пушик С. Новинкар: вірші / С. Пушик ; [гол. ред. Б. Брудний]. - Т. : Богдан, 2004. - 24 с.

Вірші для дітей.

Пушик С. Перо золотого птаха: повість / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1978. - 272 с.

Твір про сучасне і минуле Радянського Прикарпаття, в основі якого оповідь та роздуми письменника, винесені з доріг життя, зустрічей з носіями фольклору рідного краю.

Пушик С. Перо золотой птицы / С. Пушик. - Москва : Советский писатель, 1982. - 392 с.

«Перо Золотой птицы» -  первая книга молодого украинского писателя Степана Пушика, издаваемая в переводе на русский язык.

Повести, включенные в сборник, состоят из новелл и рассказов, в кото­рых показана сложная, нелегкая жизнь людей Верховины - плотогонов, вете­ранов, войны, чабанов, сельских учителей, - живших на рубеже двух эпох: до 1939 года и после воссоединения Западной Украины с семьёй советских народов.

Главным героем книги является народ Верховины - труженик и мудрец, оптимист и жизнелюб, борец за свободу и счастье родного края.

Пушик С. Писаний камінь: книжка лірики / С. Пушик. - Ужгород : Карпати, 1973. - 120 с.

Народився    в   грозовий    1944    рік. Рідне село. -  Викторів, Галицького району на Івано-Франківщині. Закінчив Московський літературний ін­ститут імені М. Горького. Тепер живу в Івано-Франківську. Тут працюю головою клубу творчої інтеліген­ції. Видав дві збірки («Молоді громи» та «Золотий Тік»), написав слова до кількох пісень. Член    Спілки   письменників    України. Комуніст.

Нова   збірка  віршів - книга лірики. «Від роду до роду» -  поезії на громадянські теми, «Біла неділя» - про дивний світ кохання, «Серце коло серця» - ві­ночок співанок. Радію подвигу, сонцеві, любові.

                                                                                                                                                       Автор.

Пушик С.Г. Приповідки: почув, записав і впорядку­вав Степан Пушик / С.Пушик. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2009. -  360 с.

Степан Пушик збіркою приповідок започатковує біблі­отеку своїх записів усної народно-поетичної творчості в багатьох томах. Прислів'я, приказки, зібрані в осно­вному в Західній Україні, поповнять скарбницю україн­ського мудро слів'я. До книжки включено майже 13 ти­сяч поетичних мініатюр.

Пушик С. Сенети: поезії / С. Пушик. - Івано-Франківськ : Гостинець, 2004. - 192 с.

Нова поетична збірка лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, зрілого майстра Степана Пушика - це пристрасть і задума, тривога і радість, любов і розчарування, давнина і сучасність, що сконденсовані в серці, яке ніколи не знало спокою, і нині воно говорить до свого сучасника віршем, піснею, мініатюрою, в яких живе справжня, а не роблена поезія.

Пушик С. Славетний предок Кобзаря: повісті та новели / С. Пушик. - Івано-Франківськ : Нова зоря, 2001. - 223 с.

До нової книжки відомого письменника, Лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка Степана Пушика ввійшла повість-гіпотеза про предка Великого Кобзаря по матері, уродженця Прикарпаття, - Івана Бойка, який, за версією автора, був провідником загону карпат­ських опришків, а згодом -  гайдамаків і козаків. Він народився на Бойківщині, а діяв на Гуцульщині, Буковині, Закарпатті, Поділлі, Воли­ні й на Дніпрі; загубився слід борця у Сибіру. Доля Бойка дивовижно нагадує долю Тарасового Варнака.

До видання включено також цикл мініатюр - „Повісті теперіш­нього часу".

Пушик С. Співають гори: вокальні твори на слова українських поетів / С. Пушик. - К. : Муз. Україна, 1985. - 71 с.

Степан Пушик назвав книжку своїх пісень «Співають гори». Так визначилося тематичне ядро його пісенної поезії - карпатська, смерекова, полонинська височизна з характерним сучасним голосом. Але завдяки поетові той голос такий правдивий і принадний, що його нарівні з народними гуцульськими співанками перехоплює вся українська земля. А тому, якщо визначити не тему, а розмах життя Пушикових пісень, треба говорити - співають гори, а з ними дністрянські та дніпрянські доли, пшеничні степи та індустріальні світла України!

Пушик С. Страж-гора: роман з нар. уст: оповідання та новели / С. Пушик. - К. : Етнос, 2004. - 640 с.

До книжки відомого поета і прозаїка Степана Пушика увійшли роман з народних уст "Страж-гора" та оповідання й новели зі збірки "Ватра на Чорній горі". Письменник створив свій жанр роману, повісті, оповідання, що глибоко закорінені в народну поезію, відзначаються гостросюжетністю, багатством мови, цільністю характерів людей Карпат, Закарпаття, Покуття й Поділля.

Пушик С. Страж-гора: роман з народних уст / С. Пушик. - К. : Рад. письменник, 1982. - 190 с.

Роман «Страж-гора» українського письменника і фольклориста Степана Пушика розповідає про незвичайну долю народної казкар­ки й співачки Марії Марчак, долю, в якій, мов у краплині роси, відбилося життя прикарпатського села і краю від перших і до вісімдесятих років нинішнього століття.

Трагічні й комічні події, лаконічна й образна мова, легенда й притча, прислів'я й приповідка, сама розповідь, що ведеться від імені головної героїні роману, надає творові особливого колориту й привабливості.

Пушик С. Твори в 6-ти томах: Т. 1 : Поезії / С. Пушик . - Івано-Франківськ, 2004. - 536 с.

До першого тому творів лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка та багатьох інших міжнародних та вітчизняних літературно-мистецьких премій, поета, прозаїка, публіциста, літературознавця, перекладача та фольклориста Степана Пушика ввійшли поезії зі збірок „Молоді громи", „Золотий тік", „Писаний камінь", „Задума гір", „Головиця", „Галич", „Луни", „Хмаролом", „Сенети" та інших.

Пушик С. Хмаролом: вибрані вірші, поеми та пісні / С. Пушик. - К. : Дніпро, 1998. - 426 с.

"Хмаролом" -  книжка вибраних поем і віршів, а також пісень, які здобули всенародне визнання й увійшли до репертуару багатьох виконавців. Автор збірки - Степан Пушик, лауреат Державної пре­мії імені Тараса Шевченка, відомий громадський діяч, поет, прозаїк, фольклорист, публіцист, учений.

До підсумкової книжки кращих поетичних тво­рів С. Пушика включено і його переклад, рекон­струкцію тексту, пояснення багатьох так званих "темних" місць "Слова о полку Ігоревім".

Оновлено 14-10-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка