Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Здоров’я на вашому століБензель Л.В. Лікарські рослини у повсякденному харчуванні : Пряно-аромат. Рослини / Л.В.  Бензель, А.Р. Грицик, Т.Л. Олійник. - Л. : Піраміда, 2004. - 84 с.

Робота присвячена пряно-ароматичним і пряно-смаковим рослинам, які широко застосовуються в кулінарії і харчовій промисловості. Автори знайомлять читача з харчо-смаковими якостями прянощів і їх застосуванням для приготування різноманітних страв і харчових продуктів в домашніх умовах і промисловому виробництві.

Наведені дані про лікувально-профілактичні властивості прянощів і їх застосування для профілактики і лікування різноманітних захворювань.

Робота призначена для студентів медичних навчальних закладів, провізорів, лікарів і широкого кола читачів.

Вітаміноносні лікарські рослини: довідник / Ф.А. Могло, В.П. Попович, П.В. Олійник, Р.М. Шурин. - Львів : Світ, 1992. - 152 с.

У довіднику зібрано й систематизовано відомості про 115 лікарських рослин, які містять комплекс вітамінів, необхідних для нормальної життєдіяльності людського організму. Наведені синоніми та народні назви рослин, описано хімічний склад лікарської сировини, її фармакологічні властивості, правила заго­тівлі та зберігання. Подані способи виготовлення і застосуван­ня лікарських форм із вітаміноносних рослин, вивірені нашими предками та сучасною медициною.

Для лікарів-фітотерапевтів, косметологів, фармацевтів, а також широкого загалу читачів.

Геник С. Скарби здоров'я навколо нас / С. Геник. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2002. - 680 с.

У нинішньому світі спокус заблукати дуже легко. Та кожному з нас хочеться щастя. Де воно, те відібране, добірне зерно істини, яке, засіяне навесні, дасть щедрий урожай? Українцям уже давно пора подумати про стан генофонду нації...

Хоч книга адресована передусім молоді, однак небай­дужі роздуми автора, професора, лікаря за фахом, про сенс буття, ненав'язливі поради щодо організації здорового спо­собу життя, засобів профілактики і лікування вже набу­тих захворювань стануть у пригоді читачеві будь-якого віку. Хто зважає на досягнення медичної науки, на досвід старших поколінь, традиції наших предків, той знайде по­трібні поради і відповіді у цій книзі.

Ільїна С.І. Здоров'я на вашому столі / С.І. Ільїна. - 2-е вид., перероб. і доп. - К.: Здоров'я, 2000. - 352 с.

Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної «Здоров'я на вашо­му столі» адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній рослинний світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, уміли їх збирати, заготовляти, лікувати ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо кожного дня буде споживати те, що дарує їй Природа.

Для широкого кола читачів.

Кархут В.В. Ліки навколо нас / В.В. Кархут. - 4-те вид. - К. : Здоров'я, 2001. - 232 с.

У книжці автор розповідає про найпоширеніші у медичній практиці лікарські рослини, дає ботанічний опис кожного виду, вказує райони та місця, де вони ростуть, рекомендує способи обробки, зберігання та застосування їх. Окремий розділ присвячено ролі рослинних речовин у лікувальному харчуванні. Наприкінці книги подано календар збирання лікарських рослин. Для практичних лікарів, збирачів лікарських рослин.

Лікування соками рослин : посібник / Л.В. Бензель, П.В. Олійник, А.Р. Грицик і ін. - Івано-Франківськ : ІФДМА, 2003. - 180 с.

У довіднику вперше зібрані і систематизовані більше 250 рослин, соки яких використовуються як лікувальні засоби в науковій і народній медицині України та інших країн.

Книга містить рекомендації щодо збирання лікарських рослин і виготовлення соків з плодів, листя, трави, коренів, квіток у домашніх умовах, методи консервування і порядок зберігання соків та застосування їх для лікування різних захворювань. Викладені короткі відомості про значення соків лікарських рослин як профілактичних і лікувальних засобів при радіаційних ураженнях. Наведені покажчики латинських, українських, російських і народних назв рослин.

Для студентів медичних і фармацевтичних навчальних закладів, які вивчають фітотерапію і нетрадиційні методи лікування, лікарів-фітотерапевтів, провізорів, викладачів вузів і наукових працівників медицини.

Мамчур Ф.І. Цвів на полонині верес... : Легенди й бувальщини про корис. рослини: наук.-худож. кн. / Ф.І. Мамчур. - К. : Молодь, 1987. - 172 с.

Науково-художня книжка відомого лікаря-фітотерапевта, в якій розповідається про тривожний стан флори республіки. Автор закликає берегти та охороняти наші природні багатства.

Поряд із цікавими легендами та переказами до книжки вміщені описи лікарських рослин, рецепти пре­паратів, що виготовлені з них, рекомендації лікаря.

Сафонов М.М. Повний атлас лікарських рослин / М.М. Сазонов. - Т. : Навч. кн.-Богдан, 2010. - 381 с.

У «Повному атласі лікарських рослин» наведено ботанічні характеристики рослин, їхнє гео­графічне поширення, способи заготівлі, корисні властивості та рецепти застосування. У додатках читач знайде надзвичайно цікавий матеріал про лікарські рослини: лікарські трави в акушерстві та гінекології; напої з цілющих плодів і ягід; медова кулінарія, рослинна косметика та багато іншого.

Книга буде корисною для спеціалістів, збирачів лікарських трав, власників присадибних ді­лянок - усіх любителів природи.

Смик Г.К. Зелена аптека: Цікаві оповіді про цілющі рослини / Г.К. Смик. - К. : Урожай, 1970. - 239 с.

Цікаво, у формі популярних оповідань, описано більше 50 видів найбільш поширених диких лікарських рослин, які ростуть на Україні, а також наведені свідчення про використання їх в народній і сучасній медицині. Подано коротка їх характеристика, умови їх зростання, поширення, хімічний склад і рекомендації до техніки збирання, сушіння і зберігання.

Рекомендовано широкому колу читачів.

Хомин Б. Ключі здоров'я - просто, надійно, доступно / Б. Хомин. - Івано-Франківськ : ЛІК, 2001. - 52 с.

Лікування багатьох запальних хворіб: астми, бронхіту, кашлю, ангіни, запалення вуха, горла, носа, нирок, циститів, мастопатії, запалення суглобів рук та ніг, радикуліту, зб'ільшення щитовидної залози (зобу), парадонтозу, хронічного гастриту, грипу та інших недуг засобами народної медицини слов'ян та молитвами. Лікування органів травлення очищенням фізичним, духовним, фіто-препаратами та гомеопатією.

Оновлено 21-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка