Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Оздоровчий план „Буковинської Мацести”Ісаченко Світлана

Цілющі води: Єдиний нині діючий в області санаторій отримує друге дихання

Розчищення джерел

   Санаторій має ніби все для свого процвітання -  чудотворну воду, досвідчений і уважний медичний персонал, ефективні технології, чарівні гірські крає­види з кришталевою водою Черемошу, що зовсім поряд, врешті - великий попит на медичні послуги, які може надавати. Нема лише одного - належної інфраструктури. Щоп­равда, останнім часом ситуація дещо покращилася. На території оздоровниці з'явилися затишні будиночки зі зрубу з усіма зруч­ностями, оновлено ванне відді­лення. Але системного підходу до розвитку цієї унікальної уста­нови як не було, так і немає. За своїм юридичним статусом «Обласна лікарня відновного лікування «Брусниця» є кому­нальною установою, підпорядко­ваною обласній раді. її діяльність фінансує обласний бюджет лише на третину. Врешті, тери­торіальна громада області, якій фактично належить «Брусни­ця», має подякувати Юрію Іллі­чу Бойку, що взагалі зберіг цю оздоровницю, яка сьогодні єдина представляє колись потужну на Буковині систему санаторно-курортного лікування. Через безгосподарність передусім обласної ради, у всіх на очах занепадали, аж поки не зникли взагалі з десяток унікальних бальнеологічних лікувальних закладів, замулились їхні цілю­щі джерела.

   Головне управління охорони здоров'я ОДА запропонувало власнику «Брусниці» - Черні­вецькій облраді, поки не пізно, провести реорганізацію цієї комунальної установи і створити на її базі обласне комунальне підприємство «Бальнеологічний санаторій «Брусниця». На черговій сесії депутати розглядали питання довго і нудно. «Я маю підстави вважати, що лікарню навмисно ведуть до банкрутства, аби потім продати за безцінь якомусь інвесторові. Ми повинні спочатку в усьому розібратися, створити спеціальні комісії для ґрунтовного вивчення ситуації», - озвучував не лише своє зане­покоєння депутат Степан Спіжавка, який, між іншим, входить до постійної комісії облради з питань охорони здоров'я.

   За великим рахунком, облрада зобов'язана не вивчати питання лише зараз, а досконало володі­ти ситуацією і давно розробити конкретний інвестиційний план розвитку своєї комунальної установи. Немає такого плану і в головному управлінні охорони здоров'я ОДА. Але, як запевняє його керівництво, статус кому­нального підприємства якраз і дасть   змогу   «Брусниці»,   яка залишатиметься власністю територіальної громади області, активніше взятися за господар­ську діяльність, налагодити співпрацю з різноманітними фондами і бюджетами іншого рівня. А отже, розпочати реальні кроки перетворення із занедба­ного острівця часів соціалізму на сучасну оздоровницю світового рівня.

 

Повний текст статті  можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

 

Оновлено 03-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка