Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Творчий доробок майстра словаМельничук Т. Зимозелень / Т. Мельничук.  / Т. Мельничук.  Косів : Писаний камінь, 2006. - 263 с.

„Зимозелєнь" - книга творів поета-дисидента Тараса Мельничука, котру він задумав орієнтовно восени 1971 року. Друзі-земляки поета змогли реалізувати цей задум з віднайдених поезій і таких, що видавалися поза Україною.

Більшою частиною збірки є тюремні вірші.

Мельничук Т. Із-за грат : Поезії / Т. Мельничук.  - Балтимор : Смолоскип, 1982. - 84 с.

Збірку поезій Т. Мельничука «Із-за ґрат» (цю назву до­дало до неї Видавництво) Т. Мельничук написав у слідчій тюрмі в м. Косові Івано-Франківської области. Вона включає 28 віршів, які дісталися на волю, а згодом шляхами українського самвидаву потрапили до Видавництва «Смо­лоскип». Якраз ці тюремні вірші становлять основу збірки. До них ми додали також вірші поета, які автор писав на волі і які були розповсюджені в українському самвидаві.

Мельничук Т.Ю. Князь Роси : Вірші / Т. Мельничук. -  К.: Молодь, 1990. - 152 с.

У застійні сімдесяті роки доля цього талано­витого поета склалася драматично. Своїми чесни­ми рядками Тарас Мельничук уже тоді наближав перебудову. Його вірші ввібрали у себе і мужню висоту Карпатських гір, і вільний дух східно­українських полів. Це друга після двадцяти-двохрічної перерви збірка автора.

Мельничук Т.Ю.  Несімо любов планеті : Поезії / Т. Мельничук. - Ужгород : Карпати, 1967. - 41 с.

Молодий поет працював лісору­бом, геологом, будівельником у Ко­мі АРСР, у Кривому Розі, на Крас­ноярській ГЕС. І скрізь, як і в рід­ному Прикарпатті, він знаходить ви­соку   поезію життя.

Вірші Т. Мельничука охоплюють і вселюдські проблеми, і найінтимніші почуття, стверджують людяність, молодість, любов, красу.

Мельничук Т. Твори в трьох томах : Том перший : поезії / Т. Мельничук.  - Коломия : Вік, 2003. - 255 с.

До першого тому вибраних творів відомого українського поета лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Тараса Мельничука ввійшли вірші з книжок «Несімо любов планеті» і «Чага».

Мельничук Т. Твори в трьох томах : Том другий : поезії. / Т. Мельничук.  - Коломия : Вік, 2003. - 255 с.

До другого тому вибраних творів відомого українського поета лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Тараса Мельничука ввійшли поеми «Осанна» і «Калинові ключі» з книжки «Чага», вірші з книжок «Із-за ґрат» і «Князь роси» та поезії, опубліковані в різні роки у часописах «Донбас» і «Перевал», а також недруковані досі твори.

Мельничук Т. Твори в трьох томах : Том третій : поезії книга 1 / Т. Мельничук. - Коломия : Вік, 2006. - 294 с.

До першої книги третього тому вибраних творів відомого українського поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Тараса Мельничука увійшли раніше неопубліковані вірші.

Мельничук Т. Чага / Т. Мельничук. - Коломия : Вік; Просвіта, 1994. - 167 с.

Коли чуємо, що книги, як і люди, мають свою долю, то Мельничукова „Чага" - цьому ще одне, хоч і трагічне, підтвердження: впорядкований під цією назвою рукопис книжки був ув'язнений і перебував під недоступним спєцзамком понад двадцять років! Визволення його з неволі - це немов дивовижне повернення з майбуття.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка