Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Прикарпатські дивовижіБабій В. Старунські дивовижі / Василь Бабій, Іван Мосюк. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2007. - 32 с.

Видання присвячене цікавому феномену, який коротко можна назвати „Старуня". Це - село, де 100 років тому викопано мамонта і шерстистого носорога, а в 1929 р. ще трьох носорогів. Це село, де знаходиться єдиний у світі грязьовий вулкан.

 

Звід пам'яток Івано-Франківської області : Богородчанський р-н. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. - 331 с.

Книга перша в науково-популярній серії, покликаній ближче ознайомити жителів та гостей краю з матеріально-культурним надбанням Прикарпаття, а також привернути увагу до проблем дослідження і збереження пам'яток.

Невеликі історичні екскурси в минуле, втілене у скульптурі чи архітектурній споруді, життєпи­си відомих постатей різних епох, яким судилося продовжити своє життя у пам'яті нащадків, дадуть читачам можливість поглибити свої знання з історії та краєзнавства. Відомості про встановлення, руйнування та відновлення пам'яток наочно доповнені їхніми описами й великою кількістю давніх і сучасних світлин.


 

Кугутяк М. Кам'яні старожитності Космача / Микола Кугутяк. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2007. - 99 с.

Книга розповідає про відкриття стародавніх мегалітичних пам'яток у гірських районах     Івано-Франківщини, зокрема про календарне святилище на горі Лисина Космацька, неолітичне святилище хтонічного божества в Завоєлах, культові жертовні камені, які є унікальними пам'ятками історії і культури стародавнього населення нашого краю.


 

Максим'юк М. Пнівська твердиня / Михайло Максим'юк. - Надвірна : Надвірнянська друк., 2008. - 56 с.

Сторінки монографії знайомлять читача з подіями, які пов'язані з Пнівським замком, його розквітом і занепадом, із суспільно-політичними процесами, що відбувалися тоді в Галичині.


 

Миронюк І. Скит Манявський / І. Миронюк, М. Фіглевський. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. - 68 с.

В книзі вміщено цікаві розповіді про засновників скиту Йова Княгиницького та Феодосія, про життя й побут ченців, про особливості храмового будівництва. Також зі сторінок видання читачі дізнаються про долю Манявського (Богородчанського) іконостаса, створеного Й. Кондзелевичем.


 

Палков Т. Замки Карпат. Історія та легенди : путівник / Т. Палков. - [Л. : Ладекс], 2009. - 63 с. : фото.

Пропонований увазі читачів путівник - це розповідь про оборонні пам'ятки Івано-Франківської та Закарпатської областей. На сторінках книги допитливий читач матиме змогу ознайомитись з архітектурою княжого Галича, здійснити захоплюючу мандрівку до овіяних легендами скель Довбуша, що в Бубнищі, Долинського району, довідатись про історію заснування Івано-Франківська (Станіслава), а також багато цікавого про тих, хто збудував Середнянський замок, та які легенди, пов'язані з замками у Чернелиці, Ужгороді, Виногра­дово, Старовинні пам'ятки нашої давнини - замки, монастирі, городища і оборонні храми дозволять Вам стати учасником цікавих та романтичних мандрів автора.


 

Слободян В. Храми Рогатинщини / Василь Слободян. - Л. : Логос, 2004. - 251 с. : іл.

Видання присвячене історії будівництва церков, костелів та синагог Рогатинського району, їх архітектурі та мистецькому вистрою.


 

Храми княжого Галича. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2007. - 40 с.

Видання містить короткий історико-археологічний екскурс у минуле української сакральної архітектури. Читачам запропонований огляд 15 храмів-перлин, які колись складали єдиний релігійний комплекс столиці Галицько-Волинської Держави ХІІ-ХІІІ ст. - княжого Галича.

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка