Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

У пошуках ідеальної єдності: феномен творчості Б.-І. АнтоничаАнтонич Б.-І. Вибране / Богдан-Ігор Антонич. - К. : Київ. правда, 2003. - 376 с.

У виданні зібрано все найістотніше з творчого доробку видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича. Повністю друкуються всі шість його поетичних книжок, а також незакінчений роман „На другому березі", лібрето опери „Довбуш" та кілька зразків есеїстки цього самобутнього поета.

Антонич Б.-І. Знак Лева : поезії / Богдан-Ігор Антонич. - Л. : Каменяр, 1998. - 243 с.

Книга містить вибрані поезії Богдана-Ігоря Антонича (1909-1937) та їх переклад на польську мову, повною мірою віддзеркалюючи недовгу ще історію засвоєння польськими поетами творчості одного з найоригінальніших українських ліриків двадцятого століття.

Антонич Б.-І. Три перстені; Зелена євангелія : поезії / Богдан-Ігор Антонич / пер. з рос. З. Левицького. - Л. : Каменяр, 1994. - 271 с.

Цією двомовною книжкою видавництво прагне вийти на ширшу читацьку аудиторію з високоталановитими збірками „Три перстені" та „Зелена євангелія" видатного українського поета, творчість якого більш як півстоліття замовчувалася.

Жулинський М. Із забуття - в безсмертя : (Сторінки призабутої спадщини)  / Микола Жулинський. - К. : Дніпро, 1990. - 447 с.

Книжку відомого літературознавця складають своєрідні літературні портрети і добірки з творчої спадщини українських письменників, яких через ідеологічне свавілля було викреслено з національного культурного життя або й розстріляно, репресовано: П. Куліша, Б. Лепкого, О. Олеся, В. Винниченка, М. Драй-Хмари, М. Хвильового, Є. Плужника, Б.-І. Антонича, В. Симоненка, В. Стуса та ін.

Жулинський М. Слово і доля / Микола Жулинський. - К. : А.С.К., 2006. - 640 с.

У книзі українського літературознавця, політичного і громадського діяча, академіка НАН України, професора Миколи Жулинського у широкому спектрі здійснено систематизований ґрунтовний аналіз творчості яскравих українських письменників - від Григорія Сковороди до Василя Стуса, що дає можливість простежити важкий і довгий шлях національного образного слова кількох віків. Літературознавчі матеріали про митців доповнено їхніми творами, цікавими ілюстраціями.

Кодлюк Я. 120 розповідей про письменників : довідник / Я. Кодлюк, Г. Одинцова. - К. : Наш час, 2006. - 203 с.

Довідник знайомить з життєвим і творчим шляхом відомих вітчизняних та зарубіжних поетів і прозаїків. Тут наведено цікаві факти, пов'язані з особистим життям майстрів слова та основними етапами їхньої письменницької діяльності. Серед розмаїття відомих і менш відомих прізвищ знаходимо й розповідь про Богдана-Ігоря Антонича, чиє ім'я надовго було викреслено з історії української поезії, але сьогодня повертається із забуття в безсмертя.

Українське диво : поетич. антол. / за упорядкув. та ред. В. Коломійця. - К.: Укр. письм., 2005. - 535 с.

Неймовірно тяжкі випробування випали на долю України у ХХ віці: імперіальні й визвольні війни, голодомори, відчайдушні змагання за власну державність... Попри незліченні людські й духовні втрати, попри винародовлення й фізичне знищення народ наш вижив і утвердився, а література українська дала неперебутні, блискучі взірці художнього слова.

У книзі подано визначних поетів першої половини ХХ віку - від Олександра Олеся та Миколи Вороного; знаменитих поетів з періоду УНР (П. Тичина, М. Рильський та ін.); поетів Розстріляного Відродження; Празьку школу поетів; визначних авторів з української діаспори; а також інших поетів - з часу воєнного та повоєнного лихоліття на Україні.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка