Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Цілюща магія медового боруМартинюк Василь

   Між хвойним лісочком і дендропарком, у зелених лапах якого ховаються санаторні корпуси, в'ється річка. Із віття виглядають вулики. А гордовиті коні ласують найсоковитішою у світі травою.

   Є в Україні рай земний. Ім'я  йому - „Медобори". Це унікальний санаторій поруч із селом Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини, за двадцять кілометрів від обласного центру.

   Нині важко уявити, що лікувально-курортний заклад міг би не з'явитися на мапі нашої країни, якби два століття тому барон Ян фон Конопка, власник тутешніх просторів, оминув своєю увагою щедрі багатства місцини. І якби 185 років тому тут не народився перший у Надзбруччі бальнеологічний курорт - прародич сучасного санаторію «Медобори».

   Гарну бізнесову ідею щодо лікування хворих підки­нув пану Конопці доктор Генріх Мосинг - після того, як завітав до приятеля. Той Мосинг - чи то знічев'я, чи то радше з професійної цікавості - тестував місцеву чарів­ну водичку та присвятив їй наукову працю. Вердикт сто­совно сірководневого дива відкрив зелену вулицю май­бутньому курорту. Барон Конопка не почив на лаврах: миттєво опанував роль рятівника людства від усіляких недуг. Хай не все людство, але навколишня знать хлинула сюди у пошуках втраченого здоров'я. На жаль, початковий цикл цієї благородної справи тривав лише 70 років: оздоровниця згоріла.

   А 24 роки тому розпочався новий етап в історії курорту: саме тоді перша черга санаторію „Медобори" була готова до приймання відпочивальників.

 

Повний текст статті  можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

 

Оновлено 03-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка