Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Міста-господарі ЄВРО - 2012



Київ  - столиця України. Головний політичний, соціально-економічний, транспортний та науковий центр країни. Є окремою адміністративно-територіальною одиницєю - до складу Київської області адміністративно не входить. Місце знаходження центральних органів влади України, посольств іноземних держав, штаб-квартир більшості підприємств та громадських об'єднань, що працюють в Україні.
Заснований у VII ст. до н. е. Був столицею полян, Русі, Київського князівства, Української народної республіки, Української Держави та Української радянської соціалістичної республіки. У наш час є найбільшим містом країни і сьомим за чисельністю населення в Європі. Станом на 1 Грудня 2011 року у Києві проживало 2 812 521 осіб. Разом з передмістями утворює Київську агломерацію з сукупним населенням близько 4 мільйонів мешканців[1]. Один з найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства - Софійський собор - та Києво-Печерська лавра внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Найвідомішій футбольний клуб - „Динамо" (Київ).

http://ukraine2012.gov.ua/citys/Kyiv/

Львів  - місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та Західної України. За чисельністю населення - сьоме місто країни (станом на 1 січня 2011 року у Львові проживало 760 026 осіб).
Найвідоміший футбольний клуб - „Карпати" (Львів).
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Lviv/


Донецьк (до 1924 та 1941-1943 роках - Юзівка, у 1923 - Троцьк, у 1924-1941 та 1943-1961 роках - Сталін, Сталіне, Сталіно) - місто в Україні, адміністративний центр Донецької області. Населення 977 257 осіб. Формує міську агломерацію з чисельністю населення близько 2 млн. мешканців.

Свою сучасну назву місто отримало від назви регіону - Донецького басейну, власне від Донецького кряжу, названого так у зв'язку з його розміщенням уздовж ріки Донець.

Донецьк сьогодні - великий промисловий та фінансовий осередок Східної України, „шахтарська" столиця України, центр найбільш економічно ровзиненого регіону України. Це розвинений мегаполіс, у якому сконцентровані високий промисловий і науковий потенціал, робітники й фахівці високої кваліфікації, розвинена інфраструктура й виробнича база. Донецьк утворює агломерацію з населенням понад 1,7 млн мешканців. Економіку міста становлять 200 промислових підприємств із обсягом виробництва понад 50 млрд. грн. і понад 20 000 підприємств малого й середнього бізнесу, на яких зайнято близько 180 тисяч донеччан.
Найвідоміший футбольний клуб - „Шахтар" (Донецьк).
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Donetsk/



Харків  - місто на сході України, адміністративний центр Харківської області. Населення - 1 446 тис. осіб, площа міста - 306 км². Друге за кількістю населення місто України, з грудня 1919 по червень 1934 - перша столиця УРСР.

Великий науковий, культурний, промисловий і транспортний центр України, був третім індустріальним центром в СРСР після Москви та Ленінграда. 60 науково-дослідних інститутів, 30 вищих навчальних закладів, 8 музеїв, міська картинна галерея, 7 театрів, 80 бібліотек.
Найвідоміший футбольний клуб - „Металіст" (Харків).
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Kharkiv/

Варшава (пол. Warszawa) - столиця Польщі з 1596 р.

1,7 млн. жителів. Порт на річці Вісла; міжнародний аеропорт Окенцє. Машинобудування (автобудування, електротехнічне та ін.), металлообробка і металургія, хімічна, парфумерна, поліграфічна, легка промисловість. Університет (1818). Національний музей (з музеєм До. Дуніковського), археологічний музей. „Театр Великі", „Театр Польські", „Театр народови" та ін. Міжнародний музичний фестиваль „Варшавська осінь" (з 1956).
Qt24.jpg

Перші поселення на території сучасної Варшави відносять до X століття. На початку XV-XVI століть столиця Мазовецького князівства, в XVI - початку XIX століть - всієї Польщі, в 1807-13 роках - Варшавського князівства, з 1815 р. - Королівства Польського (у складі Російської імперії). Після сильних руйнацій під час 2-ої світової війни відновлені: Старе місто, королівський замок XVI-XVII століть, багато костелів, палаци і парки; ансамбль Маршалковськоївулиці (1960-ті рр.). Історичний центр Варшави належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Відомі футбольні клуби - „Легія" і „Полонія".
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Warsaw/

Гданськ - місто на півночі Польщі, розташоване на березі Гданської затоки, у гирлі ріки Вісла, центр Поморського воєводства.

Населення - 463 тисяч мешканців. Разом із Гдинею і Сопотом утворює міську агломерацію - так зване, Тримісто (пол. Trójmiasto, Труймясто) з населенням понад 1 мільйон мешканців.
Найвідоміший футбольний клуб - „Лехія".
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Gdansk/

Вро́цлав (пол. Wrocław, чеськ. Vratislav, лат. Wratislavia або Vratislavia, нім. Аудіо Breslauопис файлу , угор. Boroszló) - місто в Польщі, історична столиця Сілезії. До 1945 року мало назву Бреслау. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства.
Популярний туристичний центр, що зажив слави „польської Венеції", розташований на ріці Одрі та 4 її притоках, численних каналах, через які перекинуто понад 100 мостів. Найвідоміший футбольний клуб - „Шльонськ" (Вроцлав).
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Wroclaw/

Познань - місто в центральній частині західної Польщі, на ріці Варта, адміністративний центр Великопольського воєводства і однойменного повіту. Познань - одне з найстаріших польських міст, найдавніше місто Великої Польщі, великий торгівельний, промисловий й освітній центр Польщі. Найвідоміший футбольний клуб - „Лех" (Познань).
http://ukraine2012.gov.ua/citys/Poznan/

Оновлено 23-11-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка