Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



листопад 2017 року

Загальнi питання культури

  • З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва прикарпатським митцям присвоїли почесні звання: „Народний артист України” – художньому керівникові, концертмейстерові академічного камерного оркестру „Нarmonia Nobile” Івано-Франківської обласної філармонії Наталії Мандриці та „Заслужений артист України” – Володимирові Куртяку, відомому композиторові і співакові.
  • В Івано-Франківську вчетверте відбувся традиційний фестиваль-презентація сучасної української книжкової продукції „Сторінками української книги”. Впродовж двох днів у фортечній галереї „Бастіон” книгарні та видавництва представляли книжковий ярмарок-продаж, також відбулися презентації книжок, виданих за підтримки регіональної цільової „Програми підтримки книговидання на 2016-2020 роки”. У фестивалі також взяли участь Івано-Франківська ОУНБ ім. І.Франка, наукові бібліотеки вищих навчальних закладів. Захід пройшов у рамках відзначення Дня української писемності та мови та був присвячений 75-річчю від часу створення УПА.

Мистецтво

  • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяли:
    - персональна виставка творів малярства і скульптури В’ячеслава Гутирі „Дванадцять” (м. Краматорськ);
    - виставка портретів харківського художника Сергія Пущенка „Портрети добровольців на війні”.
  • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) відбулися:
    - виставка живопису Богдана Задорожного „Полювання на птаха фенікса” (м. Київ);
    - персональна виставка галицького фотожурналіста Мар’яна Грінера, присвячена 75-й річниці створення ОУН та 130-й річниці з дня народження Дмитра Вітовського.
  • У центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ) експонувалася виставка живопису Олега Дробоцького (за мотивами фотографій Сергія Лойка).
  • В науковій бібліотеці ПНУ ім. В. Стефаника діяла виставка фотографій багатолітнього фотокореспондента газети „Галичина”, члена Національної спілки журналістів України Василя Мельника „Ця мить належить вже не нам”.

Музейна справа

  • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття діяли:
    - культурний проект із виставкою, майстер-класами та знайомством із мистецтвом Японії „Японія: традиція краси”;
    - виставка української народної картини з колекції художника Геннадія Гриценка;
    - виставка витинанок Дмитра Короля (м. Кременчук) та різьби по дереву Євгена Кулика (м. Полтава) „Дерево життя”;
    - виставка пастелей прикарпатської художниці Ірини Кравець.
  • У обласному краєзнавчому музеї експонувалися:
    - третя відкрита міська виставка-конкурс із образотворчого мистецтва для учнів та вихованців гуртків і студій загальноосвітніх та позашкільних закладів „Відлуння осені - 2017”;
    - виставка робіт івано-франківського художника Романа Бончука „Парадигма міфу”;
    - виставка живопису та графіки івано-франківського художника Ореста Заборського.
  • У літературному музеї Прикарпаття діяли:
    - виставка „Журавлі повертаються” до 145-річчя від дня народження Богдана Лепкого;
    - виставка „Від неспокою до спокою Слова” до 75-річчя від дня народження Дмитра Юсипа.
  • Музей „Писанка” м. Коломия отримала сертифікат-відзнаку „Сертифікат про досконалість” від популярного у всьому світі сайту для мандрівників TRIPADVISOR. Міжнародні експерти з туризму надали музею відзнаку за високий рейтинг від відвідувачів.
  • В Долинському краєзнавчому музеї „Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів діяла виставка молодої майстрині петриківського розпису з Івано-Франківщини Зоряни Мочічук „Райський сад”.
  • У Музеї етнографії та екології Карпатського краю в м. Яремче відбулася презентація картин художниці Тетяни Сосуліної та персональна виставка робіт її юної учениці Анастасії Федорець.
  • У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини діяла персональна виставка косівського художника Володимира Довгуна „Духовні обрії”. Художник представив більше 70 своїх картин. Це акварельний та олійний живопис, графіка, пластика на дереві.
  • У літературно-меморіальному музеї Марка Черемшини (м. Снятин) відбулася презентація художньої виставки портретів Миколи Солтиса із с. Горішнє Залуччя Снятинського району.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • 5 листопада в ПК „Юність” (м. Калуш) відбулася церемонія передачі від Долинського району місту Калушу обласної творчої естафети „Воскресне волі дух і наша слава”, присвячений 75-й річниці створення УПА.
  • 13 листопада в Івано-Франківську відбувся традиційний Галицький бал. Відкрив свято танцю, вишуканості та краси ректор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігор Цепенда.
  • Рожнятівський дитячий зразковий фольклорно-етнографічний колектив „Маленькі бойки” (керівник заслужений працівник культури України Наталя Шпак) здобули перемогу на V міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької творчості „Буковельський Зірка Фест” у Буковелі.

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • В Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім. І.Франка відбулися гастролі Національної оперети України. Івано-франківцям гості запропонували такі постановки: "Труффальдіно із Бергамо" О.Колкера, "Сорочинський ярмарок" О. Рябова, "Графиня Маріца" І.Кальмана та гала-концерт "Bravo, l'operette!".

Музичне життя

  • В Івано-Франківській обласній філармонії відбулися:
    - вечір джазової музики „Осіннє листя” у виконанні джаз-квартету „Art prestige”;
    - концерт молодих виконавців у супроводі академічного камерного оркестру „Harmonia Nobile”.

Театральне життя

  • В Івано-Франківському обласному академічному муздрамтеатрі ім. І. Франка відбулися прем’єри драми-комедії „Той, хто платить” (за мотивами однойменної п’єси І.Жаміака) та драми „На західному фронті без перемін” (за романом Е.М. Ремарка, інсценізація О. Гнатковського).

Бiблiотечна справа

  • 2 листопада в Національній історичній бібліотеці України відбулась всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України». У ній взяли участь працівники Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Галина Горбань і Галина Пристай.
  • 6-7 листопада в м. Києві проходила робоча зустріч партнерської мережі бібліотечного проекту “Мова. Культура. Німеччина”, спільного з бібліотекою Goethe-Institut в Україні. Івано-Франківську ОУНБ ім. І. Франка представляла Людмила Жирик, керівник проекту.
  • 9-10 листопада обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка взяла участь у виставці-презентації сучасної друкованої продукції „Сторінками української книги”, що відбулася в рамках відзначення Дня української писемності і мови та Року Української Повстанської Армії на Прикарпатті у фортечній галереї «Бастіон» (м. Івано-Франківськ).
  • 14-15 листопада Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І. Франка відвідала делегація представників бібліотечної спільноти Новопсковського району Луганської області, які спільно з громадською організацією «Стосується кожного» взяли участь у «Програмі національних обмінів», яка фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США). Мета проекту: обмін досвідом серед громадських діячів, в тому числі переселенців та бібліотечних працівників Івано-Франківщини та Луганщини, розширення кордонів міжрегіональної стабільної співпраці громадської спільноти Сходу і Заходу України, налагодження партнерських культурних зв’язків, подолання стереотипів у спілкуванні між громадами та втілення прогресивних реформ культурної сфери у життя.
  • 20 листопада в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книжки «Поезії засвічена зоря: антологія бойківського краю» за упорядкуванням львівського поета і журналіста Олеся Дяка.
  • 21 листопада в регіональному тренінговому центрі Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка фахівці бібліотеки і письменники взяли участь у міжрегіональній інтернет-конференції "Світло зорі Михайла Івасюка – духовний орієнтир поколінь" (до 100-річчя письменника) спільно з Волинською, Миколаївською, Черкаською ОУНБ, Чернівецькою ОУНБ ім. М.Івасюка, Кіцманською та Заліщицькою ЦРБ.
  • В рамках діяльності інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» на базі Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
    - книжкова виставка «Новітній кібер: Курт Воннегут» (до 95-річчя від дня народження американського письменника);
    - засідання клубу розмовної англійської мови «Міжнародний день толерантності»
    - тематичне засідання клубу історії «Історія американських індіанців» (Місяць спадщини корінного населення Америки);
    - до Міжнародного тижня освіти відбулася методична майстерня для вчителів англійської мови. В її програмі: «Декада англомовної освіти»; «Самостійне вивчення англійської мови за допомогою ресурсів мережі Інтернет».
  • Діяльність проекту «Мова. Культура, Німеччина»:
    - публічне читання мовою оригіналу «Творчість Арнольда Цвейга» (до 130-річчя від дня народження німецького письменника);
    - книжкова виставка «Творець новаторської літературної манери» (до 155-річчя від дня народження Гергарта Гауптмана німецького письменника);
    - інтерактивний урок з учнями гімназії «Дерево казок: електронна збірка казок» (до 215-річчя від дня народження Вільгельма Гауфа, німецького письменника-казкаря).
  • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
    До Дня української писемності і мови:
    - презентація українських видань «Книга. UA» ;
    - книжкова виставка-колаж «Там, де живе рідна мова, живе український народ»;
    До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору:
    - книжкова виставка-реквієм «Голодомор: сльозою омивається душа…»;
    - година скорботи «Скорботна свічка пам’яті святої»;
    - книжкова виставка-меморіал «Голод 1947: хронологія злочину» до 70-річчя голодомору на Прикарпатті.
    Було організовано:
    - етнофорум європейських традицій «Об’єднані Європою»;
    - творчу зустріч з С.Геником – заслуженим діячем науки і техніки України, доктором медичних наук, професором Івано-Франківського національного медичного університету в рамках засідання Інтелектуального Клубу Творчих Особистостей «Галицькі кмітливці»;
    - день фахівця «Аудіювання і його місце в навчальному процесі»;
    - презентація поетичної збірки «Уроки гравітації» Юлії Курташ-Карп (м. Львів).
  • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
    - виставка «Літературні відкриття Дмитра Юсипа» (до 75-річчя українського письменника);
    - виставка-шана «Дмитро Вітовський – провідник Листопадового чину» (до 130-річчя від дня народження міністра ЗУНР);
    - виставка «Творчість натхненна талантом» (до Всесвітнього дня працівників культури та майстрів народного мистецтва);
    - виставка – вшанування «Революція, що змінила країну» (до Дня гідності і свободи);
    - виставка-подія «Україна: народжена бути єдиною»;
    - виставка «ВІЛ/СНІД: загроза людства ХХІ століття» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та вживанням наркотиків).
  • В обласній бібліотеці для юнацтва діяли:
    - виставка-хронограф «Слідами листопадового чину»;
    - виставка-літературний портрет «Формула творчості Дмитра Юсипа» (з нагоди 75-річчя);
    - виставка-історичний портрет «Дмитро Вітовський – провідник Листопадового чину» (до 130-річчя від дня народження);
    - виставка-літературний портрет «Богдан Лепкий – син золотого Поділля» (до 145-річчя від дня народження);
    - виставка-мовний етюд «Споконвіку було Слово» (до Дня писемності та мови);
    - бібліотечна-виставка «Нескорений поет і мудрий воїн» (до 105-річчя до дня народження Андрія Малишка);
    - творча студія «Літературні паростки: поезія молодих»;
    - творча зустріч «Авторитет імені: відомі особистості в гостях в ОБЮ»;
    - бібліотечна виставка «Пізнай себе – зрозумій іншого» (до Міжнародного дня толерантності);
    - виставка-інформація «Фахівці, що створюють інформаційний простір» (до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку);
    - виставка-колаж «Яскраві кольори молодості» (до Міжнародного дня студента);
    - виставка-хронологія «Документ історичного значення» (до 100-річчя проголошення УНР);
    - бібліотечна виставка «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не переможе мій народ!» (до Дня свободи та гідності);
    - правовий адвайзер (порада) «Крок у світ закону» (Засідання молодіжного клубу знавців права «Де юре»);
    - поетичні читання «Свіча пам’яті»; - виставка-вшанування «Голодомор – печаль і скорбота України» (до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні)
    - виставка-портрет «Людина, що випередила час» (до 90-річчя від дня народження Олеся Бердника);
    - виставка-портрет «Її молитви теплять душу» (до 70-річчя К.Мотрич).
  • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
    - свято писемності «Доторкнися словом до серця» (до Дня української писемності та мови);
    - година-роздум «Три колоски з дротом» (до Дня пам’яті жертв Голодомору);
    - бесіда-розмірковування «Копійка гривню береже, або як навчитись заощаджувати»;
    - гра-бесіда «Подорож у країну Спортляндію»;
    - хвилинка спілкування «Не будьмо байдужі до інших»;
    - казкова вітальня за мотивами дитячих творів Богдана Лепкого (до 145-річчя від дня народження українського поета);
    - поетична хвилинка для дітей «Катерина Перелісна – письменниця діаспори» (до 115-річчя від дня народження поетеси);
    - лялькові вистави «В гостях у Світлофора» (прем’єра) та «Дзвенить струмочком рідна мова»;
    - казковий марафон «Дивовижний світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен» (до 110-річчя від дня народження шведської дитячої письменниці – казкарки);
    - музично-поетична акварель «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах…»;
    - огляд літератури біля книжково-інформаційної виставки «Одна Батьківщина і двох не буває…» (до Дня Гідності та Свободи);
    - година-реквієм «В руках, що виростили хліб не залишили і зернини…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору);
    - огляд літератури біля книжкової виставки «І пам’яті свіча не згасне…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору);
    - музей одного дня «Країна Джонатана Свіфта» (до 350-річчя від дня народження письменника).

Пiдвищення фахового рiвня

  • В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася школа менеджера „Бібліотека як документно-інформаційний ресурс місцевої громади”.
  • Фахівці обласних бібліотек виступили на обласних курсах підвищення кваліфікації працівників Тисменицької ЦБС.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка