Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Літературний реквієм голодомору







Барка В. Жовтий князь / Барка В. ; Упоряд. Г. М. Кудря. – Х. : Ранок, 2005. – 304 с.
На сторiнках роману вiдтворено всi подробицi лихолiття, пережитi нашим народом i самим В. Баркою. Автор вимальовує
символiчний образ Жовтого князя - демона зла, який несе з собою руйнацiю i спустошення, сiє муку i смерть.




Виноградська Н. Голодомор : Поема / Післямова М. Козака. – Х. : Оригінал. 2007. – 32 с.
У поемі «Голодомор» відтворені страшні події геноциду українського народу зі слів і свідчень матері авторки — Марії Єгорівни Манько, яка пережила голодомори. Як ілюстративний матеріал до книжечки включено архівні документи того періоду.



Гуцало Є. П. Твори : В 5 т. – К. : Дніпро, 1996. – Т. 2 : Повісті. – 1996. – 461 с.
До другого тому творів визначного українського письменника, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, увійшли його найкращі повісті останніх десятиліть
   





Дяченко С. С. Жах : Кіноповість про голод 1933 року. – К. : Столиця, 1991. – 48 с.

На   основі   зібраних   документальних    матеріалів, свідчень очевидців у кіноповісті відтворено одну  з найжахливіших, найзлочинніших  сторінок   життя  нашої країни — голодомор 1933 року.



Мак О. Каміння під косою : Повість. – Вид. 2-е. – К. : Глобус, 1994. – 127с.
Повість Ольги Мак „Каміння під косою” вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, „читалася як щось неймовірне, недійсне... З жахом кружляла думка: „Невже ж письменниця це все сама пережила?”...
Повість визнано за „найкращий твір для молоді з Голодоморської тематики”.


Мушкетик Ю. М. Селена : Повісті та оповідання. – К. : Рад. письменник, 1989. – 364 с.
”Селена” — цікава, захоплююча книга відомого українського письменника, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка Юрія Мушкетика. Центральною в книзі є проблема людської моралі, складні і багато в чому не розв'язані питання духовного становлення людей як у давноминулі часи, так і в наші дні. На яскравих колоритних постатях з різних періодів історії автор простежує, як проходила боротьба добра зі злом, утверджувалась віра у високі суспільні ідеали.


Народні оповідання : Записав та упоряд. М. Зінчук. – К. : Муз. Україна, 1993. – 96 с.
Запропонована читачеві збірка оповідань, записаних відомим збирачем фольклору Миколою Зінчухом, присвячена трагічним подіям у житті нашого народу, пов'язаним з голодомором на Україні, з утисками більшовицького тоталітарного  режиму   колишнього   СРСР.
В ній зібрані свідчення та спогади багатьох людей про безневинну загибель мільйонів простих трудівників у тюремних катівнях Ґулагу, на далекому засланні, під час жорстокого голодомору  1932—1933  років.


Очеретний О. Трагедія в домі. Драма на дві дії / Передм. В. Яременка. – К. : Смолоскип, 1999. – 64 с.
У драмі Олександра Очеретного "Трагедія в домі" відображено події в українському селі під час голодомору 1932—1933 років та в одному з районних містечок в 1937 році — в період жорстоких репресій на Україні. Автору вдалося написати мистецький твір, піднесений до рівня художності.


Самчук У. Марія : Роман. – К. : Український письменник, 1999. – 184 с.
Роман Уласа Самчука "Марія" (1933) — перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію, так зване "розкуркулення" справжніх господарів землі, трудівників-хліборобів, про голодомор тридцять третього року. Написаний він у високому стилі хроніки життя жінки-селянки, яка мимохіть підноситься до символу України. Помираючи голодною смертю, Марія пропускає через свою начеб просвітлілу на якийсь час свідомість всі радощі й болі свого мученицького шляху. Є щось біблійне в страдницькому житті героїні цього пекучого твору, в якому всі дні життя Марії розгортаються з невблаганною послідовністю агіографічного жанру.


Цюпа І. Ненаситні жорна. Повість пам’яті. – К., 2003.
Світлої пам'яті земляків моїх, розчавлених жорнами тиранії, замучених голодомором, доведених до згуби в роки сталінізму і сваволі, присвячую цю книгу, і нехай вона стане замість хреста на безіменних могилах мучеників окраденої України.

 

 

Назад      Далі

На початок

Оновлено 23-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка