Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттялистопад 2015 року

Загальнi питання культури

 • За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність, та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Петро Порошенко присвоїв звання:
  "Заслужений діяч мистецтв України"
  - Пірус Марині Дмитрівні — заступникові директора, старшому викладачу Калуського коледжу культури і мистецтв, Івано-Франківська область;
  - Скільському Миколі Степановичу — викладачеві Коломийського педагогічного коледжу Івано-Франківської обласної ради.
  "Заслужений майстер народної творчості України"
  - Кахнікевич Марії Василівні — майстрові художньої кераміки, Івано-Франківська область.
  “Заслужений працівник культури України"
  - Канюку Володимиру Володимировичу — керівникові народного аматорського хору «Карпатські джерела» Богородчанського районного палацу культури, Івано-Франківська область;
  - Лісовській Оксані Омелянівні — редакторові музичних програм Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина»;
  - Ткачівському Ярославу Васильовичу — головному редакторові Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», м.Івано-Франківськ.
  Нагороду орден княгині Ольги ІІ ступеня отримала генеральний директор Ярослава Ткачук Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського (м. Коломия).

  Івано-Франківський кінотеатр "Космос" запровадив безкоштовні кіносеанси для військових.

Мистецтво

 • 26 листопада у Виставковому залі обласної організації НСХУ відбувся вечір пам'яті художника Опанаса Заливахи.
  У фортечній галереї «Бастіон» відбулися:
  - спільна фотовиставка “Сучасний портрет – 2015”;
  - виставка малярства та різьби по дереву.

Музейна справа

 • В обласному краєзнавчому музеї відбулася:
  - виставка декоративних фіалок „Осінній вернісаж”.
 • В Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - виставка Наталі Чернової «Жар-птиця з одним крилом». В експозиції – 15 картин, створених художницею після клінічної смерті;
  - виставка “У межах безмежного” на підтримку творчості дітей з особливими потребам. На ній експонуватимуться твори 19 професійних художників та молоді з особливими потребами;
  - виставка до 90-річчя Опанаса Заливахи, лаурета Національної премії ім. Т. Шевченка (1925-2007).

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

 • 7-15 листопада в Івано-Франківську відбувся четвертий перегляд сучасного польського кіно "Під Високим Замком".

Музичне життя

 • 20 листопада відбувся концерт співачки Олі Полякової.
  24 листопада в Івано-Франківську відбувся концерт відомого українського гурту "Мед Хедс ", виступ присвячений виходу у світ нового альбому.
 • В обласній філармонії відбулися:
  - «Музика Бродвею та Голлівуду» виступ Симфонічного
  оркестру обласної філармонії (Художній керівник та головний диригент - заслужений артист України Віктор Олійник);
  - Концерт фортепіанної та альтової музики . Виступ Лауреатів міжнародних конкурсів: Ван Мяо (фортепіано, Китай); Марта Дейчаківська (альт, Україна).

Бiблiотечна справа

 • 5 листопада відбувся навчальний візит директорів та провідних спеціалістів обласних і центральних районних та міських бібліотек Івано-Франківщини у центральну міську бібліотеку ім. Т. Шевченка м. Калуша з метою обміну досвідом.

  В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  1 листопада в ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація книги «Як Русь слідами Данила ходила. Спогади про паломництво до Святої Землі під проводом Митрополита Андрея Шептицького», присвяченої 150-літтю від дня народження визначного релігійного діяча.
  3 листопада в ОУНБ ім. І. Франка відбувся вечір пам’яті відомого українського поета, драматурга, перекладача Олега Лишеги (1949-2014).
  4 листопада відбулася презентація книги про українських дисидентів «Благословенні душі, що вміють випромінювати... (Зеновій Красівський і Олена Антонів)» Любов Маринович та Юрія Зайцева.
  6 листопада працівники обласної бібліотеки взяли участь у презентації сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів „Сторінками української книги”, що відбулася у фортечній галереї „Бастіон” в рамках відзначення Дня української писемності і мови та 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.
  4 листопада в рамках „Лемкоклубу” працівники відділу літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка організували перегляд та обговорення фільму «Лемківське коріння».
  4-5 листопада у м. Києві відбувся тренінг для модераторів клубів Docudays UA, на якому обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І. Франка представляла Наталія Джус, завідувач відділу загального читального залу.
  5 листопада відбулася персональна виставка робіт художника, кандидата мистецтвознавства, професора Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, члена Національної спілки художників України та спілки дизайнерів України Олега Чуйка. 8 листопада працівники ОУНБ ім. І. Франка провели пізнавальну екскурсію бібліотекою для військовослужбовців підшефної військової частини 1241, а також солдати переглянули мультимедійну презентацію «Мова то не звук, а думка боготворна», приурочена до Дня української писемності та мови.
 • 11 листопада відбулася презентація монографії Олександра Гречаного та Володимира Сабадухи «Філософія здібностей у контексті пріоритету духовного над матеріальним».
  10 листопада працівники відділу літератури іноземними мовами ОУНБ ім. І. Франка організували для учнівської молоді інформаційний захід «Бібліотека – центр інформації, дозвілля та інтелектуально-творчого розвитку».
  12 листопада відбулася зустріч з відомим письменником Мирославом Лазаруком та презентація серії «Третє тисячоліття: українська поезія».
  ОУНБ ім. І. Франка взяла участь у проекті «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках», який виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та адмініструється IREX/Україна в рамках програми «Бібліоміст». Програма «Бібліоміст», що вже шостий рік працює в Україні, має цінний досвід навчання бібліотекарів у сфері надання сучасних бібліотечних послуг.
  На базі Брошнівського професійного лісопромислового ліцею Рожнятівського району відбувся семінар-практикум бібліотечних працівників професійно-технічних навчальних закладів області на тему: „Роль бібліотеки у формуванні читацьких уподобань юнацтва”. Для участі у ньому в рамках співпраці з Івано-Франківським державним центром естетичного виховання була запрошена завідувачка відділу економіко-виробничої літератури ОУНБ ім. І. Франка Надія Пасяка.
  13 листопада у відділі літератури іноземними мовами обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася інформаційна година для студентів Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника за спеціальністю «Початкова освіта та англійська мова», яку провели працівники відділу з метою максимально широко представити сучасні бібліотечні можливості для результативного навчання, наукової роботи та розширення світогляду.
  17 листопада відбулася презентація Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал» №3-4.
  9-13 листопада Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України у партнерстві з програмою «Бібліоміст» (IREX) організувала V Школу методиста на тему «Реформування публічних бібліотек: регіональні методичні служби у пошуках оптимальних шляхів», в якій взяла участь завідувач методичним відділом ОУНБ ім. І. Франка.
  19 листопада відбулася презентація книги Мирослава Давидіва «Орієнтири українського шляху: інструкція».
  25 листопада в ОУНБ ім. І. Франка відбулася тематичне засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей „Кафедра агрохімії і грунтознавства у Міжнародний рік грунтів”.
  26 листопада проведено Історичний екскурс «Голодомор : віхи історії».
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:

  До Дня української писемності і мови: «Її величність – українська книга»; «І слово розумом святим і оживи, і просвіти»;
  - книжкова виставка "ЗУНР: пробудження нації";
  - тематично-книжкова виставка „Тріада підприємця: знання, бажання, можливості”;
  - книжково-ілюстративна виставка-персоналія «Дмитро Яворницький. Гордість наша і слава» із циклу ювілейних виставок «Галерея видатних особистостей», присвячена 160-річчю від дня народження українського історика, археолога, фольклориста, етнографа, письменника, поета;
  - виставку-перегляд статей „Творчі доробки митців України на сторінках преси 2010-2015 рр.”;
  - книжкова виставка-вітання „Територія „Д” Андрія Кокотюхи”;
  - ювілейна книжкова виставка „Олег Адаменко: вчений зі світовим ім'ям”, присвячена 80-літтю від дня народження відомого українського науковця, професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, доктора геолого-мінералогічних наук, академіка Академії екологічних наук України;
  - книжково-ілюстративні виставки до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні:"Сповідаю жалобу сумну", "Західна Україна. Голодомор: знай і пам'ятай";
  - книжкову виставку-пам’ять „Галерея мистецьких постатей”, яка знайомить відвідувачів книгозбірні з життєвим шляхом та творчим доробком Клода Моне, Опанаса Заливахи, Катерини Білокур, Людвіга ван Бетховена, Едіт Піаф;
  - книжково-ілюстративна виставка «День Гідності та Свободи»;
  - книжкова поличка „Україна. 2013-2015. Історія спротиву”.
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  -Презентація книжкової виставки: «Наша мова – мова вічної землі, Наше слово – слово вічного народу»;
  -засідання молодіжного клубу знавців права «Де юре»: «Чи все в житті стосується тебе?»;
  -семінар «Запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці»;
  -мультимедійний екскурс у минуле «Роксолана, про яку ніхто не знає»;
  -святкова академія "Катря Гриневичева - княгиня українського слова".
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли:
  -інформаційно – пізнавальна година «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» (9 листопада – День української писемності та мови);
  -бесіда – міркування «Думай добре, погане за думку не піде»;
  -участь у конкурсі малюнків «Автомобіль, дорога, пішохід»;
  -година спілкування «У чистій воді риби багато, у доброзичливої людини друзів багато»;
  -урок – спогад «З Україною в серці» (до Дня державності на західно - українських землях);
  -КВК «Казка і я» (8 листопада – Міжнародний День КВК (клуб веселих і винахідливих);
  -година творчого дозвілля «Сонячні промінчики» (20 листопада – Всесвітній День дітей);
  -інтелектуально – творча гра «Чудова сімка» (за творами Марка Твена)(180 років від дня народження Марка Твена (С.Л.Клеменс)(1835-1910), американського письменника);
  -виставка поробок «Творчість не має меж»;
  -портретна міні – галерея «Якби зібрать усіх красунь усіх віків….».
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка