Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаттялютий 2017 року

Загальнi питання культури

 • Відбулась підсумкова колегія управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, участь у якій взяли заступник голови ОДА Ігор Пасічняк та голова постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова Юрій Черневий. Обговорено діяльність установ та закладів культури області за 2016 рік та план роботи колегії управління культури, національностей та релігій ОДА на 2017 рік.

Мистецтво

 • 2 лютого у приміщенні НД «Просвіта» відбулося відкриття виставки студентів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, присвяченої Дню пам’яті Героїв Крут під назвою «Портрети патріотів (учасники АТО: воїни, медики, волонтери)».
 • 6 лютого у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації НСХУ відбулося урочисте відкриття виставки малярства Заслуженого художника України, Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Опанаса Заливахи.
 • 20 лютого у виставковому залу Івано-Франківської обласної організації НСХУ відкрилася персональна виставка гобеленів Заслуженого діяча мистецтв України, художника Богдана Губаля з нагоди його 65-ліття.
 • У Фортечній галереї "Бастіон" експонується дебютна виставка живопису Галини Винник "Малюю світ".
 • 24 лютого у фортечній галереї "Бастіон" відкрилася фотовиставка "100 тисяч надій". Метою виставки є привернення уваги до дітей, понад сто тисяч яких в Україні проживає в будинках-інтернатах. На виставці представлені творчі роботи та фотопортрети дітей з особливими потребами, які виховуються у будинках-інтернатах Івано-Франківської області.

Музейна справа

 • В Музеї мистецтв Прикарпаття відбулася:
  - виставка живопису Максима Мазура «Миттєвості».

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

 • В Івано-Франківську пройшов фестиваль естрадно-спортивного танцю "ФЕСТ-2017".
 • В Івано-Франківську стартував перший етап всеукраїнського конкурсу “Stanislaviv Dance Festival”.Учасниками турніру стали діти віком від 4 до 18 років з майже 10 областей України та закордону.

Музичне життя

 • В обласній філармонії відбувся концерт – реквієм із вшанування Героїв Небесної Сотні «Україна понад усе» за участю виконавців та мистецьких колективів Івано-Франківська та області.
 • 7 лютого в обласній філармонії пройшов унікальний музичний проект «Легенда Елли Фіцджеральд».

Театральне життя

 • Режисер і художній керівник Івано-Франківського муздрамтеатру Ростислав Держипільський здійснив модернову постановку «Гамлета» Шекспіра в перекладі Ю Андруховича, змінивши жанр із трагедії на неооперу. У головних ролях – О.Гнатковський (м.Івано-Франківськ), І.Вітовська (м.Київ).

Бiблiотечна справа

 • В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  1 лютого в ОУНБ ім. І. Франка відбулося вручення дипломів переможцям обласного конкурсу «Найкраща книжка Прикарпаття – 2016р.».
  2 лютого в ОУНБ ім. І. Франка спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, лабораторією суспільно-гуманітарних дисциплін (методисти Данильєв А.А., Кондрат О.І.) був організований семінар “Формування компетентностей в контексті підготовки учнів до екзамену з іноземної мови: ДПА, ЗНО”. Метою семінару було спрямувати професійний розвиток вчителя на якісну підготовку учнів до екзаменів, конкурсів, олімпіад з іноземної мови.
  7 лютого в центрі електронних засобів інформації ОУНБ ім. І. Франка для шкільних бібліотекарів відбувся ІТ-тренінг на тему: «Сучасні інформаційні технології та електронні ресурси на допомогу бібліотечним працівникам».
  7 лютого в рамках літературного проекту „Назустріч улюбленому письменнику”, одним із організаторів якого є обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка, відбулася зустріч з письменницею Ольгою Деркачовою.
  10 лютого відбулася презентація книги «За Україну боролись, за Україну вмирали» учасника визвольних змагань Михайла Мулика.
  16 лютого в інформаційно-ресурсному центрі “Вікно в Америку” ОУНБ ім. І. Франка відбувся захід, темою якого був американський кінематограф. Модератором заходу був Джейкоб Хетч, волонтер Корпусу Миру в Україні.
  20 лютого в обласній організації НСХУ до 65-літнього ювілею художника, заслуженого діяча мистецтв України Богдана Губаля відбулося урочисте відкриття персональної виставки. З нагоди цієї події працівники відділу літератури з мистецтва подарували ювіляру сформований та виданий ними буклет світлин «Художнє мислення Богдана Губаля».
  21 лютого в ОУНБ ім. І. Франка відбувся літературно-музичний вечір «Рідна мова – оберіг людини і нації». Захід проведений спільно з комунальним концертним закладом культури “Об'єднання муніципальних мистецьких колективів Івано-Франківська” за участю іноземних студентів та муніципального хору "Галицькі передзвони".
  22 лютого відбулася презентація книги поезії Олександра Букатюка «Мадонна миру».
  23 лютого відбулася презентація книги Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності сподівання».
  26 лютого пройшла науково-практична конференція по творчості Лесі Українки.
  28 лютого відбулася презентація монографії Тараса Маланюка “Патріотичне виховання учнів основної школи засобами туристсько-краєзнавчої роботи” та його фотоальбому "Запрошує Прикарпаття".
 • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - книжкова виставка «Національна економіка: сьогодення і перспективи»
  - книжково-ілюстративна виставка однієї книги, де увазі читача пропонується книга І. Мазепи «Україна в вогні й бурі революцій 1917-1921 рр.»
  - книжково-ілюстративна виставка-реквієм "Війна.Чужа.Неждана. Непотрібна" (до Дня пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та Дня виводу військ з Афганістану);
  - книжково-ілюстративна виставка-реквієм «Стоїть в скорботі Мати-Україна, біля могил дітей своїх стоїть» (до Дня Героїв Небесної Сотні);
  До Міжнародного дня рідної мови:
  - книжково-ілюстративна виставка „Любити, захищати рідну мову – то нації моральна висота”, книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп «До рідної мови доторкнемося серцем».
 • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
  - бінарна зустріч «Краса і велич символів державних»;
  - молодіжне шоу «Світ наповнений коханням»;
  - літературна стрітенська зустріч «Книгою призначена зустріч»;
  - духовні візії «На скрижалях долі – Патріарх Йосип Сліпий».
 • В обласній бібліотеці для дітей пройшли:
  - спортивно-правова гра "Закон і право для всіх єдині" за участі патрульних поліцейських;
  - свято-зустріч дітей з поетом, письменником, нашим краянином Іваном Андрусяком;
  - мовний ранок «Мово рідна, зіткана з любові та тепла».
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка