Літературний реквієм голодомору
Виноградська Н. Голодомор : Поема / Післямова М. Козака. – Х. : Оригінал. 2007. – 32 с. Гуцало Є. П. Твори : В 5 т. – К. : Дніпро, 1996. – Т. 2 : Повісті. – 1996. – 461 с.
Мак О. Каміння під косою : Повість. – Вид. 2-е. – К. : Глобус, 1994. – 127с. Мушкетик Ю. М. Селена : Повісті та оповідання. – К. : Рад. письменник, 1989. – 364 с. Народні оповідання : Записав та упоряд. М. Зінчук. – К. : Муз. Україна, 1993. – 96 с. Очеретний О. Трагедія в домі. Драма на дві дії / Передм. В. Яременка. – К. : Смолоскип, 1999. – 64 с. Самчук У. Марія : Роман. – К. : Український письменник, 1999. – 184 с. Цюпа І. Ненаситні жорна. Повість пам’яті. – К., 2003.
Барка В. Жовтий князь / Барка В. ; Упоряд. Г. М. Кудря. – Х. : Ранок, 2005. – 304 с.
На сторiнках роману вiдтворено всi подробицi лихолiття, пережитi нашим народом i самим В. Баркою. Автор вимальовує символiчний образ Жовтого князя - демона зла, який несе з собою руйнацiю i спустошення, сiє муку i смерть.
У поемі «Голодомор» відтворені страшні події геноциду українського народу зі слів і свідчень матері авторки — Марії Єгорівни Манько, яка пережила голодомори. Як ілюстративний матеріал до книжечки включено архівні документи того періоду.
До другого тому творів визначного українського письменника, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, увійшли його найкращі повісті останніх десятиліть
Дяченко С. С. Жах : Кіноповість про голод 1933 року. – К. : Столиця, 1991. – 48 с.
На основі зібраних документальних матеріалів, свідчень очевидців у кіноповісті відтворено одну з найжахливіших, найзлочинніших сторінок життя нашої країни — голодомор 1933 року.
Повість Ольги Мак „Каміння під косою” вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, „читалася як щось неймовірне, недійсне... З жахом кружляла думка: „Невже ж письменниця це все сама пережила?”...
Повість визнано за „найкращий твір для молоді з Голодоморської тематики”.
”Селена” — цікава, захоплююча книга відомого українського письменника, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка Юрія Мушкетика. Центральною в книзі є проблема людської моралі, складні і багато в чому не розв'язані питання духовного становлення людей як у давноминулі часи, так і в наші дні. На яскравих колоритних постатях з різних періодів історії автор простежує, як проходила боротьба добра зі злом, утверджувалась віра у високі суспільні ідеали.
Запропонована читачеві збірка оповідань, записаних відомим збирачем фольклору Миколою Зінчухом, присвячена трагічним подіям у житті нашого народу, пов'язаним з голодомором на Україні, з утисками більшовицького тоталітарного режиму колишнього СРСР.
В ній зібрані свідчення та спогади багатьох людей про безневинну загибель мільйонів простих трудівників у тюремних катівнях Ґулагу, на далекому засланні, під час жорстокого голодомору 1932—1933 років.
У драмі Олександра Очеретного "Трагедія в домі" відображено події в українському селі під час голодомору 1932—1933 років та в одному з районних містечок в 1937 році — в період жорстоких репресій на Україні. Автору вдалося написати мистецький твір, піднесений до рівня художності.
Роман Уласа Самчука "Марія" (1933) — перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію, так зване "розкуркулення" справжніх господарів землі, трудівників-хліборобів, про голодомор тридцять третього року. Написаний він у високому стилі хроніки життя жінки-селянки, яка мимохіть підноситься до символу України. Помираючи голодною смертю, Марія пропускає через свою начеб просвітлілу на якийсь час свідомість всі радощі й болі свого мученицького шляху. Є щось біблійне в страдницькому житті героїні цього пекучого твору, в якому всі дні життя Марії розгортаються з невблаганною послідовністю агіографічного жанру.
Світлої пам'яті земляків моїх, розчавлених жорнами тиранії, замучених голодомором, доведених до згуби в роки сталінізму і сваволі, присвячую цю книгу, і нехай вона стане замість хреста на безіменних могилах мучеників окраденої України.