Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Презентовано нові виданняВ обласній універсальній бібліотеці ім. І. Франка відкрито книжкову виставку „Науковий та творчий доро­бок академіка Володимира Качкана", на якій представ­лені численні книжкові видання, історико-культурні дослідження, українознавчі і літературознавчі студії, прозові і поетичні твори визначного громадсько-культурного дія­ча Прикарпаття, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри українознавства Івано-Франківсько­го державного медичного університету В. Качкана.

Життєвим подвигом академіка сучасники по праву вважають монографічне багатотомне видання „Хай свя­титься ім'я твоє: Історія української літератури та куль­тури в персоналіях (ХІХ-ХХ ст.)". Вже побачило світ 10 томів цього визначного культурологічного дослідження. Пошуки дослідника, які тривають понад три десятиліття, допомогли виявити чимало маловідомих фактів, доку­ментів, фотографій, листів, що дозволяють детально по­знайомитися з непересічними особистостями Галичини кінця 19-го початку 20-го століть, з їх поглядами, вчин­ками, здобутками, з долею багатьох галицьких родин, як от Лепких, Крушельницьких, Макогонів, Заклинських, Чайківських та багатьох інших.

Презентовано фотоальбом „Хлопці, як соколи...". Ви­дання є не тільки плодом довготривалої творчої праці давніх друзів „Соколів" - відомого фотохудожника Ігоря Фецяка та знаного літератора, публіциста й науковця Володимира Качкана. Ця книга - своєрідний звіт мільйонам шанувальників таланту самобутнього музично-пісен­ного гурту „Соколи" у нашій країні і за кордоном сущих, заповіт берегти і „як парость виноградної лози плекати" рідну мову, щиру українську пісню. Бо все, чим багаті, що у житті нас оточує, - то дари Божі, за які й намагаємося віддячити своєю скромною працею.

Одночасно презентовано бібліографічний довідник „Іван Хланта". У бібліографічному покажчику подано ок­ремі видання та рецензії на них, фольклористичні, літе­ратурознавчі, мистецтвознавчі статті, опубліковані у періодичній пресі, тематичних збірниках, та література про життя і творчість кандидата філологічних наук, доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв Украї­ни І. В. Хланти.

Андрій ЧЕМЕРИНСЬКИЙ

// Галицька Просвіта. - 2008. - 14 листоп.

 

Оновлено 03-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка