Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Пресвятая Богородице спаси нас!Скуратівський В. Т. Український народний календар / В.Т. Скуратівський. - К. : Техніка, 2003. - 384 с.
Чи знаєте ви, як і коли ворожили дівчата, якою була посвята в парубоцтво, як закликали весну наші пращури, коли заготовляли лікарські рослини, якими символами зустрічали Новий рік в Україні? Про ці та інші обряди й звичаї, що вже стали реліктами, ви дізнаєтеся, прочитавши книжку Василя Скуратівського „Український народний календар". Вона є логічним продовженням уже відомих творів „Берегиня", „Посвіт", „Святвечір", „Русалії" та ін., які набули широкої популярності серед читачів. Автор зібрав багатющий матеріал про походження назв українських місяців та пов'язані з ними численні прислів'я й приказки, про зразки завбачень погоди та народні й релігійні свята з конкретним їх датуванням, а також розвідки про найцікавіші обряди.
„Український народний календар" стане в пригоді всім, хто не байдужий до своєї національної культури.

Розвадовський М. В. З вірою у Бога [Текст] : Духовні святині Борщева і Борівської Турки від давнини до сучасності / М. В. Розвадовський. - Снятин : Прут Принт, 2008. - 83 с. : іл.

          Книжка присвячується 180-річчю церкви Архистратига Михаїла. В ній йдеться про духовні пам'ятки давнього села Борщева, що на Покутті - церкви, хрести, каплиці, про священиків та людей, які в роки безбожництва врятували Божий храм від саморуйнування, а також про сучасні духовні святині села Борівської Турки.
    Розрахована на широкий загал читачів, особливо молодь, і всіх тих, хто ще мало знає про минуле свого села та церкви.

Українська минувшина: Ілюстрований етнографічний довідник / А. П. Пономарьов, Л. Ф. Артюх, Т. В. Космічна та ін. - К. : Либідь, 1993. - 256 с.: іл.
В даній книзі автори намагалися представити традиційно-побутову культуру як систему, що включає не тільки її основні складові (духовну, матеріальну та соціонормативну культуру), а й зв'язки з іншими соціальними системами.
Послідовність окремих розділів відповідає народним уявленням про пріоритет в життєдіяльності людини насамперед оселі, знарядь праці, їжі, потім одягу й прикрас, а відтак свят та обрядів тощо.
У кінці книги вміщено список використаної літератури та алфавітний покажчик усіх понять, що розглядаються.

Петрів І. М. Богородиця: Історія культу / І.М. Петрів. - К. : Політвидав України, 1990. - 122 с.
У масово-політичній книзі розповідається про походження одного з найбільш шанованих у християнстві культів - культу богородиці, яка, за біблійними переказами, є матір'ю Ісуса Христа. Розкривається сутність міфів про чудотворні ікони богоматері, її „уявлення" тощо, показуються причини потягу деяких категорій населення до „чудес" у наші дні.
    Для широкого кола читачів.

Калінін Ю. А. Ікона в православному культі: Естетико - атеїстичгий аналіз / Ю.А. Калінін. - К. : Знання, 1990. - 30 с. - (Світогляд, № 16).
У брошурі розглядається роль і місце ікони в релігійному комплексі. Розкривається психолого-раціональний характер впливу іконопису як на віруючих, так і невіруючих людей. Дається історія руського іконопису. Розглядається ікона як культово-естетичний феномен.
    Розрахована на лекторів, пропагандистів та широке коло читачів.

Білик А. Д. Жінки Нового Завіту / А.Д. Білик. - Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2009. - 144 с.
Створивши нашу планету і життя на ній. Господь після гріхопадіння перших людей заради спасіння людства благословив прихід на неї Спасителя. Це сталося через найвеличнішу і найсокровеннішу подію - непорочне народження Свого Сина - Ісуса Христа дівою Марією.
Жінка-мати, яка свято шанує Божі Закони, достойна найвищої похвали та любові своїх дітей, чоловіка, здатна на самопожертву і героїзм. Саме гака жінка є прикладом для наслідування сучасницям.
Пізнавально-теологічна книга, що торкається постатей біблійних жінок, зацікавить кожного, хто прагне пізнати істину Життя Вічного.
За основу написання книги були взяті Біблія, а також твори відомих християнських письменників. До книги увійшли матеріали статей А. Білика, надруковані в різних періодичних виданнях України.

Матвєєва Н.П., Голобородько А.Р. Святі і свята України: Календар церковних свят і народних традицій : Слов.-довід. / Н.П. Матвєєва, А.Р. Голобородько. - К. : Укр. Центр духовної культ., 1995. - 239 с.
Словник-довідник „Святі і свята України" лауреата Державної премії України Н. Матвєєвої і А. Голобородька - це перша спроба в науково-популярній формі систематизувати та узагальнити відомості як про церковні, так і про народні свята в їхньому взаємозв'язку і взаємозалежності. В книзі більше 300 статей, в кожній з яких - цікава розповідь про зміст та історію свят, особливості їх святкування в різних регіонах України. Важливе місце в книзі посідають надзвичайно цікаві історичні екскурси в життєписи святих.
    Як своєрідна енциклопедія церковних і народних свят вона по праву стане настільною книгою для кожного, незалежно від віку, освіти, переконань, інтересів та уподобань.

Чобич С., отець. Пресвята Богородице, спаси нас! / С. Чобич. - Чернівці : Вид-ня ВВПМ УПЦ КП, 1997. - 175 с.
На славу Святій, Одноістотній, Животворчій і Неподільній Тройці, Отцю і Сину, і Святому Духові, і на спасіння українському народові видана ця Богослужбова книга „Пресвята Богородице спаси нас" для церковного вжитку Української Православної Церкви Київського Патріархату, на благо розквіту та становлення Рідної Церкви.

Костів К. Словник - довідник біблійних осіб, племен і народів / К. Костів. - К. : Україна, 1995. - 429 с.
Популярне довідкове видання відомого сучасного канадського церковного діяча, вченого-біблеїста містить понад 1700 статей, в яких подано біографічно-історичні відомості про осіб, племена та народи, що згадуються у Біблії.
    Книга розрахована на всіх, хто прагне осягнути Слово Боже, кого цікавить історія релігії, культури.

Степовик Д. Українська християнська абетка: довідник з християнської етики / Дмитро Степовик. - К. : Грані-Т, 2010. - 80 с., іл.
Книга для читання з християнської етики" автор використав твори священного мистецтва визначних майстрів з України та української діаспори: Василика Романа, Гординського Святослава, Дем'янчука Андрія, Дем'янчука Левка, Дінґмана Луки, Дмитренка Михайла, Дохват Християн, Михальчука Івана, Стефурака Василя, Стратілата Миколи, Халака Михайла. У книжці на берегах уміщені репродукції слов'янських літер, намальованих нашими дуже давніми мистцями, які ретельно прикрашали старі українські рукописні книги, зокрема - Остромирову Євангелію 1056-1057 років. Зображення цих заголовних буквиць ласкаво надав у розпорядження автора заступник директора Державного музею книги І друкарства України Дмитро Палій.
Юні читачі також матимуть змогу побачити тут репродукції прекрасних багатоколірних заставок (орнаментів із рукописних і друкованих книг) - шедеврів давньої української книжної спадщини, а також чимало гравюр на євангельські сюжети.

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка