-

. .

ii:

76018
. I-i
. , 22
. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

³ :
E-mail:
. 0342 752479

³ :
E-mail:

:
E-mail:

- :
E-mail:
. 03422 53-32-31

:

: 10:00 - 18:00
-
C -

i -2015

 • З 1 жовтня в Івано-Франківську вже вдруге поспіль проходить загальноміський конкурс серед молодих ковалів на кращий мистецький виріб з металу.
 • У фортечній галереї „Бастіон” відбулася презентація мистецького проекту Оксани Савчук та Юрія Дегтярьова. «Віддзеркалення» – творча співпраця молодих митців Івано-Франківська, що цієї осені розширює свою географію.
 • У виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відбулася:
  - обласна мистецька виставка "Ідея", присвячена Дню художника.

 • В Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - виставка Богдана та Ореста Кузівих „Удвох по стежині малярства”;
  - виставка естампа Ольги Осудар та Юлії Князєвої. Твори виконані у техніці кольорової та чорно-білої ліногравюри;
  - виставка живопису Михайла Юсип'юка "Колір";
  - виставка художниці з Білої Церкви Наталії Чернової "Жар-птиця з одним крилом".
 • В Літературному музеї Прикарпаття функціонувала:
  - виставка „На хвилях життя”, з нагоди 140-літнього ювілею українського письменника Михайла Яцківа.

-i . i

 • 14 жовтня на Вічевому майдані відбувся міський фестиваль патріотичної пісні «Воскресне волі дух і наша слава!» з нагоди відзначення 73 річниці створення УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України.
 • 13–14 жовтня відбувся VIII літературний фестиваль "Покрова" ім. Тараса Мельничука.

 • 13 жовтня в приміщенні Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру відбувся благодійний концерт за участю Героя України, Народної артистки України Ніни Матвієнко "Ми єдині і Україна у нас одна".

 • 7 жовтня на сцені Івано-Франківського муздрамтеатру відбулася прем'єра вистави "Оскар і Рожева Пані". Постановку за мотивами всесвітньо відомого твору Еріка-Емануеля Шмітта здійснив художній керівник театру, один з найяскравіших режисерів сьогодення Ростислав Держипільський. До роботи він залучив кращі творчі сили не тільки рідного міста, а й Києва. Зокрема, роль Рожевої Пані грала популярна актриса Ірма Вітовська, художнє рішення арт-проекту Андрія Єрмоленка.

ii

 • В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  5 жовтня обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», ініційованій Міністерством культури України для підтримки бойового духу патріотичного виховання українських військовослужбовців, знову передала військовій частині № 1241 Національної гвардії України україномовні книги, подаровані бібліотеками області та читачами.
  В ОУНБ ім. І. Франка івано-франківська художниця Ганна Петранюк презентувала персональну виставку живопису та графіки, яка налічує 34 роботи.
  6 жовтня відбулася презентація поетичної збірки «Переступи поріг…» калуської поетеси Світлани Бреславської-Кемінь.
  Консул Сполучених Штатів Америки Ніколь Тобін відвідала Івано-Франківську ОУНБ ім. І.Франка та виступила з презентацією про диверсифікаційну візу (Зелену картку, Green Card) та проблеми візового шахрайства. Зустріч відбувалася 8 жовтня в інформаційному центрі «Вікно в Америку».
  6 жовтня працівниками ЦЕЗІ обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для студентів Коледжу ПВНЗ Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького організовано День відкритих дверей з презентацією власних та придбаних інформаційних ресурсів та представлення бібліотеки як інформаційного, освітнього і соціокультурного центру місцевої громади з використанням сучасних технологій, нестандартних форм залучення до читання всіх поколінь користувачів.
  7 жовтня відбулася презентація циклу монографій доктора історичних наук, професора Володимира Клапчука „Економічна історія Галичини”.
  7 жовтня відбулася презентація нової збірки поезій «Приват» Ірини Червінської.
  В ОУНБ ім. І. Франка відбувся ІІ тур акції «Зустрінься з кумиром».
  8 жовтня відбулася презентація книги із серії «Схід/Захід», до якої увійшла проза відомого українського письменника Сергія Жадана та вірші івано-франківського поета Мірека Боднара.
  8 жовтня до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка завітали студенти університету права ім. Короля Данила Галицького разом з кандидатом технічних наук, зав. кафедри „Будівництво” Касіянчуком Василем Дмитровичем на День наукового журналу.
  9 жовтня відбулася презентація незвичайного видання «Щек-Кию «Ян – Тарасу!...» («Манускрипт Войнича»), яке представляв відомий київський перекладач Олександр Мокровольський.
  11 жовтня представники всеукраїнської молодіжної громадської організації Молодь Демократичного Альянсу знайомилися з роботою обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
  12 жовтня в ОУНБ ім. І. Франка пройшов інформаційно-роз’яснювальний семінар з підтримки децентралізації. Організаторами зустрічі в рамках проекту USAID ДІАЛОГ та програми IREX «Бібліоміст» стали Офіс реформ в Івано-Франківській області та Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка.
 • 13 жовтня в рамках фестивалю ім. Тараса Мельничука «Покрова» в обласній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки «Нас. Троє» молодих калуських письменників.
  15 жовтня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація нового видання івано-франківської письменниці, відповідального секретаря обласної організації НСПУ Марії Вайно «Кусень світу. Новелістика. Вибране та нове».
  16 жовтня в дендрологічному парку „Дружба” Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей, який діє на базі обласної бібліотеки спільно з обласними організаціями ТВР і СНІО України, відбулася зустріч з керівником, дослідником і селекціонером Тетяною Іванівною Козак.
  20 жовтня працівники ОУНБ ім. І. Франка здійснили мистецький візит до Івано-Франківської державної дитячої художньої школи. В рамках візиту проведено культурологічну студію «Красою обіймають світ», представлено експрес-виставку, виставку рейтингових книг з питань основ образотворчої грамоти.
  21 жовтня відбулася презентація книги «Гімназіє, о наша Alma Mater!» (Сценарії виховних заходів Української гімназії № 1).
  22 жовтня відбулася презентація книги Марії Чулак „Бісерні прикраси Карпатського краю”, в якій вперше досліджено походження та розвиток виробів з бісеру на Прикарпатті. Презентоване видання містить схеми бісероплетіння, тому є цінним для мистецької практики, а також важливим джерелом для дослідників – мистецтвознавців.
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - виставка-панорама „В обіймах музики”, приурочену до Міжнародного дня музики та 150-річчя від дня народження композитора, педагога, диригента, музичного критика Дениса Січинського;
  - книжкова виставка «УПА: лики мужності та героїзму»;
  - книжково-ілюстративна експрес-виставка «На терезах Феміди», присвячену Дню юриста в Україні;
  - інформаційно-ілюстративна виставка за сторінками періодичних видань „Диво-ручки – стильні штучки”;
  - книжково-ілюстративна виставка „Присягаємо тобі, Україно”, присвячену Дню захисника України;
  В рамках циклу „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах”:
  - виставка однієї книги „Микола Домашевський: велет духу гуцульського”, присвячена 90-літтю від дня народження відомого історика і краєзнавця, діяча української діаспори, уродженця с. Микуличин Миколи Домашевського.
  - книжкові виставки-вітання, приурочені ювілейним датам українських письменників;
  - книжкова виставка-вітання „Енергетика людиноцентризму Бориса Олійника”, присвячена 80-ти річчю відомого українського поета Бориса Ілліча Олійника.
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  -Всеукраїнський день бібліотек. "Співдружність у бібліотечному просторі";
  -Міжнародний MitOst-фестиваль;
  -Творча зустріч з лауреатами обласної літературної премії ім. Василя Стефаника та міської премії ім. Івана Франка в галузі літератури 2015р.;
  -Зустріч – діалог «Герої, які творять сьогодення»;
  -Виставка-вернісаж «Мальовничий дивосвіт»;
  -Презентація виставки «Перші кроки до волі: Революція на граніті»;
  -Презентація книжкової виставки: «У дзеркалі слова Бориса Олійника»;
  -Засідання молодіжного клубу знавців права «Де юре»: «Освіта за кордоном: за і проти»;
  -Презентація книги Михайла Батога «Сад білих тіней».
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли:
  - година милосердя «Тільки вчора було ще влітку, а сьогодні вже - восени» (1 жовтня – міжнародний день людей похилого віку);
  - година пам'яті «Герой свого часу» (150 років від дня народження Д.В.Січинського, українського композитора і музичного діяча);
  - спортивна година «Щоб рости міцними й дужими, з вітамінами ми дружимо»;
  - літературно-мистецький вечір «Співець духовної сили народу» (80 років від дня народження Б.І.Олійника);
  - інформ-хвилинка «Марія Заньковецька – світлий геній українського театру»;
  - гра-подорож «Казкар із Риму» (95р. від дня народження Джанні Родарі, італійського письменника);
  - свято ввічливості «Перший крок до добра – це не чинити зло»;
  - історична година-спогад «Наша слава стрілецькая не вмре, не загине» (до річниці УПА);
  - диспут «Вихований хлопчик, чемна дівчинка. Які вони?»;
  - екскурс в історію «Сповідь солдатських сердець» (28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників).

© 2020. ii I.