-

. .

ii:

76018
. I-i
. , 22
. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

³ :
E-mail:
. 0342 752479

³ :
E-mail:

:
E-mail:

- :
E-mail:
. 03422 53-32-31

:

: 10:00 - 18:00
-
C -

i -2017

i

 • 14-18 червня 2017 р. в Івано-Франківську відбувся міжнародний мистецький фестиваль „Порто Франко”. На дев’яти мистецьких сценах-„портах” відбулося 89 подій – театральних, музичних, літературних, танцювальних, візуальних та кінематографічних. Фестиваль відкрився музично-театралізованим шоу „Відкритий порт TO BE” на даху обласного академічного муздрамтеатру за участі Юрія Андруховича, Тараса Прохаська, Ірми Вітовської, формації NOVA OPERA, акторів Івано-Франківського драмтеатру (режисура – Ростислав Держипільський, музика – Роман Григорів та Ілля Разумейко) та відкриттям виставки „Порт’all” у будівлі Палацу Потоцьких в Івано-Франківську
  У фестивалі беруть участь:
  – румунський гурт „Subcarpati”;
  – всесвітньовідомий польський театр з Гардженіц та режисер Влодзімєж Станєвський із виставою „Піфійська Ораторія”;
  – легендарний театр Еймунтаса Някрошюса „Мено Фортас” з Литви та інші. Крім того, привезли унікальний інструмент „Bambuso sonoro” голландського майстра Ганса фон Коолвіжка.
  - спеціальний гість фестивалю – представник древньої сенегальскої музичної династії – Кеба Ціссохо;
  - музика Джона Кейджа у виконанні відомого піаніста Антонія Баришевського в залі очікування залізничного вокзалу;
  - неоОПЕРА-ЖАХ “HAMLET” у підвалі театру, що вже стала візитівкою міста;
  - альтернативна галерея “Контейнер” з інсталяцією “Піна днів”;
  - Missa Solemnis – футуристична Служба Божа в Художньому музеї, що поєднає в собі кілька світових релігій та культурних практик;
  - Кульмінацією фестивалю стала головна сцена, де грали зірки української сучасної музики „Бумбокс”, „The Erised”, „Familia Perkalaba”, „Tik Tu”, „Cepasa”, „Брати Гадюкіни”, „Kozak System”;
  - „Koktebel Jazz Festival” влаштував „JAZZ SHOWCASE”. Спеціальні гості: „The Hypnotunez” та ізраїльський гурт „BOOM PAM”. Хореографи Ольга Лабовкіна (Білорусь), Ярослав Кайнар (Україна), Чеві Мюрадай (Іспанія) спільно із колективом Totem Dance Group презентували на сцені Лялькового театру свої вистави;
  - Сольні роботи показали Антон Овчинніков та відомий литовський хореограф і перформер Дмитро Гайтюкевич. Кінопрограма „PORTO FRANKO Music Docs”, присвячена музичній документалістиці - стрічки про легендарних музикантів. Це унікальна можливість побачити Іґґі Попа, Юджина Ґудзя, Джамалу, Кетлін Ханну (Bikini Kills), PJ Harvey, Ніка Кейва в повсякденному житті на великому екрані кінотеатру „Люм’єр”;
  - Візуальна програма в галереї ПОРТ’ALL презентувала роботи більше 50-ти художників з України, Німеччини, Голландії, Японії, Білорусі, Румунії, Росії. Вперше в Україні відбулася прем’єра відео-арту Сергія Браткова “Сто” та роботи учасників бієнале ”Ostrale” з м. Дрезден, Німеччина. Відбулася презентація колекції Zenko Foundation.
 • Художній керівник Богородчанського Палацу культури Світлана Панько нагороджена орденом „Берегиня України” за участь у Міжнародному проекті „Я – Українка”.
 • На приміщенні редакції районної газети „Верховинські вісті” у День журналіста відкрито меморіальну дошку багаторічному редактору районного часопису, голові Всеукраїнського товариства „Гуцульщина” Дмитру Ватаманюку.
 • Лауреатами премії обласного Товариства „Просвіта” ім. М. Підгірянки стали:
  – у номінації „Література” – Аделя Григорук з Косова за художні твори для дітей та письменник Іван Війтенко з Коломийщини;
  – у номінації „Мистецтво” – Любов Драгомирецька з Івано-Франківська; в номінації „Просвітницька діяльність” – Ірина Слезінська з Калущини та Мирослава Камінська з Тлумаччини.
 • З нагоди 143-ої річниці від дня народження українського письменника і громадського діяча, адвоката та доктора права Марка Черемшини в Снятинському районному будинку культури відбулось урочисте вручення премії його імені. Цьогорічні переможці:
  – у номінації „Література і літературознавство”: Степан Григорчук, поет-пісняр, автор поетичних збірок „Джур-криниця” та „Жниво”, уродженець села Джурів; Іван Андрушко, автор збірки поезій „З глибин душі” та циклу віршів, присвячених письменникам Покутської трійці – за літературну діяльність останніх років;
  – у номінації „Журналістика, науково-дослідницька і пошукова робота”: Ганна Марчук, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника – за вивчення спадщини Леся Мартовича та упорядкування і видання повного зібрання творів письменника ;
  – у номінації „Класична музика і композиторська діяльність”: Ганна Гаврилець, уродженка села Видинів, композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського – за вагомий внесок у розвиток української музичної культури, фольк-концерт „Кроковеє колесо”, ораторію „Барбівська коляда” та численні обробки українських народних пісень;
  – у номінації „Образотворче мистецтво”: Василь Гаврилюк, директор Заболотівської СБК – за режисерську працю над хронікально-документальними фільмами „Іллінці – мені серцю дорогі”, „Заболотівській лікарні 75 років” і „Заболотів, мій Заболотів”.

 • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяли:
  – виставка малярства Ірини Вишеславської (м. Київ);
  – виставка українського художника-графіка Василя Перевальського.
 • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) відбулися:
  – виставка робіт Сергія Декалюка (м. Збараж) „Абстракція як життя” –;
  – фотовиставка Богдана Магдича (м. Київ) „Погляд на архітектуру Європи”;
  – виставка живопису прикарпатського художника Миколи Качура.
 • 17-18 червня на Ясній горі с. Гошів Долинського району відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва „Дзвони Ясної гори єднають усіх”.
  Програма фестивалю:
  – концерт карильйонної музики у виконанні: Ірини Рябчун – кандидата мистецтвознавства, лауреата міжнародних конкурсів (Київ, Україна), Ганни Каспшицької – головного карильйониста дзвіниці Св. Катерини (Гданськ, Польща), за участі Національного президентського симфонічного оркестру, художній керівник та головний диригент – народний артист України Анатолій Молотай;
  – концерт за участі вокального квартету „CANTEMUS” та духового оркестру Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського, художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України Петро Гундер.

 • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття діяли:
  – виставка творів учнів Маріупольської школи мистецтв „У прагненні миру”;
  – виставка акварельного живопису Оксани Бойко (м. Кременчук) „Дорогами Європи”;
  – виставка живопису івано-франківської художниці Галини Григорук „Сакральний світ душі моєї”.
 • У Літературному музеї Прикарпаття експонувалися:
  – виставка „Кроки часу” – матеріали із фондових колекцій музею до 110-річчя від дня народження письменниці Ірини Вільде;
  – виставка „Насущне і вічне” – матеріали із фондових колекцій, присвячена 80-річчю від дня народження українського письменника Богдана Бойка, уродженця с. Діброва Рогатинського району.
  – виставка до 65-ліття від дня народження члена НСПУ Галини Христан з с. Саджавки Надвірнянського району.
 • У виставковій залі Національного заповідника „Давній Галич” діє виставка давньої галицької ікони.
 • У конференц-залі музею „Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів (м. Долина) відбувся майстер-клас з твістингу та аеродизайну у рамках відзначення Міжнародного Дня захисту дітей.
 • У Музеї писанкового розпису м. Коломия відкрито виставку творчого подружжя Ірини та Андрія Бондаруків з Луцька під назвою „Діти бавляться”. На виставці експонуються графічні роботи на склі, в яких Ірина Боднарук відображає замальовки з дитячого життя і побуту минулого, а також представлена колекція традиційних дерев’яних іграшок її чоловіка Андрія, майстра народних ремесел. Загалом експонується 130 творів цієї мистецької сім’ї.

-i . i

 • У м. Косів відбулася урочиста церемонія відкриття обласної естафети районів та міст „Воскресне волі дух і наша слава”, присвячена 75-й річниці створення УПА та Року УПА на Прикарпатті.
 • В Івано-Франківську відбувся фестиваль „Мелодії парку”. Концерт вихованців вокально-естрадної студії Івана Лабача міського Народного дому.
 • В обласному Народному домі „Просвіта” відбулася вистава „Ковалі своєї долі” Миколи Кардащука у постановці драматичного гуртка с. Церківна Долинського району (режисер Степан Штурмак).
 • У с. Татарів Яремчанської міськради відбувся ІІ регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль „Татарівська ватра”.
 • У м. Городенка пройшов ХХІІІ міжрегіональний етнічний фестиваль „Дністрові зорі”. Місія фестивалю – об’єднання покутської, буковинської та подільської культур. Фестивальне дійство гомоніло господарями й гостями, які співали, танцювали та вражали своїми барвистими костюмами й цікавими етнографічними постановками. Декоративно-ужиткове мистецтво краю представила родина Регушів, багатство покутської ноші – колекціонерка Галина Гафійчук.

-i ' I-i

 • Зразковий ансамбль танцю „Джерельце” районного Народного дому м. Долина повернувся з творчої поїздки до Польщі, де був учасником ІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю хореографічного мистецтва „SILESIAN DANCE FESTIVAL”, що проходив в Єленій Гурі. Долиняни повернулися додому з п’ятьма кубками: двома нагородами за перші місця, однією – за друге, особливим кришталевим кубком за збереження народних традицій та кришталевим кубком для керівника ансамблю Оксани Судол.
 • Калуський зразковий театр „Чарівник” (режисер Світлана Присташ), що діє при ПК „Юність”, вразив львів’ян виставою „Лікар Айболить” на ХІV Всеукрайнському театральному фестивалі дитячих та юнацьких колективів „Казка у гаю”, що відбувся у м. Львів.
 • Зразковий духовий оркестр „Золоті сурми” калуського ПК „Юність” (художній керівник та диригент Іван Шалата) взяв участь у міжнародному фестивалі духової музики в Домброві-Гурнічі (Польща).
 • У с. Матеївці Коломийського району концертну програму „На лезі шаблі наша воля” презентував академічний ансамбль пісні і танцю „Козаки Поділля” Хмельницької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – народний артист України, композитор Микола Балема). Святкове дійство було захоплюючим – народні танці і сольні пісні, оркестрові композиції, хор, національні костюми, козацький колорит.

 • У обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру обласної філармонії (диригент Володимир Врубльовський, м. Київ).

 • У Івано-Франківській обласній філармонії відбулася вистава „Таїнство” за повістю письменниці О. Кузів у постановці Вигодського аматорського народного театру (Долинський район).
 • У м. Коломиї відбулася прем’єра вистави „Дон Жуан з Коломиї”. Режисер-постановник вистави – відомий чернівецький театральний режисер Іван Данілін, лауреат всеукраїнських та міжнародних театральних форумів.

ii

 • 6 червня в рамках проекту „Назустріч улюбленому письменнику”, ініціатором якого є обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка, відбулася зустріч з письменницею Марією Ткачівською.
 • 13 червня на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка відбувся навчальний тренінг для бібліотечних працівників об’єднаних територіальних громад з питань взаємодії з ЗМІ, інформування населення з питань децентралізації. Тренінг проводився у рамках проекту „Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України (АМУ) спільно з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 • 19-23 червня в рамках співпраці з Опольською воєводською публічною бібліотекою ім. Е. Смолки відбувся візит працівників Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка і директора Тисменицької ЦБС до польських книгозбірень з метою обміну досвідом.
 • У відділі літератури з мистецтва ОУНБ відбулася зустріч „Його талант для Бога й України” з відомим архітектором Григорієм Будзиком з нагоди його 80- літнього ювілею.
 • В ОУНБ ім. І.Франка відбулися наступні заходи:
  - презентація книжки Ігоря Гаркота „Архітектура Івано-Франківська-Станіслава в міжвоєнний період 1920-1930 рр.”;
  - майстер-клас у рамках проекту „Ідейні. Творчі. Ініціативні”;
  - історична година і книжкова виставка „Універсали Української Народної Республіки” (до 100-річчя від часу проголошення Чотирьох Універсалів УНР);
  - творча зустріч з автором книги „Добрі мамині казки” Лесею Кічурою.
 • В рамках діяльності інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” було організовано:
  - книжкова виставка „Реалістичний пейзаж Рокуела Кента” (135 років від дня народження американського художника);
  - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови „Молодь – двигун розвитку країни”;
  - тематичне засідання клубу історії „Демократичний закон світу: Конституції України та Америки”.
 • Діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - книжкова виставка-портрет „Біль і правда письменника Богдана Бойка” (до 80-річчя від дня народження);
  - книжкова виставка із циклу „У колі друзів” „Орхан Памук: енциклопедист казкового Сходу” (до 65-ліття турецького письменника);
  - книжкова виставка „Як обрати професію”;
  - книжкова виставка „Лікувальні властивості рослин”;
  - книжкова виставка „Молодь – енергія душі та розуму” (до Дня молоді);
  - книжкова виставка „Наркоманія: хвороба чи засіб від проблем” (до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним розповсюдженням);
  - книжкова виставка-спомин „Червень 1941: над пам’яттю роки не владні” (до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні);
  До Міжнародного дня захисту дітей читачам запропонували:
  - книжкову виставку „Дивовижна пора – дитинство”
  - літературний казковий клуб „Бібліотека відкриває казкові світи”.

  До дня охорони навколишнього середовища експонувалися:
  - книжкова виставка-панорама „Екологічна безпека планети”;
  - книжкова виставка-аксіома „Екологічна конституція Землі”.

  Із циклу ювілейних виставок „Галерея видатних особистостей”:
  - книжкова виставка-шана „Олександр Барвінський: християнин, політик, реаліст” (до 170-річчя від дня народження);
  - книжкова виставка-портрет „Роман Шухевич: генерал армії нескорених” (до 110-річчя від дня народження керівника УПА).

  Заходи до святкування Дня Конституції:
  - правовий диспут „Конституція України: правовий фундамент стабільності держави”
  - книжкова виставка „Конституція України: шлях державотворення”.
 • В обласній бібліотеці для юнацтва проведено:
  - майстер-клас: „Прикраса „Сонечко”; „Квіти з гофрованого паперу”; „Цвіт калини”;
  - виставка-репортаж „Їхня зброя слово” (до Дня журналіста);
  - бібліонастрій: „Зустріч з таємничим світом книги”; - майстер-клас „Метелик з бісеру”;
  - кіно-вітрина „Книга в кадрі”;
  - виставка-хронологія „Славетний день в історії України” (100 років прийняття І Універсалу Центральної Ради);
  - виставка-ювілей „Геній космонавтики: Юрій Кондратюк” (120-річчя від дня народження);
  - виставка-вшанування „Згадаймо всіх! Складім молитву і вклонімося”
  (День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні);
  - виставка-орієнтир „Молодь у сучасному світі” (до Дня молоді);
  - виставка-інформація „Конституція – оберіг нашої державності” (до Дня Конституції України);
  - виставка-спомин „Терниста дорога Марти Гай” (95-річчя від дня народження української письменниці).
 • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
  До Міжнародного Дня захисту дітей - святкова програма „Країна дитинства – країна добра” ; - розважально-ігрова програма „Світлішає на світі, коли радіють діти”; - конкурсно-розважальна програма „Будь славен день дитинства”, виставка малюнків „Хай завжди буде сонце”; - огляд літератури біля книжкової виставки-поради „Дитина – наша надія”.
  - вікторина „Чи бачу себе я в дзеркалі природи”;
  - конкурсна ігрова програма „Хто здоровий – той сміється, все йому в житті вдається. Він долає всі вершини, це ж чудово для дитини”;
  - колаж „Моя фантазія” (наклейки, малюнки, листівки, дрібні предмети); - бібліотечний бульвар „Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріте”;
  - гра-мандрівка „В гостях у Мойдодіра”;
  - інформаційна хвилинка „Подорож у країну Права”; - хронологічна програма „Конституція: нові закони нашого світлого дитячого майбутнього” (до Дня Конституції України);
  - урок моралі „Ангел з одним крилом” (до Дня захисту людей з особливими потребами)
  - літературно-мистецька вітальня „Пробуджувати в душі добро” та огляд літератури біля книжкової виставки „Майстер захоплюючого жанру” (215 років від дня народження французького письменника Віктора Гюго;
  - виставка періодики „Преса на всі інтереси”.
 • Запрацювала оновлена бібліотека-філія № 1 в ПК „Юність” (м. Калуш).

i i

 • Провідні фахівці обласних бібліотек взяли участь у виїзних курсах підвищення кваліфікації бібліотечних працівників на базі Верховинської ЦБС.
 • На базі ОУНБ ім. І.Франка відбувся семінар-практикум для молодих бібліотекарів області зі стажем роботи до 3-х років „Індивідуалізація бібліотечного обслуговування, адресність послуг”.

© 2020. ii I.