Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Малює спрацьована рукаПокутська майстриня Параска Хома у свої майже вісімдесят продовжує малювати. Її дивовижні картини на­віюють оптимізм, прикрашають буденність життя. В івано-франківському арт-кафе "Мулярова світлиця", що на вулиці Чорновола, розгорнуто вис­тавку робіт Параски Хоми. Син художниці Ярослав дбайливо розмістив 80 картин. Показ триватиме до кінця року.

На відкриття прийшли представники влади, ЗМІ, художники, шанувальники творчості Параски Хоми, яка, працюючи все життя в колгоспі, вечорами та у святкові дні малювала на папері свої букети, віночки, пташенят. Тут її думки, мрії і сподівання.

Споглядаючи красу картин, представлених на вис­тавці, одна з відвідувачок написала у книзі відгуків: "Безхитрісні квіти, запашні, милують око, посміхають­ся. Між ними казкові пташки в променях сонечка купа­ються. А спрацьована рука малює, вкладає мрії, душу і пісні. Кожен із нас це бачить, чує і віддає шану цій святій жінці".                                                      

Роботи Параски Хоми прикрашають не тільки екс­позиції в музеях, галереях, приватних колекціях. Вони є в школах, лікарнях.

Частину картин автор віддала на відкритий благо­дійний аукціон, організований для придбання пода­рунків дітям-сиротам  до дня святого Миколая.

Про феномен жінки-трудівниці, художниці з Покуття розповідають багато відомих людей краю - Ольга Стрілець, Христина Сорохтей, Володимир Качкан, Ро­ман Фабрика, Галина Філіпова. На кіностудії імені Довженка Микола Мащенко зняв про неї фільм. Ос­таннім часом розвивається новий вид творчості, який проявляється у розписах з елементами візерунків Параски Хоми.

Попри свій поважний вік вона не перестає працюва­ти. Недавно в цьому переконався представник облдерж­адміністрації, який від імені її голови Михайла Вишиванюка подарував художниці фарби, пензлі, папір і поба­жав творчого довголіття.

Надія ДАНИЛИШИН.

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка