Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Із фондів бібліотекиАльманах Станиславівської землі : зб. матеріалів до іст. Станиславова і Станиславівщини. Т. ІІІ / Наук. т-во ім. Шевченка, Укр. архів, Т. ХХХІХ. – Нью-Йорк; К.; Івано-Франківськ : Вид. Центр. Ком. Станиславівщини : Лілея-НВ, 2009. – 864 с.

Від Станиславова до Івано-Франківська, 1662-2009 : [фотоальбом] / [ГО "Молодіжна Мистецька Формація "Форумс"]. - Івано-Франківськ, 2009. - 119 с.

Фотоальбом знайомить читача із найважливішими віхами історії міста, починаючи від Середньовіччя (часу заснування Станиславова), і до сьогодення. Текст подано трьома мовами (українською, англійською, польською) та проілюстровано цікавими світлинами.

Гайковський С. Станиславів і його пам’ятки з давніх часів : пер. з пол. / Станіслав Гайковський. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2007. – 33 с.

Дане видання містить цікаву інформацію про міські будівлі та окремі пам’ятки нашого міста, і сьогодні буде по суті корисною наукою як для пересічних містян, так і для містознавців, усіх, хто цікавиться історією багатонаціонального Станіславова. Дослідження доповнено чудовими ілюстраціями.

Івано-Франківськ – місто в серці Європи : інформ.-турист. путівник. – Івано-Франківськ, 2006. – 45 с.

Видання містить історичну довідку про місто, інформацію про найвизначніші історико-культурні пам’ятки Івано-Франківська.

Ісаїв П. Історія міста Станиславова / Петро Ісаїв. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. – 94 с.

Для автора цього дослідження більше важить не питання походження назви міста, його виникнення чи перші власники, а ті люди і події, які красномовно свідчать про українськість міста в межиріччі Бистриць.

Місто Станіславів П. Ісаєва – дуже важливе соціоісторичне і культурне середовище функціонування українців як нації містян, як творців власної історії кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. адже станиславівські містяни П. Ісаєва усвідомлюють себе частиною великого європейського народу.

Струмінський М. Історія міста Станіславова  : пер. з рос. / Мартин Струмінський. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2007. – 55 с.

Праця М. Струмінського свого часу стала викликом офіційній науці і моральній прострації істориків. Уже самою постановкою проблеми вона промовляла на захист Станиславської традиції, хоча до самих джерел її розвідки, на жаль, не доходила.

Дана краєзнавча розвідка про Станиславів буде цікавою всім, кому не байдужі погляди дослідників минувшини на історію, етнічну структуру, соціальне і господарське життя нашого міста.

Федунків З. Герби Івано-Франківська (Станиславова) / Зеновій Федунків. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. – 80 с.

У запропонованій геральдико-краєзнавчій роботі в основі дослідження лежать герби Станиславова та Івано-Франківська, проблеми їхнього юридичного узаконення, трактування геральдичних фігур, змістовне навантаження символів. Через призму геральдики в зрізі краєзнавства, архітектури, композиції зображення, сфрагістики подано деякі аспекти формування органів самоуправління Станіславова, розвиток планувальної структури міста, формування міста-фортеці.

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка