Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Щоб не було біди



Бахур В.Т. Від першої цигарки до раку / перекл. з рос. О.Л. Рибалко. – К. : Здоров’я, 1988. – 96 с.
   Автор, спираючись на власні спостереження й дані численних досліджень лікарів, соціологів, фізіологів, показує, якої шкоди завдає куріння тютюну. У брошурі розповідається про підступні властивості тютюнового диму, про численні, часто дуже тяжкі захворювання, спричинювані курінням тютюну, а також про заходи боротьби проти нього
Для широкого кола читачів.
Бородій М.К. Гіпертонічна хвороба та запобігання їй / М.К. Бородій. – К. : Здоров’я, 1988. – 40 с.
   У брошурі викладено причини виникнення гіпертонічної хвороби, розглянуто основні ознаки захворювання. Дано рекомендації щодо запобігання розвиткові хвороби та ускладненням її. Наводиться орієнтовний режим харчування хворих на гіпертонічну хворобу.
Вуль Ф.Р. Алкоголь і алкоголізм: поради лікаря / Ф.Р. Вуль. – К. : Здоров’я, 1972. -27 с.
   У брошурі популярно розповідається, як людина звикає до алкоголю, з'ясовуються причини виникнення алкоголізму як хвороби.
Йдеться про негативний вплив алкоголю на внутрішні органи, нервову систему та психічну діяльність людини.
Розрахована на масового читача.
Іванченко Ф.Т. Харчування хворих на атеросклероз / Ф.Т. Іванченко. – 4-е вид., перероб. і доп. – К. : Здоров’я, 1979. – 35 с.
   У брошурі популярно розповідається про організацію правильного харчування при захворюванні на атеросклероз. Наводиться орієнтовні меню для хворих середнього та пенсійного віку, зокрема з наявністю ожиріння.
Розрахована на широке коло читачів.
Кархут В.В. Фітотерапія при хворобах органів травлення та порушенні обміну речовин / В.В. Кархут. – К. : Здоров’я, 1992. – 48 с.
   У брошурі видатного українського фітотерапевта Василя Кархута запропоновано понад 260 рецептів для лікування хворих з ураженням органів травлення та порушенням обміну речовин.
   Фітотерапевтичні засоби ефективні при запаленні шлунка, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, шлункових розладах, проносі, запорі, ураженні печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози, цукровому діабеті та ін.
Автор дає поради, як з багатющого арсеналу трав приготувати цілющі препарати, які допоможуть позбутись тяжких недуг.
Для практичних лікарів та тих, хто цікавиться фітотерапією.
Кархут В.В. Фітотерапія при хворобах серцево-судинної та дихальної систем / В.В. Кархут. – К. : Здоров’я, 1992. – 48 с.
   У брошурі широковідомого фітотерапевта Василя Кархута наведено 258 рецептів сумішей, виготовлених із найпоширеніших в Україні лікарських рослин.
   На підставі багатющого досвіду попередніх поколінь народних цілителів та медичної науки автор описує випробувані життям рецепти для лікування хвороб органів дихання (нежить, грип, ГРВІ, бронхіт, коклюш, бронхіальна астма, емфізема, абсцес, туберкульоз та запалення легенів, плеврит, бронхо-ектатична хвороба, актиномікоз тощо), серцево-судинної системи (кардіо-невроз, порушення ритму роботи серця, ішемічна хвороба серця, недостатність кровообігу, гіпертонічна хвороба, гіпотензія, атеросклероз, варикозне розширення вен гомілки, тромбофлебіт, закупорка вен, атеросклеротичний ендартеріїт та ін.). Автор рекомендує також рецепти трав для лікування хвороб крові, ревматизму, для пом'якшення дії хіміопрепаратів, виведення з організму продуктів розпаду бактеріальних клітин і токсинів.
Для практичних лікарів та тих, хто цікавиться фітотерапією.
Лікувальне харчування в домашніх умовах при захворюваннях органів травної системи / П.О. Карпенко, Г.А. Дунаєвський, Н.В. Степанова-Дворцова, Е.І. Дениско. – К. : Здоров’я, 1990. – 56 с.
   У книжці викладено особливості лікувального харчування при хронічному гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннях оперованого шлунка, печінки і жовчних шляхів. Докладно висвітлено питання організації дієтичного харчування в домашніх умовах при цій патології. Наведено орієнтовні одноденні меню, дано характеристику основних продуктів харчування.
Для широкого кола читачів.
Мамчич В.І. Запобігання захворюванням підшлункової залози / В.І. Мамчич. – К. : Здоров’я, 1989. – 45 с.
   У брошурі розповідається про анатомію та фізіологію підшлункової залози, вплив харчування, алкоголю та тютюнового диму на її функції. Наведено головні ознаки гострого, хронічного, післяопераційного панкреатиту, пухлин, кісти, нориць підшлункової залози, інсуломи, спонтанної гіпоглікемії, синдрому Золлінгера-Еллісона, цукрового діабету. Описано принципи діагностики і профілактики цих захворювань. Особливу увагу приділено харчуванню хворих на панкреатит та цукровий діабет.
Для широких кіл читачів.
Міхно Л.Ю. Як запобігти інфарктові міокарда / Л.Ю. Міхно. – К. : Здоров’я, 1989. – 72 с.
   У книжці розповідається про фактори ризику виникнення інфаркту міокарда. Подано рекомендації щодо раціонального харчування, використання природних і преформованих чинників навколишнього середовища, спрямованих на запобігання розвиткові інфаркту міокарда. Наведено комплекси лікувальної фізкультури, які застосовують у період реабілітації хворих з цією пато¬логією.
Для широких кіл читачів.
Нейко Є. М. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки в умовах тривалої дії малих доз опромінення (патогенез, клініка, лікування)  / Є.М.Нейко, А. Д. Захараш, О. І. Дєльцова. – Житомир : М.А.К., 2002. - 154 с.
   У посібнику наведені синдромологічні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у хворих, які зазнають постійного впливу малих доз іонізуючої радіації на забруднених радіонуклідами територіях. Розглянуті питання поліпшення терапевтичної ефективності патогенетичного лікування цієї недуги з диференційованим призначенням лікувальних комплексів з включенням пробіотиків (Біоспорину) та антиоксидантних препаратів (Тріовіту). Показана їх висока ефективність у нормалізації основних біохімічних та цитоморфометричних гематологічних показників, загоєнні виразки, зниженні строків непрацездатності та позитивних віддалених наслідків - попередження і зниження кількості рецидивів захворювання.
   Книга розрахована на практичних лікарів, науковців, викладачів та студентів, - усіх, хто цікавиться проблемами гастроентерології.
Нейко Є.М., Шпак Б.Ю. Мікроелементи і гострі пневмонії / Є.М. Нейко, Б.Ю. Шпак. – Івано-Франківськ, 1998. – 144 с.
   В книзі висвітлюється порушення обміну життєво-важливих мікроелементів міді, заліза, цинка і кобальту і зв'язаних з ними металоферментів при гострих пневмоніях в залежності від важкості перебігу хвороби.
   Показано діагностичне і прогностичне значення цих мікроелементів як критеріїв ранньої діагностики і ефективності лікування пневмоній.
   На прикладі полімікроелементного препарату "Орко-міну" показано вплив цих мікроелементів на нормалізацію порушеного обміну їх при гострих пневмоніях, а також доцільність включення полімікроелементних препаратів в комплексне лікування гострих пневмоній.
Хренов О.А. та ін. Запобігання хронічному бронхітові / О.А. Хренов, В.М. Зорін, В.О. Белоглазов. – К. : Здоров’я, 1990. – 36 с.
   У брошурі описано особливості будови органів дихання, причини розвитку хронічного бронхіту, заходи соціальної і медичної профілактики цієї хвороби.
Для широкого кола читачів

Оновлено 09-10-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка