Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттялипень 2023 року

Мистецтво

 • У фортечній галереї «Бастіон» (м. Івано-Франківськ) функціонували:
  - фотовиставка Марії Малеш «Вовчинецький пагорб», яка присвячена рослинному світові нашого Івано-Франківська;
  - виставка живопису Олександри Дем’янчук;
  - виставка живопису Юлії Піщак «Уві сні». Представлені роботи і справді нагадують сни, адже вві сні можна побачити що завгодно;
  - виставка живопису художниці з смт Ворзель (Київська область) Вікторії Цюцяк;
  - виставка творчих робіт студентів Вищого художнього професійного училища № 3. На виставці представлено найрізноманітніші роботи – малярство олією і акрилом, акварель, графіка, вишивка нитками і бісером.
 • У виставковому залі «Ваґабундо» (м. Івано-Франківськ) діяла персональна виставка живопису Богдани Соколовської «Врятувати пенумбру».
 • В обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття діяли:
  - персональна виставка художника-ювіляра Анатолія Коробка «Світ – наповнений барвами». В експозиції виставки було представлено понад 40 полотен, реалістичні і абстрактні картини, пейзажі, а також кілька портретів;
  - фольклорно-етнографічна експедиція працівників навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття у село Брустури Космацької ТГ, з питань вивчення елементу нематеріальної культурної спадщини «Виготовлення сирної іграшки».

Музейна справа

 • В івано-франківському Музеї мистецтв Прикарпаття діяли:
  - персональна виставка заслуженого художника України Василя Красьохи «Обличчя війни». На виставці представлено 42 творчі роботи митця, на яких автор своїми роботами відтворив сьогоднішні події війни, зумів передати глядачеві глибину душевних переживань українців, нестерпний біль матерів, розпач та сльози дітей, жахіття війни, яка забирає життя у кращого цвіту нашої нації... Василь Красьоха – художник живописець, лавреат премії ім. Я. Лукавецького, заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Його мистецький доробок нараховує тисячі робіт. Картини митця зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних колекціях багатьох країн світу (Україна, Польща, Японія, США та ін.).
 • В обласному краєзнавчому музеї експонувалися:
  - виставка картин івано-франківської художниці Людмили Хімейчук «СВІТ ДАЯТ». За фахом Людмила Хімейчук – лікар-дерматовенеролог. Даяти – це картини для медитації та структурування енергії в просторі, які мають гармонізуючий вплив на глядача. Адже вони є графічним зображенням позитивних установок, своєрідні графічні афірмації, які сприяють духовному розвитку, психологічному та фізичному оздоровленню, а також відновленню енергетичного ресурсу;
  - виставка мистецьких робіт Надольського Олега та Миклащука Юрія «Чорне – Кольорове». Увазі відвідувачів представлено 27 художніх творів. Надольський Олег, родом з Галицького району. Працює в різноманітних стилях і напрямках. Мистецькі доробки цього автора наче промовляють щирістю і відкритістю. В його картинах можна знайти глибокий ліризм. Миклащук Юрій, родом з Космача Косівського району. Потужним виражальним засобом у його роботах є колір. Автор не боїться яскравих фарб і різноманітних тонів їх відтінків. Твори Юрія наповнені глибоким символізмом.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • 2 липня у м. Галич відбувся етнофестиваль «Галицька брама», приурочений 1125-літтю Галича, у якому взяли участь фольклорно-етнографічні колективи Опілля, Покуття, Гуцульщини, Бойківщини, Лемківщини.
 • 16 липня в м. Івано-Франківськ відбувся обласний фестиваль патріотичної пісні «ЯВОРИНА-2023». Фестиваль започаткований у 1988 році, і розпочинався він в урочищі Розтоки, що на Долинщині (тепер Витвицька ТГ). Завжди цього часу сюди зїзджаються аматори сцени з різних куточків Прикарпаття, України і навіть зі світу, щоб рідною піснею прославити тих, хто своєю мужністю, силою духа, волелюбністю, прагненнями до свободи боролися і продовжують нині боротися за рідну українську державу. На цей раз відповідно до обставин, спричинених війною з московською ордою, місце проведення – Івано-Франківськ. Учасників фестивалю, а їх було заявлено біля 70-ти мистецьких одиниць, щиро вітали представники влади, запрошені гості. Присутні глядачі, учасники свята доєдналися до співу Державного гімну, хвилиною мовчання помянули тих, хто у цей час війни поліг на полі бою. Пісенно-патріотична вервиця розпочалася у виконанні різноманітних вокальних ансамблів, окремих виконавців та хорових колективів Прикарпаття.
 • 23 липня у Будинку культури та дозвілля м. Косова відбулася обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь», присвячена вшануванню захисниківУкраїни та 80-літтю створення УПА.

Музичне життя

 • В дворику Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк відбувся концерт гурту «Полюс» та оркестру «Harmonia Nobile» в рамках якого, відбувся збір коштів для ЗСУ.

Театральне життя

 • 1 та 2 липня у Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка відбувся показ останньої прем’єри вистави 84 театрального сезону «Ніч на полонині» за Олександром Олесем.

Бiблiотечна справа

 • 05 липня в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбувся онлайн-захід під назвою «Навички для успішної кар’єри» в рамках проєкту ВільноХаб: працевлаштування, який втілюється у межах програми «Мріємо та діємо», впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine-USAID Україна та виконується IREX in Ukraine.
 • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - презентація поетичної збірки «Таємні дотики» знаного публіциста, літературознавця, журналіста і громадського діяча Любомира Стринаглюка. Неосягнена сила глибокого метафоризму, яскравої, однак непростої для сприйняття символіки, напруженого драматизму та відшліфованої естетики людських почуттів втілені у новій поетичній збірці Любомира Стринаглюка «Таємні дотики». Інтимна лірика поета наснажена щирими і спонтанними почуттями і відчуттями; патріотична поезія долає рубіж між рутинним та ірреальним; філософська строфіка акумулює в собі затаєну силу людської мудрості... Усе це можна знайти у поетичних рядках Любомира Стринаглюка, відчувши при цьому «таємні дотики» манливої та магічної аури вишуканого слова. Надзвичайно тонкі, проникливі й естетично довершені вірші майстерно доповнені яскравим та влучним художнім оформленням Ніни Андрухович. Слід додати, що згадана збірка автора цьогоріч удостоїлася високої нагороди – автор став лавреатом міської премії ім. І. Франка;
  - презентація книжки «Монах ОУН», яка є першою частиною біографії ідеолога ОУН Степана Ленкавського, авторства відомого історика, доктора політичних наук, голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича. Степан Ленкавський – один із співзасновників Організації Українських Націоналістів, її чільний ідеолог, автор Декалогу українського націоналіста, Провідник Закордонних Частин ОУН після вбивства Степана Бандери, велична і одночасно скромна в житті постать, що цілком незаслужено перебуває поза увагою сьогоднішніх дослідників історії українського націоналізму. Олександр Сич зумів пролити світло на знакову постать нашої держави, авторитетного діяча, націоналіста, публіциста, глибокого аналітика, незреалізованого в умовах підпільної національно-визвольної боротьби філософа, редактора багатьох фундаментальних праць і видань Степана Ленкавського;
  - презентація поетичної збірки «Мовчати і говорити» відомої музикантки, культурологині, філологині і перекладачки Аліни Олійник. Різноаспектна та багатоманітна канва поетичного бачення авторки у новій її книжці зачіпає найболючіші та найгостріші питання сьогодення. Поетка вдається до глибоких філософських роздумів, торкаючись теми екзистенційності людського існування, обігрує поняття звичного процесу віршування, надаючи йому ірреальної форми, заграє із сучасним літературним процесом, осмислюючи його у нестандартному ракурсі, і, безумовно, пише про кохання та про всі його іпостасі.
  - історична екскурсія «Видатні українці: Княгиня Ольга та князь Володимир» з нагоди дня пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого, Дня Хрещення Русі-України. Гості з Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою, присвяченою українській історії, знаковим особистостям нашої держави, а також з презентацією про життєвий і державницький шлях княгині Ольги і князя Володимира. Також учасники заходу переглянули науково-популярні фільми, де мова йшла про маловідомі історичні перекази про цих легендарних представників нашої історії.
 • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - виставка-портрет «Франц Кафка – літературний феномен ХХ століття» (до 140-річчя від дня народження письменника);
  - тематична книжкова виставка «Мій край – моя історія жива. Галичу – 1125», приурочена славному та величному місту Галичу;
  - тематична книжкова виставка «Її величність мода»;
  - книжкова виставка незаслужено забутих книг «Черпайте з книг науку благодаті»;
  - виставка-календар «Україна суверенна: від витоків до сьогодення» (до Дня прийняття Декларації про Державний суверенітет України);
  - виставка «Під покровом ангелів: із творчого набутку Віри Багірової» (до ювілеєю української дитячої письменниці, поетеси, драматургині і журналістки);
  - виставка «Володимир Грабовецький: невтомний подвижник історії» (до 95-ліття від дня народження відомого вченого, академіка, доктора історичних наук, професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).
 • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося
  перше засідання онлайн-клубу розмовної англійської мови. Темою першого засідання була «Міжкультурна комунікація», де розглядалися цінності та переконання народів світу, різниця між цими поняттями, учасники виконували різні активності з цього питання, вправи для вдосконалення розмовної англійської.
 • Працівники бібліотеки створили:
  - відеопрезентацію «Йдемо вперед зберігаючи традиції». Відеопрезентація демонструє сценічний костюм з елементами народного вбрання, який популяризують заслужена артистка України Ірина Зінковська та Прикарпатська співачка Оксана Сливка.

Пiдвищення фахового рiвня

 • 05 липня директорка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки Людмила Бабій, заступник директора з внутрішньої роботи Любов Федик та завідувачка науково-методичного відділу Віра Хімейчук з робочим візитом відвідали Коломийську міську публічну бібліотеку.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка