Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



лютий 2020 року

Загальнi питання культури

  • Українська поетеса, прозаїк, літературознавець, член Національної спілки письменників України Ольга Слоньовська стала лавреатом всеукраїнської літературної премії «Золотий цап» імені Івана Драча за роман-тетраедр «Загублені в часі».

Мистецтво

  • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяла виставка робіт відомого художника зі Львівщини Романа Опалинського.
  • Обласний навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття підготував виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва на підсумкову колегію управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації. У виставці взяли участь майстер з виготовлення косвської мальованої кераміки – Михайло Сусак, майстрині з бісороплетіння Марія Чулак та Оксана Танчинець, вишивальниця Галина Крицканюк, мійстер тканих покутських виробів – Микола Костюк, майстриня виробів з соломи Ольга Мельник, вироби з шерсті, в техніці валяння, представила Лілія Самкова, українське намисто та згарди представила Юлія Мітрошина.
  • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) функціонували:
    - виставка живопису івано-франківської художниці Наталії Білик «Дівчинка-квіточка»;
    - виставка живопису Катерини Коновки «З моря в гори» (м. Івано-Франківськ);
    - виставка живопису Сергія Захарова «Адаптер реальності»;
    - виставка живопису Ірини Лоїк «Безмежжя»;
    - виставка творчих робіт Юлії Клід;
    - фотовиставка Лілії Сенів «Казкові сни новонароджених».
  • У центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ) експонувалися:
    - персональна виставка графіки Миколи Грицеляка «Фіксація»;
    - виставка живопису Наталі Білик «Вершини і глибини».
  • У м. Івано-Франківську показали документальний фільм «Портрет на тлі гір» про гуцульську мисткиню Параску Плитку-Горицвіт (режисер Максим Руденко).

Музейна справа

  • В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття продовжувала діяти виставка «Полтавщина – етнографічні маркери», на якій представлено найкращі автентичні зразки народного мистецтва Полтавської області. А також функціонувала виставка творів із колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків «Космос Емми Андієвської» у межах культурно-мистецького проєкту «Дифузія».
  • У музеї визвольної боротьби (м. Івано-Франківськ) представлено на огляд відвідувачів вісім унікальних листівок, які друкували в Організації Українських Націоналістів і Українській Повстанській Армії. Найстаріша з них датована 1943-ім роком. Найпізнішу виготовили в 1948-ому році. Також відбулася презентація банерної виставки «Масовий голод 1946-1947 років», яку відвідали директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій, заступник директора Любов Федик та Наталія Джус, завідувач відділу загального читального залу.
  • У художньо-меморіальному музеї В. Касіяна (м. Снятин) відбулося відкриття виставки художника-самоука з Буковини Миколи Приньковського.
  • У краєзнавчому музеї Калущини відкрилася фотовиставка гірського рятувальника та природолюба Василя Фіцака під назвою «Карпатам назустріч. Відпочинок з турботою про довкілля». Виставка складається із 250 світлин, що представляють фауну Прикарпаття.
  • В історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» (смт Верховина) відкрито виставку робіт фотомайстрині Аліни Павлик «Дорога додому».

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • 20 лютого на Прикарпатті вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні «Вони – наш біль і наша гордість».
  • З 27 лютого до 2 березня в м. Івано-Франківську проходить ХХХ Міжнародний фестиваль естрадно-спортивного танцю «ФЕСТ-2020». До обласного центру з’їхалися танцювальні колективи зі всієї України та з-за кордону. Танцівники змагаються в різних вікових категоріях, у 15 номінаціях.

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • Співачка Галина Рудик з міста Городенки Івано-Франківської області пройшла «сліпе прослуховування» на шоу «Голос країни» у м. Київ.
  • Творча група Івано-Франківського національного академічного драмтеатру ім. Івана Франка презентувала виставу «Нація» в столиці Баварії – Мюнхені. Драму-реквієм поставив народний артист України Ростислав Держипільський за однойменною книгою Марії Матіос.
  • Іванофранківець Роман Клюба підкорив суддів піснею «Make it rain» виконавця Ed Sheeran на вокальному шоу «Голос країни» у м. Київ.

Музичне життя

  • В Івано-Франківській обласній філармонії відбулися:
    - проєкт Володимира Павліковського «Бандура & L`UNIVERSO» за участю дуету бандуристок обласної філармонії «METAMORFOSI» Ірини Королевич та Надії Шейгец;
    - концерт «CLASSIK MEETS JAZZ». У програмі: - академічний камерний оркестр обласної філармонії «Harmonia Nobile»; - джаз група обласної філармонії «Art Prestige»;
    - виступ Львівського фортепіанного тріо за участю Катерини Потеряєвої (скрипка), Ольги Шутко (віолончель), Наталії Ревакович (фортепіано);
    - концерт «Танго story» у супроводі струнного ансамблю «Quadro corde» Івано-Франківської обласної філармонії ім. І. Маланюк (художній керівник та солістка Анжела Приходько);
    - концерт «GALA, STRAUSS!» у супроводі академічного симфонічного оркестру обласної філармонії;
    - концерт «Молоді таланти Прикарпаття» за участю академічного камерного оркестру обласної філармонії «Harmonia Nobile».
  • В Івано-Франківській обласній філармонії ім. І. Маланюк відкрили фотовиставку найкращих світлин української частини Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки 2019». Відвідувачам показали ТОП-10 фотографій-переможців однойменного минулорічного конкурсу, а також по 7 світлин, що перемогли у спецномінаціях «Єврейська спадщина» та «Млини». Фотовиставка проходить за підтримки Івано-Франківської обласної організації УТОПІК (Українське товариство охорони пам’яток і культури).

Бiблiотечна справа

  • 5 лютого працівники Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка взяли участь у короткостроковій програмі підвищення кваліфікації на тему «Наповнення енциклопедії «Вікіпедія», організатором якої виступає Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
  • 6 лютого працівники Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка долучилися до проведення колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації представленням книжкової виставки «Книжки з фондів ІФОУНБ ім. І. Франка за сприяння цільової програми підтримки книговидання» в Івано-Франківській обласній філармонії ім. І. Маланюк. На колегії розглядалися питання «Про підсумки діяльності установ і закладів культури області у 2019 році».
  • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» діяли:
    - інноваційний майданчик «Пілотні тренінги з 3D принтером»;
    - профі-студія «Лайфхаки для вивчення англійської мови»;
    - правничий лекторій «Жінки в американській історії».
  • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
    - літературна зустріч з письменницею Ольгою Слоньовською та вручення їй премії імені Івана Драча «Золотий цап» в рамках проєкту «Вчені Прикарпаття»;
    - творча зустріч із співаком, бардом Богданом Дощем;
    - подіумна дискусія «Збереження національної ідентичності: історія та перспективи»;
    - презентація книжки «Література та інклюзія» науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольги Деркачової та Соломії Ушкевич;
    - пленарне засідання та урочиста академія, присвячені 20-річчю заснування Івано-Франківського осередку Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (НТШ);
    - День фахівця «Тестова компетентність вчителів іноземних мов» ;
    - 4 засідання історико-краєзнавчої лабораторії „Івано-Франківщина історична”, організованої для студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
  • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
    - виставка-прем’єра найновіших надходжень до бібліотечного фонду «Нові! Особливі! Цікаві»;
    - виставка-інформіна «Краса в різноманітті» (презентація нових мистецьких книг);
    - виставка-посвята «Іван Пеник: художник, який змінював світ» (до 65-річчя від дня народження українського художника і поета);
    - виставка «Екзотичні фрукти у вашому домі»;
    - промо-виставка «ЄвроЛітАкцент. Австрія, Чехія. Словаччина. Угорщина» в рамках дайджест-проєкту «Літературна карта Європи» (2020 – Рік Європи в Україні);
    - інформаційно-книжкова виставка з циклу «Україна літературна. Панорама подій»;
    - виставка-пам’ять «Афганська сторінка України» (до річниці виведення військ з Афганістану);
    - виставка-калейдоскоп «Історико-культурні скарби Криму», присвячена духовній спадщині кримськотатарського народу;
    - виставка «Дмитро Захарук: письменник, політик, журналіст» (до 80-ліття від дня народження);
    - виставка «Об’єднана територіальна громада: виклики, можливості, досягнення»;
    - виставка «Музика – його життя» (до 210-річчя від дня народження польського композитора та піаніста Фрідеріка Шопена);
    - виставка «Михайло Клапчук: археолог, краєзнавець, діяч ОУН» (до 100-ліття від дня народження);
    - виставка «Світ слова Миколи Лесюка – мовознавця, перекладача, педагога» .
  • До річниці трагічних подій на Майдані організовано:

    -вечір пам’яті Вшанування Героїв Небесної Сотні в рамках співпраці з Івано-Франківською дитячою музичною школою № 2 ім. В. Барвінського;
    - книжкову виставку-реквієм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила»;
    - годину-реквієм з переглядом документального фільму «Майдан. Історія протесту і подвигу».
  • До Міжнародного дня рідної мови діяли:
    - виставка бібліографічних посібників «Рідна мова і писемність в бібліографії»;
    - книжкові виставки: «Рідна мово моя, поетична пісенна»; «Рідна мова нас єднає»;
    - круглий стіл з керівником ГО «Угорський культурно-освітній центр» Мирославою Нагорняк, представником Центру польської культури і європейського діалогу Анджеєм Леушем, керівником Товариства польської культури «Пшиязнь» Віталієм Чащіним та представниками молодої генерації діаспори Конгресу азербайджанців, які представили діяльність своїх організацій.
  • В обласній бібліотеці для юнацтва організовано:
    - виставку-персоналію «Життя в ім’я науки та України» (до 175-річчя від дня народження видатного українського фізика, електротехніка, винахідника Івана Пулюя);
    - відзначення лауреатів конкурсу «Найкраща книжка року Прикарпаття - 2019» та обласного моніторингу «Книжка для молоді: рейтинг популярності - 2019»;
    - майстер-клас художниці Олени Попової – декоративний розпис тарілок;
    - виставку-історичний портрет «Літописець козацької слави» (до 350-річчя від дня народження українського козацького літописця Самійла Величка);
    - виставку-літературний портрет «Вогонь душі Леся Мартовича»;
    - виставку-вітраж «Любов, оспівана в поезії» (до Дня Святого Валентина);
    - виставку-свято «Стрітення зустрічаємо, весну закликаємо» (до Стрітення Господнього);
    - виставку-спогад «Болюча пам’ять Афганістану» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав);
    - виставку-пам’ять «Небесна Сотня воїнів Майдану» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні);
    - вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні «Благословенна та держава, що має відданих синів»;
    - виставку-портрет «Постать і слово Уласа Самчука» (до 115-річчя від дня народження українського письменника);
    - виставку-мозаїку «Барви рідної мови»; - свято рідної мови «Єднаймо душі в щирім ріднім слові» (до Міжнародного дня рідної мови );
    - виставку-літературний портрет «Сходинками життя Осипа Турянського» (до 140-річчя від дня народження українського письменника й літературного критика);
    - виставку-персоналію «Іван Липа – борець за державність України» (до 155-річчя від дня народження українського письменника);
    - виставку-портрет «Я вибрав до життя борьбу і працю…» (до 170-річчя від дня народження українського письменника Володимира Барвінського);
    - виставку-літературний портрет «Світоч української поезії»; - літературну вітальню «Дзвінка струна Лесиного слова» (до Дня народження Лесі Українки);
    - виставку-творчість «Життя без фальшивих нот»
    (до 130-річчя від дня народження українського живописця і графіка Осипа Сорохтея).
  • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
    - лялькові мініатюри «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла»;
    - ділова гра «Впізнай професію!»;
    - коментовано-пізнавальні мотиви «І пам’ять серця, і вічний смуток, і біль священний ділимо навпіл» (про події Операції Об’єднаних сил (ООС);
    - віче пам’яті «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України» (до Небесної Сотні);
    - мовна сага «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» в рамках проєкту «О мово наша рідна» (до Міжнародного дня рідної мови);
    - круглий стіл «Козацьке минуле на сторінках літопису Самійла Величка» (до 350-річчя від дня народження українського літописця);
    - розважально-пізнавальна година «Під знаком Купідона» (до дня святого Валентина);
    - вечір-реквієм «Болить і досі всім Афганістан» (до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав);
    - вечір пам’яті «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» (вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні) ;
    - мовний калейдоскоп «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить»; - «Прекрасне слово і душа у мові рідній возʼєднались» (до Дня рідної мови);
    - флеш-моб «Мова єднання».

Пiдвищення фахового рiвня

  • 10 лютого до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім І.Франка завітали учасники VII Всеукраїнської зимової школи молодих бібліотекарів «Soft skills бібліотечного лідера», яку організовує молодіжна секція Української бібліотечної асоціації. Молоді бібліотекарі з різних куточків України взяли участь в круглому столі «Розширюємо горизонти: знайомство бібліотечної молоді з активістами Івано-Франківського обласного відділення УБА». Опісля молоді бібліотекарі, серед яких і працівник ІФОУНБ ім. І.Франка Марина Цюпа, вирушили до своєї основної локації – «Хати-Майстерні» в с. Бабин Косівського району.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка