Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

У храмі природи руку їй ставив господьСтефурак Н.

Парасці Хомі пощастило: її талант вчасно помітили, пошанували і піднесли на належну висоту. Вже тоді, коли в Києві у видавництві «Мистецтво» в 1983 році виходив альбом «Параска Хома» (автор-упорядник Володимир Канкан), її ім'я було відоме далеко за межами України. Перша персональна виставка мисткині відбулася ще в 1968 році у Львівській картинній галереї. Відтак були персональні виставки в Києві (музей Т. Г. Шевченка), Каневі, Івано-Франків­ську... В 1973 році Парасці Хомі було присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості» та прийнято до Спіл­ки художників України, Нині вона ще й член Національної спілки майстрів на­родного мистецтва України, лауреат Все­української премії імені Катерини Білокур.

Здавалось би, звичайна сільська дів­чина з Чернятина, що на Городенківщині, так високо сягнути не могла, адже мистецьких студій не закінчува­ла, не бачила найкращих мистецьких галерей світу. У найпрекраснішому храмі природи руку їй ставив Господь. За життя вона створила понад п'ять тисяч квіткових композицій, які вра­жають неповторністю задуму, буянням барв, ретельністю виконання.

І ось - чергова персональна вис­тавка Параски Хоми в Івано-Франків­ському краєзнавчому музеї. Слів за­хоплення і привітання не шкодують для мисткині академіки Володимир Качкан і Володимир Грабовецький, голова об­ласної організації Національної спілки майстрів народної творчості України Ва­силь Корпанюк і голова обласної орга­нізації Національної спілки художників України Богдан Губаль, директор крає­знавчого музею Михайло Паньків, який назвав Параску Хому «класиком деко­ративно-ужиткового мистецтва»...

 

Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка