-

. .

ii:

76018
. I-i
. , 22
. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

³ :
E-mail:
. 0342 752479

³ :
E-mail:

:
E-mail:

- :
E-mail:
. 03422 53-32-31

:

: 10:00 - 18:00
-
C -

i -2019

i

 • Переможцями Міжнародного літературного конкурсу „Коронація слова” в номінації „Романи” став письменник, журналіст Василь Добрянський за роман „Зламані сходи” та франківська блогерка Людмила Лінник в номінації „Романи” за твір „Шукач”.

 • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) функціонували:
  -виставка школи фотомайстерності під назвою „Фотохудожник”;
  - виставка живопису Оксани Тригуб-Мілашевич „Ейфорія”;
  - виставка живопису Зоряни Мочічук „Весняні переливи”;
  - виставка живопису Ірини Кайфуші „Зцілення душі фарбами природи”;
  - виставка живопису Наталії Саламіню „Ягоди”.
 • У підземному переході – виставковому залі „Ваґабундо” (м. Івано-Франківськ) діяла виставка колажів Ніни Андрухович „Сотворіння саду”.

 • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття експонувалися:
  - виставка робіт Романа Бончука „Пінопластовий Едем”;
  - Міжнародна художня виставка мікротекстилю „Скіфія”.
 • В обласному краєзнавчому музеї діяли:
  - проект про проблему збереження архітектурної спадщини міста із виставкою оригінальних зразків старовинної ліпнини „В напрямі до архівацій”;
  - виставка фоторобіт членів Спілки журналістів, приурочена до Дня журналіста та 60-річчя НСЖУ;
  - персональна виставка прикарпатського художника Богдана Бринського „Живопис”;
  - виставка „Оберіг духовності” (до Дня Конституції).
 • У Літературному музеї Прикарпаття діяла виставка «Дорогою добра і любові» з нагоди 65-ліття члена НСПУ, громадсько-культурної діячки Ганни Дорошенко.

-i . i

 • 9 червня у м. Долина відбувся ІІІ Міжнародний Фестиваль духових оркестрів „Сурми гір”.
 • 8-9 червня у с. Саджава та смт Богородчани відбувся фестиваль „Бойківська ватра”. У програмі фестивалю: - виступи творчих колективів бойківських регіонів області; - ярмарки народних майстрів; - дитяче містечко „Розваги маленьких бойків”; - літературне містечко „Бойківські посиденьки”; - конференція „Бойківщина – частина українського етносу”; - відзначення 30-річчя заснування Бойківського музею етнографії та побуту с. Саджава.
 • 8-9 червня у Коломиї відбувся фестиваль-конкурс дитячого естрадного мистецтва «Зорепад», засновницею якого є заслужена артистка України Алла Кобилянська. У творчому дійстві взяли участь понад півтисячі юних талантів з різних областей України, а ще приїхали гості з Польщі та Молдови.
 • 10 червня в Івано-Франківську відбувся міжнародний урбаністичний фестиваль „Сеанс міського сканування”.
 • 14-16 червня у смт Верховина відбувся ІІ масштабний фестиваль «Via Carpatia». У програмі: - мюзикл „Гуцулка Ксеня” івано-франківського національного академічного драмтеатру; - читання поезій (Іван Малкович, Соломія Чубай, Тарас Чубай, Юрій Андрухович, Сергій Жадан); - виступ гуртів „Karbido”, „Джалапіта”, „Плач Єремії”, „Жадан і Собаки”; - симфонічна програма Мирослава Скорика та Івана Небесного „Бог предвічний”; - сюїти у виконанні академічного симфонічного оркестру „INSO-Львів”.
 • 15-16 червня у с. Верхній Ясенів Верховинського району відбувся фестиваль „Полонинське літо 2019” в рамках фестивалю «Via Carpatia», як традиційне гуцульське свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців, гуцульських забав.
 • 15-16 червня в Івано-Франківську вдруге відбувся фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва «Detaliзація». У музичній програмі – діджеї з Франківська, Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Детройта (США), Стамбула (Туреччина), Любляни (Словенія).
 • У ці ж дні 15-16 червня у с. Підгір’я Богородчанського району відбувся фестиваль «Underhill». European Musik Festival об’єднав різні течії електронної та поп-музики. У програмі: - арт-зони з картинами; - архітектурні інсталяції та кінопокази; - авіашоу; - нічний 3D-маппінг; - піротехнічне шоу; - польоти на літаках і шоу парашутистів.
 • Уже втретє 16 червня в м.Івано-Франківську відбувся „Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів”. У програмі: - спортивні виступи; - різноманітні майстер-класи та виставки.
 • У м. Надвірна в міській зоні відпочинку ім. Назарія Яремчука відбувся фестиваль американської музики. Вперше на теренах Прикарпаття виступив неймовірний американський гурт «Cisco & the Racecars» зі штату Арізона.
 • 23 червня у м. Коломия відбувся фестиваль вуличних мистецтв „Арт-візія”. У фестивалі взяли участь музиканти, артисти, художники, літератори, хенд-мейдери, ковалі та фотографи.
 • 23 червня на Рогатинщині відбувся відкритий обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля». Фестиваль «Пісні Опілля» проводиться раз у два роки в кількох номінаціях, серед яких: вокально-хоровий, музичний та хореографічні жанри, фольклорно-етнографічні колективи та майстри народної творчості. На фестивалі діяла виставка декоративно-ужиткового мистецтва, фольклорні подвір’я «Опільські газди».

-i ' I-i

 • 2 червня майстри народного мистецтва Городенківського району взяли участь у 25 Міжрегіональному фестивалі народного мистецтва «Дністрові зорі-2019» у м. Заставна Чернівецької області. Покутське мистецтво представили кращі колективи району. Вони відзначилися своїм автентичним одягом та фольклором.

 • В Івано-Франківському національному академічному муздрамтеатрі ім. І. Франка відбулася прем’єра вистави за Шекспіром „12 ніч, або Що захочете” за участі Ветеранів АТО та волонтерів – учасників „Проекту W” (Veterans, Volunteers and William) – першого в Україні театру ветеранів та волонтерів АТО-ООС (художній керівник Ростислав Держипільський, постановка Олексія Гнатковського).
 • В Івано-Франківському академічному театрі ляльок ім. М. Підгірянки відбулися прем’єри вистав «Все про дорослих» (режисура, сценографія та музичне оформлення Романа Братковського) та «Пластикові монстри» (за п’єсою Л. та І. Липовських «Вторгнення з планети пластикової пляшки».

ii

 • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - творча зустріч з письменником, перекладачем з Республіки Білорусь Миколою Адамом «Українсько-білоруський діалог: письменник, перекладач Микола Адам зблизька»;
  - презентація книжки американського суспільного діяча, лектора Роберта Ентоні "Секрет наміреного творення" за участі львівської перекладачки Ольги Годяк;
  - презентація книжок львівського видавництва «Піраміда»;
  - методичний семінар для вчителів німецької мови;
  - методична майстерня для вчителів англійської мови шкіл області на тему «Сучасний урок іноземної мови: використання та впровадження проектів на уроці»;
  - година інформації «В майбутнє – разом з бібліотекою» в рамках проекту «Університет технічних знань»;
  - круглий стіл з нагоди Дня Конституції за участю працівників Головного управління юстиції в Івано-Франківській області;
  - мовні табори для учнів шкіл м. Івано-Франківська і області;
  - низка заходів з нагоди відзначення Дня молоді.
 • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - виставка-портрет «Марко Черемшина: оповідач покутського життя» (до 145-річчя від дня народження українського письменника);
  - виставка «Як зберегти родючість ґрунту»;
  - виставка «Література й драматургія у наукових студіях Степана Хороба» (до 70-річчя від дня народження професора ПНУ імені Василя Стефаника в рамках проекту «Вчені Прикарпаття»);
  - виставка «Літературні містифікації Дена Брауна» (до 55-річчя від дня народження американського письменника);
  - виставка-календар «Український шлях до Конституції» (до Дня Конституції);
  - виставка-порада «Майбутня професія: твій вибір – твій успіх».

  До Міжнародного дня захисту дітей організовано:
  - книжкову виставку-сюрприз «Двері, прочинені в казку»;
  - книжкову виставку-подорож «Відкриваючи казкові світи».

  До Дня Скорботи і вшанування жертв війни в Україні діяли:
  Книжкові виставки:
  - «Ще довго пам’яттю болітиме війна»
  - «1941-1945. Ніколи знову».
 • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» діяли:
  - еко-студія «Наше майбутнє залежить від нас!» (до Всесвітнього дня охорони довкілля Word Environment Day);
  - виставка-персоналія «Ернест Гемінгвей: українське перезавантаження (до 120-річчя від дня народження американськ ого птсьменника);
  - тренінг з академічної доброчесності, який проводив Максим Маєвський, директор з розвитку бізнесу компанії Plagiat.pl в Україні.
 • У рамках проекту «Мова. Культура. Німеччина» у співпраці з Goethе-Іnstitut в Україні відбувся музичний салон «Життя і метаморфози Звукового героя. Ріхард Штраус» (до 155-річчя від ня народження німецького композитора).
 • В обласній бібліотеці для юнацтва організовано:
  - виставку-пораду «Світ дитинства любові просить» (до Міжнародного дня захисту дітей);
  - виставку-застереження «Природа – джерело вічної краси» (до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища);
  - виставку-репортаж «Події. Факти. Імена» (до Дня журналіста);
  - виставку-персоналію «Гуцульська магія Марка Черемшини» (до 145-річчя від дня народження українського письменника та культурного діяча, члена «Покутської трійці»);
  - виставку-ювілей «Я слово своє нестиму для України» (до 55-річчя від дня народження української поетеси, письменниці Надії Дички);
  - участь у Міжнародному соціальному проекті «Місто Професій»;
  - виставку-свято «Благослови, Свята Трійце» (до свята Святої Трійці);
  - виставку «Подвижник української словесності» (до 90-річчя від дня народження українського літературознавця, доктора філологічних наук, професора Федора Погребенника);
  - виставку-дайджест «Конституція України у часі, джерелах і постатях» (до Дня Конституції України);
  - виставку-вітраж «Молодь – надія держави» (до Дня молоді).
 • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
  - віртуальна подорож «Там де гори й полонини»;
  - віртуальна подорож «Екологічною стежкою з Надією Дичкою» (до 55-річчя від дня народження поетеси Надії Дички);
  - година безпеки «Про свою безпеку дбай – правила не забувай»;
  - пізнавальна веселка «Барвінок та Ромашка запрошують у гості» (до 95-річчя від дня народження українського письменника Богдана Чалого);
  - ігрова карусель на свіжому повітрі «Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі» (до Міжнародного дня захисту дітей);
  - літературна вітальня «Самозречена відданість мистецькій творчості» (до 95-річчя від дня народження білоруського прозаїка, драматурга Василя Бикова);
  - відеопрезентація «Мій улюблений світ – світ без насильства»;
  - гра-вікторина «Чарівні мелодії українських пісень».

  До Міжнародного Дня захисту дітей організовано:
  - розважальну карусель «Дитинство – світ казковий» (до Дня захисту дітей);
  - конкурсно-розважальну програму «Хай щастю дитини не буде кінця», виставку дитячих малюнків «Коли сміється дитина – посміхається небо».

i i

 • Директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій та фахівці бібліотеки взяли участь у круглому столі «Бібліотеки ОТГ: форми взаємодії з місцевою владою та ЦРБ» та наданням консультативно-практичної допомоги бібліотекам ОТГ у Космацькій публічній бібліотеці;

  Навчальний захід – обласна профстудія «Бібліотеки ОТГ: нові функції, нові послуги» для молодих бібліотечних працівників (стаж роботи до 3-х років);

  Обласна школа менеджера «Сучасна бібліотека як осередок гуманізації суспільства».

© 2020. ii I.