Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Із фондів бібліотеки



Андрухів І. Станіславщина : Двадцять буремних літ (1939-1959) : супіл.-політ. та іст.-правовий аналіз / Ігор Андрухів, Анатолій Француз. - Рівне ;  Івано-Франківськ, 2001. - 335 с.

У книзі на основі документальних матеріалів досліджуються "білі плями" в історії західних областей України, зокрема, Станіславської області в 1939-1959 роках.

На основі унікальних документів архівів репресивно-каральних органів НКВС-МВС, НКДБ-МДБ, а також спецфондів прокуратури, військкомісаріату, облвиконкому та обкому партії автори відтворюють механізм форм і методів, якими насаджувалася радянська влада на західноукраїнських землях з вересня 1939 року.

Бабій В. Місто Богородиці / Василь Бабій. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2002. - 192 с.

В цій книжці читач знайде для себе чимало ціка­вого: давню і близьку історію Богородчан, спогади, літопис, довідковий матеріал, фотолітопис людей і подій. Перед ним постане містечко з його минулим і нинішнім життям, з людськими долями і їх діяннями на славу міста Богородиці. А ще тут - поетична творчість богородчанців, есе, короткий біографіч­ний словник тощо.

Борис М. Долинщина : фотоальбом. - Долина. - 2003. - 128 с.

Цікава й захоплююча фоторозповідь про Долину та Долинський район.

Галич : фотоальбом / упоряд. В. Дідух. - Л. : Манускрипт, 2005. - 153 с.

Даний фотоальбом-путівник - це розповідь про унікальне місто - столицю могутньої Галицько-Волинської держави; про його розквіт та занепад, про унікальну архітектуру та неперевершене мистецтво. У книзі читач знайде розповіді про долітописні часи, період Галицької митрополії, про часи польської та австрійської держав в історії давнього міста, про новий Галич. Видання містить понад 400 світлин.

Городенщина : іст.-мемуарний зб. Т. 2 / впоряд. І. Романюк ; ред. В. Никифорук. - Нью-Йорк ; Вінніпег ; Городенка : Вік, 2002. - 785 с.

Історично-мемуарний збірник містить нові матеріали буремної історії Городенківського краю. Значну увагу автори видання приділяють довоєнним рокам, періодові Другої світової війни і, особливо, національно-визвольним змаганням ОУН-УПА на Городенщині.

Етнографічні регіони Прикарпаття: матеріальна і духовна культура : рек. бібліогр. покажч. / Івано-Франків. ОУНБ ім. І. Франка ; [уклад. В. Дволітка]. - Івано-Франківськ : [Місто НВ], 2009. - 79 с.

Видання відображає наукову та науково-популярну літературу про історію етнографічних груп Прикарпаття, їхній побут, характер матеріальної, традиційно-побутової культури.


Коломия з минулого в сьогодення / І. Монолатий, М. Савчук, В. Ковтун. - К. :  Вік, 2005. - 156 с.

У цьому  альбомі представлені дослідження, що відображають надання Коломиї магдебурзького права, розвиток міста в історичній ретроспективі, участь у цих процесах подвижників національної культури і громадсько-політичного життя.

Корпанюк П. Мій рідний край : альб.-кат. листівок / Петро Корпанюк. - К. : АДЕФ-Україна, 2007. - 408 с.

Видання вміщує репродукції поштових листівок, здебільшого виготовлених  з фотографій 1900-1939 років. На фото зображено міста, містечка й села, а також краєвиди та мешканців Гуцульщини, Покуття, Бойківщини й  Опілля.

Надвірнянщина: фотоальбом / Надвірн. РДА ; Західноукр. агенство сприяння інозем. інвестиціям. - Надвірна, 2004. - 49с.

Текстовий та ілюстративний матеріали фотоальбому розкривають суспільно-громадське, культурно-освітнє, духовне життя регіону. Знайомлять з побутом, традиціями та звичаями його мешканців.

Новітня історія України : Галичина : довід.-біогр. вид. - К., 2004. - 254 с.

Галичина - це край, що цікавий і важливий не тільки своїм географічним розташуванням, адже він був і є містком між Заходом і Сходом, а й своєю історією та культурою. Саме тут одні з найбагатших в Україні музейні збірки. Та найголовніше наше багатство - це люди і ті визначні особистості, котрі жили і творили кілька сот років тому, і ті, що, віддаючи всю свою наснагу і хист, у нашім непростім сьогоденні будують незалежність України.

Пелипейко І. Містечко над Рибницею : кн. про Косів / І. Пелипейко. - Косів : Писаний Камінь, 2004. - 572 с.

„Містечко над Рибницею" - краєзнавча книжка про Косів, славне гуцульське місто, центр народного мистецтва. Замість систематичного викладу історії автор подає цілий ряд легенд, переказів, спогадів, нарисів про визначні місця, події та про людей, які прославили це місто.

Пилип'юк В. Калуш : фтотоальбом / ред. К. Зозуляк. - Л. : Світло й Тінь, 2000. - 48 с.

Своєю двадцять п'ятою книгою знаменитий фотохудожник прийшов до прекрасного Калуша, його людей, його історії і сучасності. Це творчий подарунок шевченківського лауреата старовинному місту і його працьовитим людям.

Прикарпаття: спадщина віків : Пам'ятки природи, історії, культури, етнографії / ред. М. Кугутяк ; ПНУ ім. В. Стефаника. - Л. : Манускрипт-Львів, 2006. - 567с. : фото.

Книга містить багатий різноплановий ілюстративний і текстовий матеріал, який розкриває величну красу природи та неповторний колорит місцевої традиційної культури Карпатського краю, проливає світло на його складну і героїчну історію, демонструє туристичний потенціал Івано-Франківської області.

Рогатинська земля : історія та сучасність : матеріали з наук. конф., Рогатин, 26 берез. 2002 р. - Л. : ВЦ ЛНУ ім. І. Франка, 2005. - 305 с.

Розглянуто питання історії та краєзнавства, економіки, екології та демографії, культури та літератури, а також освіти та просвіти, тобто сукупність проблем, пов'язаних з національно-духовним відродженням Рогатинщини.

Рожнятівщина край бойківський, чарівний. - Рожнятів, 2001. - 96 с.

Дане видання - про край чудовий, бойківський. Край незрівнянних, ще ніким не понівечених ландшафтів, вічнозелених смерекових лісів, швидкоплинних річок. Книга знайомить читачів зі славною історією цієї частина бойківського краю, видатними постатями  Рожнятівщини.   

Смеречанський Р. Городенківщина стежками століть / Р. Смеречанський,  Олександр Каглян, Володимир Никифорук. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2009. - 139 с.

Авторами на основі вивчення численних архівних записів, матеріалів, наукових праць, літературних повідомлень, усної народної творчості виствітлюється історичне минуле Городенківщини, доля пам'яток старовини.

Снятине мій : Снятину 850 років : [фотоальбом] / [авт. ідеї, упоряд., ред. В. Пилип'юк]. - [Л.] : Світло й Тінь, 2008. - 151 с. : фото.

Гортаючи альбом, ви побуваєте в найчарівніших куточках одного із найдавніших покутських міст, помандруєте його тихими вулицями, побачите святині й гордість Снятина.

Тисмениччина : фотоальбом / [Тиcменицька РДА]. - Івано-Франківськ : Сімик, 2008. - 12 с.

На сторінках даного видання читачі знайдуть багато цікавих відомостей про славний куточок прикарпатської землі - Тисмениччину. Саме місто, як і десятки навколишніх сіл, розташовані серед мальовничої природи. І кожен населений пункт - це своя доля, історія, самобутність, культура, звичаї і традиції, які передаються з покоління в покоління як неоціненний скарб.

Тлумач - стародавнє місто Прикарпаття. - Тлумач : Злагода, 2008. - 96 с.

Книга знайомить читача з історією Тлумача - одного із найдавніших міст Прикарпаття, перша літописна згадка про який з'явилася у 1213 році.

Подано також уцілілі фотознімки минулих часів, сучасні фото та хроніка життя міста за останні двадцять років.

Широкий світ малої батьківщини : Історія населених пунктів Івано-Франківщини : кат. краєзн. вид. 1990-2007 / Упр. культури Івано-Франків. ОДА, Івано-Франків. ОУНБ ім. І. Франка. - Вид. 2-е,  допов. - Івано-Франківськ : [Місто НВ], 2008. - 66 с.

Даний каталог відображає основні краєзнавчі видання, присвячені історії, сьогоденню, етнографічним особливостям населених пунктів Івано-Франківської області, які вийшли друком в Україні та діаспорі та надійшли у фонди обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка впродовж 1990-2007 років.

Грабовецький В. Ілюстрована історія Прикарпаття. Тисячолітній літопис Гуцульщини. Т.3./ В. Грабовецький. - Івано-Франківськ, 2004. - 465 с.

Качкан В. Нариси історії української культури в персоналіях (ХІХ-ХХ ст.) : навч. Посіб. - Хрестоматія / В. Качкан. - Коломия : Вік, 2005. - 398 с.

Попович М. Нарис історії культури України / М. Попович. - К. : Артек, 1998. - 728 с.

Черепанин М. Національно-культурний розвиток Галичини у контексті історичних подій // Українсько-польські відносини в Галичині у ХХ ст. - Івано-Франківськ, 1997. - С. 136-139.

Бурдуланюк В. Історія культури Прикарпаття: короткий нарс / В. Бурдуланюк. - Івано-Франківськ, 1994. - 32 с.

Семчишин М. Тисяча років української культури / М. Семчишин. - К., 1993. - 550 с.

Єгорова І. Культура галичан і загальноукраїнське національне відродження // Гуцульщина. - 1998. - № 2-3. - С. 43-44.

Арсенич П. «Очевидно: загальне повинно переважати над особисти...» : [З історії культур.-мистец. Розвитку на Прикарпатті] // Вперед. - 1994. - 21, 28 трав.

Культура і мистецтво західноукраїнських земель, 2009-2010 [Текст] : зб. ст. / НТШ в Україні; [відп. ред. В. Александрович]. - Львів, 2015. - 334 с.        71 (4укр) К 90

Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття / Управління культури ОДА. - Івано-Фанківськ, 2010. - 14 с.

Степовик Д. Особливості культури краю / Д. Степовик // Ділова Івано-Франківщина, Вип. 1 - Івано-Франківськ, 2007. - С. 27-37.

Культура краю // Мій рідний край - Прикарпаття: Навч. Посіб. - Івано-Франківськ, 2000. - С. 179-301.

Федорак В. Комплексно та різноманітно Прикарпаття відзначить рік охорони культурної спадщини [2018р. - комент. нач. упр. культури, національностей та релігій Івано-Франків. ОДА / записала О. Мончук] // Галичина. - 2018. - 11 січ (№3). - С. 8.

Олексишин О. Діяльність професійних мистецьких колективів Прикарпаття в контексті радянської культурної політики середини 40-х - початку 50-х рр. ХХ ст. / О. Олексин // Галичина. Вип. 28. - Івано-Франківськ, 2016. - С. 132-136.

Тугай Л. Галерея майстрів і талантів : [звіт Косів. р-ну в обл. філармонії] / Л.Тугай // Галичина. - 2013. - 24 жовт. (№ 159-160). - С.8.

Кузик П. Острівець культури в центрі нашого міста : [ОНМЦ культури і туризму Прикарпаття] / П. Кузик // Галичина. - 2011. - 29 берез (№ 46). - С. 5.

Ільченко М. Щоби квітла Гуцулія : [про необхідність держ. Підтримки проведення гуцул. Фестивалів та ін. Мистец. заходів] // Галичина. - 2007. - 21 лип. - С.3.

Оновлено 23-11-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка