Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттячервень 2015 року

Мистецтво

 • У виставковому залі Національної спілки художників пройшла:
  - ювілейна виставка івано-франківської художниці та фотомитця Тетяни Павлик, де були представлені роботи, які вона створила протягом 30 років.

Музейна справа

 • У Музеї мистецтв Прикарпаття відбулися:
  - виставка творів, подарованих Геннадієм Гриценком;
  - виставка робіт Надії Бабій "Тим, хто шукає" (витинана графіка).
 • В обласному краєзнавчому музеї функціонували:
  - виставка різьблених і випалених на дереві робіт Оксани Грицей з нагоди 100-річчя від дня народження майстрині;
  - виставка документальних матеріалів "З історії Івано-Франківського краєзнавчого музею" з нагоди 75-річчя установи.
 • В Літературному музеї Прикарпаття функціонувала:
  - виставка "Окультний Єшкілєв", присвячена 50-річчю від дня народження письменника Володимира Єшкілєва;
  - ретроспективна виставка акварелей "Криниця для спраглих" Тетяни Павлик з нагоди 30-річчя творчої діяльності.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • “Захистимо Україну піснею” – під таким гаслом відбувся другий Всеукраїнський пісенний конкурс “Галицький шлягер” в місті Івано-Франківськ.
 • У с. Гошів Долинського району відбувся перший міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва "Дзвони Ясної Гори єднають усіх". До Гошівського Свято-Преображенського василіанського монастиря прибули дзвонарі зі всієї України, Польщі, Бельгії та Росії, сотні прочан.
 • На Івано-Франківщині проходив еко-фестиваль «Лолин у Карпатах», який тривав сім днів. Кілька сотень людей з різних областей України, а також з Молдови, Білорусі, Росії, США з’їхалися до мальовничього селища у серці Карпат для сімейного відпочинку і розвитку.
 • В Івано-Франківську відбувся відкритий обласний фестиваль народного танцю "Арканове коло". Учасниками заходу стали близько півтори тисячі артистів з восьми областей України.

Музичне життя

 • В обласній філармонії відбулися:
  - вечір вокальної музики;
  - закриття сезону (концерт симфонічного оркестру філармонії).

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  2 червня в ОУНБ ім. І. Франка відбулися два науково-практичних семінари та майстер-клас зі створення першої української дейзі-бібліотеки в межах міжнародного проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» в рамках спільного шведсько-українського проекту.
  4 червня з нагоди відкриття Ювілейної ретроспективної виставки члена Національної спілки художників України та Національної спілки фотохудожників України Тетяни Павлик, працівники відділу літератури з мистецтва обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка привітали художницю власно створеним виданням "Народжена для творчості".
  9 червня відбулося відкриття персональної виставки «Поетика ілюстрації» художника Ореста Заборського - графічних робіт до творів української і зарубіжної класичної літератури.
  9 червня відбулася презентація книги «Коштовніше за золото» молодої письменниці Христини Козловської.
  11 червня в ОУНБ ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці” відбулася зустріч з доктором технічних наук, професором, дійсним членом Української нафтогазової академії, фахівцем з технічної діагностики і інформаційних технологій, машин та агрегатів нафтової і газової промисловості Леонідом Михайловичем Заміховським.
  11 червня у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулась творча студія «Місце зустрічі – бібліотека» для вчителів зарубіжної літератури шкіл міста та області.
  11 червня в ОУНБ ім. І. Франка відбулося засідання об`єднаної науково-методичної ради на тему «Сімейне читання, родинне виховання для дітей – від теорії до практики».
  18 червня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація навчального посібника «Міжнародний туризм», автори-упорядники – директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету Володимир Великочий, доцент кафедри організації туризму та управління соціокультурною діяльністю Олена Дутчак та завідувач кафедри Василь Шикеринець.
  18 червня відбулася презентація книги відомих істориків і політологів Івана Монолатія та Миколи Лазаровича "Станиславів і Український легіон".
  18 червня працівники відділу літератури з мистецтва обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка провели вебінар на тему: „Соціокультурна сфера та моделі власних електронних та друкованих видань: комунікаційний обмін” в рамках обміну досвідом з Херсонською ОУНБ ім. О. Гончара.
  З 22-27 червня в ОУНБ ім.І.Франка перебувала делегація Воєводської публічної бібліотеки м. Ополє (Республіка Польща).
  24 червня в ОУНБ ім. І. Франка до Дня конституції, в рамках Центру правової інформації, спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області відбувся круглий стіл на тему «Місцеве самоврядування у світлі положень Української Конституції».
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:

  - книжкова виставка-персоналія «Томас Гарді – співець кохання» (до 175-річчя від дня народження англійського письменника);
  - книжкова виставка-мандрівка «Заповідні місця України» (до Дня охорони навколишнього середовища);
  - книжкова виставка-спомин «Гармонія музики і душі: пам’яті Олега Герети» (до 75-річчя від дня народження скрипаля, заслуженого артиста України);
  - книжкова ретро-виставка «Книги 60-70-х років: Повернення»;
  - книжкова виставка-портрет із циклу «Український літературний олімп» «Сюжети народного життя Наталії Кобринської» (160 років від дня народження української письменниці); «Майстер інтелектуального роману» (до 140-річчя від дня народження німецького письменника Томаса Манна); «Краса і сила творчості Володимира Винниченка» (до 135-річчя від дня народження письменника);
  - ювілейна книжкова виставка з циклу «Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах» «Володимир Войцюк: Він не збирав багатства на землі» (до 85-ліття від дня народження краєзнавця і мецената) ;
  - книжкова виставка-путівник із циклу «Час читати» «Ім’я, яке я відкрив для себе», присвячена творчості двох українських письменниць сучасності: Тетяни Малярчук та Ольги Деркачової.
  До Дня Скорботи і вшанування жертв війни в Україні:
  - книжкова виставка-реквієм «Скорбота пам’яті людської»;
  - книжкова вистава-пам’ять «А завтра буде війна…».
  - Книжкова виставка-календар «Є Конституція – є міцна незалежна держава» (до дня Конституції).
 • В обласній бібліотеці для юнацтва пройшли:

  - відкриття проекту "Літній читальний зал - 2015";
  - "Школа Комп'ютерної Майстерності" в гостях у бібліотеки;
  - бібліотечний лототрон;
  - бібліогід "Журнальні спокуси літа";
  - майстер класи "Бібліотечний hand made".
 • В обласній дитячій бібліотеці пройшли:

  До Міжнародного Дня захисту дітей:
  -Флеш-моб «Щаслива мить дитинства»; конкурс дитячих робіт «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти»; літературно-музична розминка «Ми всі родом із дитинства»; огляд літератури біля книжкової виставки «Наше дитинство – найкраща пора»; експрес-гра «Сьогодні святкує Дитинство країна»;
  - пізнавально-розважальна програма «Вітамінне асорті»;
  - виставка-ікебана «Про що розкаже свіжих квітів смуток»;
  - гра-мандрівка «У гості до цариці Зелени»;
  - гра-конкурс «Диво-квітка» (за матеріалами Конвенції про права дитини);
  До Дня Конституції України:
  - правовий ринг «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки»;
  - бесіда біля книжкової виставки «Від громадянина України – до громадянина Землі».
 • 17 червня на базі Рожнятівської центральної районної бібліотеки відбувся обласний семінар для завідувачів відділів обслуговування центральних районних та міських бібліотек на тему «Публічна бібліотека і користувач: формування якісного читання».
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка