Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Літературний доробок
Качкан В. Вогонь твоїх очей : ліричні медитації в розповні літа. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2005. - 140 с.

У збірці прозаїка, поета і вченого органічно сплелися філософські думки і образність вислову. Книгу пронизує глибокий ліризм, пісенна тональність та фольклорне начало.


Качкан В. Гори і доли. - Ужгород : Карпати, 1983. - 245 с.

Книгу складають художньо-документальні оповіді про талановитих людей - хліборобів, різьбярів, вишивальниць, співаків, музикантів, вчених, письменників Прикарпаття, Буковини, Поділля, Київщини та Дніпропетровщини.


Качкан В. Дивосвіти : книга про творців Краси. - К. : Молодь, 1986. - 256 с.

Книга художньо-документальних оповідей иа есе про талановитих народних художників, співаків, поетів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Написана образно, з використанням багатьох фольклорних елементів, вона розповідає про невмирущість народної творчості, народної пісні, любов і повагу до яких батьки виховують за традицією у своїх дітей.

 

Качкан В. Житні дзвони : іст. роман-дилогія. - Коломия : Вік, 1995. - 271 с.

У романі художньо осмислюються складні соціальні процеси, що відбувалися у підкарпатському селі з кінця 30-х аж до початку 60-х років. Автор розкриває типову картину трагізму селянства, що втрачає все: землю, надбаний роками достаток, навіть віру у справедливість.Качкан В. Кадуб : роман. - К. : Молодь, 1990. - 272 с.

В романі органічно сплітаються воєдино дві сюжетні лінії: перша - це складний, сповнений душевних борінь, розчарувань, перемог шлях Ігоря Прилуцького у журналістику: друга - боротьба з собою, з власним сумлінням, це прагнення духовної гармонії, це і нелегка дорога до власного щастя та благополуччя.

У великій студентській сім'ї герої роману шукають своє місце в житті, по-філософському осмислюють його сутність, утверджують добро, чесність, високі гуманістичні й моральні якості людини.


Качкан В. Каштанове свічадо : повісті. - К. : Веселка, 1992. - 167 с.

Розповіді письменника і науковця про відомих діячів сучасної української культури - засновника унікального музею, скульптора Івана Гончара, оперного співака Анатолія Мокренка, солістку хору імені Г. Верьовки Ніну Матвієнко та інших. 

Качкан В. Кетяги Рибнянської осені : Зошит лірики, писаний болем душі (1974-1994). - Івано-Франківськ, 1995. - 115 с.

Збірка поезій, де сильно пульсує філософська думка, прибрана у високохудожню форму. Письмо літератора метафоричне, багате на новаторські з'яви.

 

Качкан В. Краси нев'януче пелюстя : повісті, новели. - К. : Воєнвидав, 1991. - 336 с.

До книги увійшли повісті та новели про визначних творців нородномистецької культури України, зокрема фольклористів та виконавців народних пісень М. Сливоцького та П. Дворського, народних майстрів з різних регіонів нашої держави.

Качкан В. Молитва опалого листя : поезії. - Коломия : Вік, 2000. - 105 с.

У збірці прозаїка і вченого органічно сплелися філософська думка і образність вислову. Книгу пронизує глибокий ліризм, пісенність, в ній відчувається глибинне фольклорне начало.

Качкан В. Небесія : лірич. роман у новелах. - Коломия : Вік, 2009. - 96 с.

У центрі високохудожнього твору - Він і Вона. Звичайні і незвичайні життєві ситуації зводять двох закоханих. Поміж ними - зло і добро, радість і осуди злого ока. Та є найвище, що супроводжує їх по житті, дає крила високості. - Любов.

Качкан В. Світло високого дня : портр., есе, худож.-докум. повісті / В. Качкан ; вступ. ст. Р. М. Федоріва. - Ужгород : Карпати, 1989. - 229 с.

Книга розповідає про творчий шлях відомих діячів мистецтва - співаків В. Зінкевича, О. Білозір, скульптора В. Свиди, художника М. Стратілата, майстра художнього ткацтва М. Біласа, скульптора, збирача і хранителя музейних шедеврів українського народу І. Гончара, письменника С. Пушика, багатьох інших.

Качкан В. Смерековий спів : образки. - Ужгород : Карпати, 1972. - 47 с.

Збірка народжена життям карпатських зелен-гір, веде дорогою з минувшини краю у наш високий день.

Качкан В. Тасьма літа : ліричні медитації. - Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2009. - 55 с.

Збірка поезій відомого вченого і письменника - вихлюп глибокої ліричності, закоріненої в народнопісенній основі та піднесеної авторською творчою уявою до метафоричного неба.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка