Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання Нестора Чира із фондів бібліотекиЧир Н. Пізнє яблуко мого саду : поезії. - Коломия : Вік, 1998. - 174 с.
   Перша книжка поезій «Пізнє яблуко мого саду» українського літератора з Івано-Франківщини Нестора Чира - це сповідь душі, виражена в яскравих поетичних образах свого неповторного внутрішнього світу і власного ставлення до світу Божого.
Поезія Нестора Чира традиційна, далекоглядна і мудра, розважлива й уважна до всього, про що пише поет. Він як би своєю долею доторкується до вічних істин життя на цій землі.
   Здатність благородно мислити примітною точністю і свіжістю дають підстави думати, що Нестор Чир прийде до читача новими поетичними збірками.

Чир Н. Долоні в крапельках дощу : поезії. - Коломия : Вік, 2001. - 208 с.
   Друга поетична збірка „Долоні в крапельках дощу" поета з Надвірнянщини, багаторічного керівника літературної студії „Бистрінь" місцевих літераторів Нестора Чира є доброю візією людини, яку природа наділила не тільки поетичним даром, але й чистотою і вірністю людським ідеалам, заради яких варто долати круті життєві дороги. У поетичних рядках автор як би проводить психологічне дослідження самого себе, а водночас - непростих подій і фактів сьогодення, роздумує над долею України через призму пошуку Істини. Щирість почуттів, відвертість осмислення пережитого, драматизм у всьому засвідчують натуральне, а не штучно сконструйоване, страждання поета за долю навколишнього світу і живущих в ньому, промовисто говорить, що істину для себе та інших треба шукати у Слові болючому, вистражданому.
   Не відходить автор від свого внутрішнього "вірую" також в інтимній ліриці та циклі сонетів, поданих окремими розділами.
   Нова поетична збірка Нестора Чира, яку благословив у світ відомий в Галичині та за її межами письменник і літературний критик Дмитро Юсип, неодмінно знайде і порадує вибагливого шанувальника поетичної Музи.

Чир Н. Калиновий спалах : поезії. - Коломия : Вік, 2003. - 128 с.
   Поетична збірка «Калиновий спалах» - четверта книжка, одна з яких дитяча, члена Національної Спілки письменників України, керівника літературної студії «Бистрінь» Надвірнянщини Нестора Івановича Чира.
  У цій книжці автор продовжує торкатися тих глибинних тем нашого буття, що й у попередніх збірках: гострота і актуальність роздумів про долю України, спостереження за навколишнім світом, турбота за майбутнє нашої держави, рідної мови. Винятково відверто автор виливає свій біль за втратою загальнолюдських цінностей, по-філософськи осмислює її першопричини.
  Від багатьох творів поета звучить світле емоційне відлуння пережитого, зачасту ностальгічне, навіяне самотністю, але завжди чесне, відверте і без фальші.

Чир Н. Паморозь дивного світіння : поезії / Чир Н. - Коломия : Вік, 2008. - 231 с.
   Нова поетична збірка Нестора Чира «Паморозь дивного світіння» іде до читача голосом землі і неба, молитви і любові, а то й галузки яблуні чи Білої криниці у рідному селі.
   Віршована сповідь поета росяно чиста і сяйливо щира, в якій автор не лише проникливо ілюструє події, що відбуваються у навколишньому світі та Україні, але й глибоко переживає за їхнє майбутнє. На високому поетично-інтонаційному настрої письменник опоетизовано забезпечує пізнання його власної душі, виражаючи композиційно-структурну непересічність художнього  Слова.

Чир Н. Акорди срібної печалі : (сонетарій) / Чир Н. - Коломия : Вік, 2009. - 207 с.
   Нова поетична збірка (сонетарій) Несгора Чира «Акорди срібної печалі» відкриває свіжі грані творчості поета. Книжка увібрала твори сонетного жанру і має на меті ознайомити читачів з цією багатовіковою, а нині рідкісною, формою поетичного ряду. Як композиційний, так і смисловий стиль сонетарію з'єднані, немов сполучені судини, ясністю і простотою вираження, ідейним і тематичним насиченням, де в класичній пластиці й строгій течії логіки відображене світоглядне єство поета, його природне єднання з навколишнім світом і всім тим, чим він живе.
   Сонети Нестора Чира щиро людські незалежно від сюжетного малюнка - чи це громадянські мотиви, чи інтимні признання, чи пейзажна лірика. І все народжується душею, перевіряється душею, рухається душею у множинності виявів людського духу.

Чир Н. Білі сльози снігу : поезії / Чир Н. - Коломия : Вік, 2011. - 167 с.
Поетична збірка прикарпатського письменника Нестора Чира «Білі сльози снігу» вияскравлює його неповторну особливість торкатися вічних універсалій буття в цьому тривожно-напруженому світі нашої сучасності, тих суспільних проблем і чуттєвих відносин між людьми, які позначені печаттю непроминущої сакраментальної ідеї вдосконалення кожного індивідуума. Вірші, будь-то громадянська чи інтимна лірика, написані кров'ю серця, чистою сльозою враненої душі, тими моментами істини, які вихоплені з власного життєвого досвіду.
Книга-сповідь - так можна назвати цю поетичну збірку, яка йде до читача своєю світлою дорогою, бо теми поезій Нестора Чира зрозумілі й близькі кожному - від простої людини до професійного літератора.Страгора : Кн. Про Надвірнянщину / Ред. - упоряд. : Д. Герасимчук, Я. Дорошенко. - Львів : Світло й тінь, 1994. - 152 с.
  Надвірнянщина. Пнівський замок, вершинна Страгора. Власне, через Страгору, за твердженням місцевого багатостраждального вченого М.М.Клапчука, проходив колись важливий транскарпатський шлях. Місцеві таланти - прозаїки, поети, художники, актори, журналісти, працівники культури - вирішили видати художньо-публіцистичну книгу про свій край. Книгу-сповідь, книгу-заповіт, книгу-освідчення талановитих людей гірського краю горам, трударям, землі, рікам, які надихають їх на творчі звершення. Видання такої місткої книги сьогодні - річ напрочуд складна, майже нереальна, якщо говорити про фінансове забезпечення. Дороговизна паперу, поліграфічних послуг з кожним днем все тісніше й тісніше затягує зашморг видавцям, авторам. Страждає література. Коли ж гине література, важка хвороба переслідує націю, до якої належить та література.
   Але надвірнянці зважились. Тут на допомогу активістам прийшла районна адміністрація. Можна назвати багатьох людей, які віддають всю свою снагу не тільки особистій творчості, але й виходу в світ унікальної книги, яка, переконаний, стане подією у мистецькому житті не тільки цього регіону, але й усього прикарпатського краю, України. Книга «Страгора» ступає до людей. Вона злетіла у світи з вершин леген¬дарної Страгори, підтримана рвучкими карпатськими вітрами, освячена водами Бистриці й Прута.

Літоплин над Бистрицею. Антол. творів літ. студії „Бистрінь" Надвірнянщини. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2007. - 464 с.
   Четверта спільна книжка членів літературної студії "Бистрінь" - антологія "Літоплин над Бистрицею" - пропонує шанувальникам "красного письменства" нові твори літстудійців.
   Видання представлене різноманітними жанрами художньої літератури, які відображають творчі смаки та стильові уподобання авторів різних вікових категорій.
   Проте їх об'єднує одна мета: якнайширше пропагувати рідне українське слово, глибоко проникати його силою в душі людей і суспільну реальність, викрешувати із сердець читачів вогонь любові до України і своєї малої батьківщини, нести усвідомлення перемоги добра над злом, засобами художньої мови прагнути світоглядно знайти себе у просторі й часі, щоб виконати свою місію на землі, визначену кожному Господом.
   Книжка адресована широкому колу читачів.

Надвірна : поема в світлинах. - Надвірна, 2001. - 48 с. іл.
   Сьогодні Ви зустрілися з фотонарисом «Надвірна. Поема в світлинах», який виданий за ініціативою депутатів Надвірнянської міської ради третього демократичного скликання.
   Сподіваюсь, що, перегорнувши сторінки цієї книги, Ви отримаєте задоволення і більш конкретно побачите, що таке Надвірна, чим вона живе та славиться.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка