-

. .

ii:

76018
. I-i
. , 22
. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

³ :
E-mail:
. 0342 752479

³ :
E-mail:

:
E-mail:

- :
E-mail:
. 03422 53-32-31

:

: 10:00 - 18:00
-
C -

i -2019

i

 • У Космацькій ОТГ урочисто відкрили оновлений Будинок культури.
 • 12 липня у м. Коломиї відбулося виїзне засідання 29-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання, присвячене питанням розвитку мистецтва. Ключовим питанням порядку денного був аналіз стану, проблем та перспектив розвитку театрального та музичного мистецтв і музейної справи.
 • Цьогорічними лауреатами премії ім. Марійки Підгірянки у галузі літератури і мистецтва стали: - у номінації „Література”: Нестор Мартинець із Богородчанщини за книжку „Українцю, у себе повір” та Наталія Данилюк із Рожнятівщини за книжку „Світи Ти мусиш”; - у номінації „Мистецтво”: Дарія Петречко, майстер народного мистецтва з Івано-Франківська за серію альбомів „Вишивані скарби” (Центральна Бойківщина) та Галина Теремко, майстер народного мистецтва України із Городенки за „Живопис на склі”; - у номінації „Просвітянська діяльність”: Євген Луців із Надвірної за видання „Просвіта Надвірнянщини” та Наталія Яремин, завідувач Ланчинської міської дитячої бібліотеки за матеріал „Про зразкову дитячу бібліотеку”.
 • На Снятинщині відзначили лауреатів літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини:
  - у номінації „Література і літературознавство” – письменника, літературного критика, заслуженого працівника культури України Євгена Барана за освітньо-просвітницьку та науково-дослідницьку працю, дослідження творчості й епістолярію Марка Черемшини та видання книги „Говорить Євген Баран”;
  - у номінації „Журналістика, видавнича справа” – Надію Самуляк, журналістку, члена НСЖУ за журналістську та громадську діяльність, висвітлення у ЗМІ матеріалів з етнографії Покуття та видання книги спогадів про Наталію Семанюк „Шляхами Віри і Надії”;
  - у номінації „Концертно-виконавська та композиторська діяльність” – народний аматорський оркестр народних інструментів с. Залуччя Коломийського району (керівник Ярослав Гунько) за виконавську майстерність, участь у районних та обласних культурно-мистецьких заходах, збереження музичних традицій Гуцульщини та Покуття;
  - у номінації „Образотворче, декоративно-ужиткове мистецтво, народні промисли, архітектура і дизайн” – художника Миколу Солтиса за активну виставкову діяльність, популяризацію образотворчого мистецтва;
  - у номінації „Краєзнавство”: - Івана Угрина, голову Снятинської районної ради за активну просвітницько-дослідницьку працю, організацію краєзнавчо-пошукової роботи та видавничої роботи на Снятинщині, видання книги „Повстанський рух на Снятинщині”; - Ольгу Слободян, головного редактора журналу „Снятин”, газети „Снятинська вежа” за науково-просвітницьку та краєзнавчу працю, видання (у співавторстві) книги „Повстанський рух на Снятинщині”.
 • В с. Хмелівка Богородчанського району краєзнавцям вручено премію ім. Євгена Паранюка Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
  Премію отримали: - Михайло Дземан, краєзнавець із Тлумача, педагог, відповідальний секретар Тлумацької районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури; - Михайло Паньків, краєзнавець з Івано-Франківська, кандидат історичних наук, почесний голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; - Ольга Федоришин, краєзнавець з Долини, відповідальний секретар Долинської районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, майстер народної творчості з писанкарства.
 • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяли:

 • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяла виставка абстрактного мистецтва.
 • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) функціонували:
  - виставка живопису Галини Винник „Світ навколо нас”;
  - виставка живопису Зоряна Суша „Portraits №”;
  - виставка живопису Віктора Бабака „Інспірація”;
  - виставка живопису Соні Гарматюк „Без назви”.

 • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття експонувалися:
  - виставка творів живопису та графіки Михайла Фіголя із фондозбірки музею;
  - виставка живопису Ігоря Калінчука „Український дух” (м. Чернівці);
  - виставка робіт Христини Дувірак та Оксани Лендьєл «Джерела натхнення».
 • В обласному краєзнавчому музеї діяли:
  - персональна виставка фоторобіт Андрія Семаки;
  - виставка косівської мальованої кераміки.
 • У літературному музеї Прикарпаття діяла виставка, присвячена 90-річчю від дня народження Федора Погребенника.
 • В Долинському краєзнавчому музеї „Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів до грудня 2019 року діє виставка „Археологія Прикарпаття /кам’яний-залізний віки”.
 • У Музеї Гуцульщини (смт Верховина) діяла виставка мистецьких робіт учнів Верховинського ліцею № 1. На виставці було представлено елементи гуцульського одягу, живописні та графічні картини, ікони, дерев’яні та гончарні вироби, а також та вироби з бісеру.

-i . i

 • 6-7 липня у м. Косів відбувся фестиваль етнічного одягу та традицій «Лудинє». Цього року фестиваль присвятили п’єсі Гната Хоткевича і назвали «Гуцульський рік». Просто неба учасники представили гуцульське театралізоване дійство Різдва, Великодня та обрядових свят літнього і осіннього періоду. Уперше в Карпатах свій традиційний одяг просто неба продемонстрували гості з Криму.
 • 7 липня у м. Долина відбувся фестиваль гумору та сатири «Весела копиця-2019». В програмі гала-концерту: - виступ відомих сміхованців: Миколи Савчука, Ігоря Чепіля, Володимира Пушкаря, Анатолія Паламаренка та Гриця Драпака; - запальні музичні ритми у виконанні Василя Мельниковича (Гуцула-Хулігана), гурту "HappyBand"; - нагородження переможців конкурсів "Весела копиця" та "Джмелик"; - виставка карикатуриста Сергія Семендяєва (Запорізька обл., м. Бердянськ).
 • 12-14 липня в урочищі Розтока поблизу с. Липа Витвицької ОТГ Долинського району відбувся патріотичний фестиваль «Яворина-2019». У програмі: - відкриття фестивалю патріотичної пісні; - концертні програми (виступи вокалістів); - спортивні змагання; - запалення Бойківської ватри; - перегляд сучасних документальних, художніх, патріотичних українських фільмів, зокрема «Червоний» та «Жива».
 • 13 липня у смт Верховина на Співочому полі відбувся ІІІ Мистецький фестиваль «Карпатське літо». У програмі: виступи творчих формацій, танцювальних, інструментальних, вокальних аматорських та професійних колективів з Києва, Чорноморська, Ізмаїлу, Білгород-Дністровського, Вижниці, Великого Дальнику, Верховини, Ворохти та Рівного.
 • 14 липня у м. Івано-Франківську відбувся концерт творчих колективів Народного дому с. Вовчинець в рамках міського фестивалю мистецтв „Мелодії парку”.
 • 13-16 липня у м. Яремче відбувся ІІ фестиваль сучасної патріотичної та військової пісні „Пісні, народжені війною” за участю більш як 30 музикантів-виконавців сучасного військового епосу. Завдання фестивалю – популяризувати українську патріотичну пісню, підтримати творчість українських військових та ветеранів. Цьогорічний фестиваль зібрав учасників з усіх регіонів України, серед яких гурт «Карпати», музикант Костянтин Олійник (відомий як «трубач Майдану»).

-i ' I-i

 • Сучасна інтерпретація твору І. Котляревського «Енеїда» у постановці Івано-Франківського національного академічного музично-драматичного театру ім. І. Франка (режисер – народний артист України Ростислав Держипільський) отримала найвищу відзнаку – „Приз глядацьких симпатій” на XII фестивалі театрів «Молоко» в Одесі.

 • В Івано-Франківському національному академічному муздрамтеатрі ім. І. Франка відбулися вистави гастрольного туру Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка (м. Київ) „Незрівнянна” П. Квілтера (режисер Анатолій Хостікоєв); „Коріолан” (режисер-постановник Дмитро Богомазов); „Кайдашева сім’я” (режисер-постановник Віра Тимченко) за однойменним твором І. Нечуй-Левицького; „Три товариші” (режисер Юрій Одинокий) за однойменним романом Е. М. Ремарка.

ii

 • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - презентація наукового видання науковця-астрофізика та митця, члена Національної спілки художників України Геннадія Гриценка «Числа Біблії»;
  - круглий стіл за участю представників обласного осередку Наукового товариства імені Т. Шевченка, присвячений пам’яті відомого ученого- металофізика Петра Івановича Мельника.
 • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - виставка відпочинкової літератури «Літо літературне: з радістю й користю»;
  - виставка «Архітектура – літопис світу в просторі і часі» (до Дня архітектури);
  - виставка-подія «Конотопська битва 1659 року – тріумф в час Руїни» (до 360-ліття від часу Конотопської битви);
  - ювілейна книжкова виставка «Ігор Калинець. Павло Мовчан. Об’єднані словом» з нагоди 80-річчя українських письменників;
  - виставка-цитата «Художній світ Леона Фейхтвангера» (до 135-річчя від дня народження німецького письменника);
  - виставка „Вітаміни на вашому столі”, приурочена здоровому харчуванню;
  - виставка, присвячена трьом письменникам прикарпатського краю: Олегу Гуцуляку, Василю Лесіву та Миколі Савчуку під назвою «Ювілейні автографи прикарпатського літа»;
  - виставка «Професія бухгалтера в Україні: реальність і перспективи» (до Дня бухгалтера);
  - виставка-календар «Декларація про державний суверенітет України: історія прийняття, документи, свідчення» (до Дня проголошення Декларації про державний суверенітет України); - виставка-бенефіс «Пісні, що окриляють душу» (до 65-ліття від дня народження народного артиста України Михайла Кривеня);
  - виставка-подія «Духовного причастя світлий шлях» (до річниці хрещення України-Руси);
  - виставка «Іван Тимів: історик, краєзнавець, педагог» (до 55-річчя від дня народження);
  - «Палітра творчості Ернеста Хемінгуея» та «Ернест Хемінгуей – мотиватор до життя» (до 120-ліття американського письменника).

  До Року французької мови організовано:
  - поетичні читання «Поезія на барикадах»;
  - книжкову виставку «Нескорена Франція».
 • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулися такі заходи:
  - Discover America – Країнознавчий марафон: подорож по штатах Америки;
  - «Американська історія у святах»;
  - «Куток подарунків»: сувеніри, книги, подаровані волонтерами корпусу Миру в Україні, випускниками-науковцями програми Фулбрайта, відвідувачами центру
  - інтерактивна лекція та моделювання виборчого дня для молоді, спрямовані на підвищення знань молодих людей у наданих їм державою виборчих правах.
 • В обласній бібліотеці для юнацтва організовано:
  - виставку-панораму «Багатобарвний світ мистецтва» (до Дня архітектури України);
  - виставку-містерію «Купальське диво» (до свята Івана Купала);
  -виставку-калейдоскоп «Родина – берегиня людських цінностей» (до Українського дня родини);
  - виставку-спогад «Творчий шлях нескореного Ігоря Калинця» (до 80-річчя від дня народження українського поета);
  - виставку-ювілей «Збирач та дослідник фольклорних перлин» (до 70-річчя від дня народження українського письменника Василя Лесіва);
  - виставку-ретроспективу «Тернистий шлях державотворення» (до прийняття Верховнюю Радою Декларації про державний суверенітет України);
  - виставку-досьє «Незрівнянний Хемінгуей» (до 120-річчя від дня народження американського прозаїка Ернеста Хемінгуея);
  - виставку-спомин «Допоки пам’ять в серці не згасає» (до Дня визволення Івано-Франківська від німецько-фашистської окупації);
  - виставку-екскурс «Відлуння глибокої давнини» (до Дня Хрещення України-Русі);
  - виставку-літературний портрет «Українська берегиня – Олена Пчілка» (до 170-річчя від дня народження української письменниці).
 • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
  - екологічні ігри на природі;
  - майдан здоров'я «Про здоров'я дбай – вітаміни вживай»;
  - літературна сторінка «Годі, діточки, вам спать» (до 170-річчя від дня народження Олени Пчілки);
  - літературна година «Життя як вічний процес» (до 136-річчя від дня народження австрійського письменника Франца Кафки) та краєзнавча подорож «Відень – місто, що живе у ритмі вальсу» (до Року української культури в Австрії);
  - літературна зустріч «Вірю в людський розум і людську душу» (до 55-річчя від дня народження українського поета, прозаїка Степана Процюка);
  - літературно-поетична композиція «Несу добро у кожну хату» (до 170-річчя від дня народження української письменниці, фольклористки Олени Пчілки);
  - етикет-гра «Ввічливість на кожен день».

© 2020. ii I.