-

. .

ii:

76018
. I-i
. , 22
. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

³ :
E-mail:
. 0342 752479

³ :
E-mail:

:
E-mail:

- :
E-mail:
. 03422 53-32-31

:

: 10:00 - 18:00
-
C -

i -i 2018

i

 • Комісія з присудження обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Ярослава Лукавецького визначила переможців. Зокрема: Богдана Гладкого – в галузі архітектури і дизайну, Володимира Бойківа – в галузі дизайну, Галину Вінтоняк – у галузі образотворчого і народного мистецтва та Володимира Слободяна у галузі народного мистецтва.
 • Президент України Петро Порошенко відзначив державними нагородами двох прикарпатських артистів: званням „Заслужений артист України” – артиста драми облмуздрамтеатру Романа Луцького; званням „Заслужений працівник культури України” – завідувача трупи цього театру Андрія Фелика.
 • Відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту сільського Будинку культури с. Стецева Снятинського району.

 • У виставковій залі обласної організації НСХ України діяли:
  - обласна мистецька виставка робіт художників краю „Великодня”, присвячена Воскресінню Христовому;
  - персональна виставка малярства Сергія Гая.
 • У фортечній галереї „Бастіон” (м. Івано-Франківськ) відбулися:
  - виставка живопису на склі Галини Федоряк „Весна життя”;
  - виставка живопису Зоряни Мочічук „Райський сад”;
  - виставка кращих світлин івано-франківських художників;
  - виставка пастелей Віктора Бабака „Подих літа”;
  - виставка пастелей Ірини Кравець;
  - виставка картин івано-франківської художниці Тетяни Павлик „Сакральне”.

 • В обласному краєзнавчому музеї експонувалися:
  - виставка світлин одеського фотомайстра Олега Куцького;
  - експозиція дипломних і курсових робіт студентів ПНУ ім. В. Стефаника, присвячена дизайну і теорії мистецтва.
 • У виставкових залах Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (м. Коломия) презентував свою творчість художник з Тернополя Михайло Дирбавка. Художник представив 55 творчих робіт різноманітних жанрів: портрети, пейзажі, натюрморти.
 • У Музеї етнографії та екології Карпатського краю м. Яремче відбулося:
  - фотопроект „Краса не має віку”. Проект „Протидія самотності”, організований платформою соціальних інновацій „Трансформація” ставить на меті довести, що старість може бути яскравою, насиченою й повноцінною;
  - виставка живопису на склі художниці Наталі Курій-Максимів.
 • У краєзнавчому музеї Калущини діяла виставка сакрального мистецтва. До неї ввійшли стародруки, ікони та картини релігійного характеру ХVІІ-ХІХ ст. Також на виставці було представлено друковані ікони у стилі наївного мистецтва, передані волонтерами із с.Кадобна.
 • У Верховинському Історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини експонувалася виставка картин художника Миколи Максим’юка „Церкви Гуцульщини”.
 • У музеї-оселі родини Івана Франка в Підгірках Калуського району діяла виставка вишивок „З бабусиної скрині”. На виставці в основному експонувалися експонати із фонду музею-оселі, серед них і такі, яким понад вісімдесят років.

-i . i

 • З 14 по 26 квітня в обласному центрі удруге проходив фестиваль „Французька весна в Україні”. Протягом цього часу прикарпатці та гості міста могли відвідати: нічний кіномарафон «Довга ніч короткого метра», перегляд п'яти французьких бестселерів у межах кінофесту «Роман з кіно», неперевершену гру на фортепіано французького піаніста Максіма Зеккіні та виставу «Сьогодні вечері не буде» у постановці Київського академічного театру «Золоті ворота».
 • 21-22 квітня в місті Коломиї відбувся XI Всеукраїнський відкритий фестиваль «Писанка». У програмі: - мистецька програма фестивалю за участю колективів народної аматорської творчості; - святкова хода учасників фестивалю; - урочисте закриття фестивалю та концерт етно-фольк-рок гурту „ДримбаДаДзига”.
 • У смт Брошнів-Осада Рожнятівського району відбувся ХVІІ відкритий обласний дитячий конкурс-фестиваль української естрадної пісні „Водограй”, присвячений 69-й річниці від дня народження лауреата Шевченківської премії, Героя України, композитора Володимира Івасюка. У фестивалі взяв участь 71 учасник із 19 дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв Івано-Франківщини. Володарями ГРАН-ПРІ стали: Арсен Торговецький (Долинська дитяча школа естетичного виховання імені М. Антоновича, старша група); вихованки Брошнів-Осадської дитячої школи мистецтв ім. В. Івасюка Юлія Мартинів (середня група) та Анастасія Скаб’як (молодша група).
 • На Рожнятівщині відбувся 19-й фестиваль дітей з інвалідністю „Повір у себе”. Учасники фестивалю презентували образотворче, декоративно-прикладне мистецтво, літературну та пісенно-музичну творчість.

 • З 20 по 27 квітня у обласній філармонії проходив фестиваль професійного музичного мистецтва „Прикарпатська весна-2018”. У програмі: виступ Черкаського академічного заслуженого українського народного хору „На струнах кобзаревої душі” та „Козацький міф Шевченка”; виступи камерного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії „Harmonia Nobile” з відомим польським кларнетистом Криштофом Гжибовскі; балету юних віртуозів „Історія Кая та Герди”; камерного оркестру „Ренесанс” з програмою „Весняний калейдоскоп”; виступ академічного ансамблю пісні і танцю „Козаки Поділля” Хмельницької обласної філармонії.
  Також в Івано-Франківській обласній філармонії відбувся концерт „Магія флейти” Юрія Товарницького (м. Хмельницький) та струнного ансамблю „Quattro corde”.

ii

 • 11-13 квітня до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках проекту: «Захід – Північ: єдність культурних надбань нації» завітала делегація майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з м. Новгород-Сіверський Чернігівської області. Гості представили мешканцям Івано-Франківська виставку, на якій експонувалися як давні рушники, сорочки, запаски, так і сучасні вироби майстрів-аматорів з Новгород-Сіверського. Відбувся круглий стіл з питань охорони культурної спадщини в Україні та налагодження зв’язків між працівниками культури двох областей.
 • 20 квітня фахівці Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка взяли участь у роботі обласної науково-практичної конференції «Інтелектокористування – на терени міських, селищних рад і територіальних громад», організованої обласною організацією Товариства винахідників і раціоналізаторів України з нагоди Всесвітнього дня книги і авторського права.
 • 21 квітня у відділ літератури іноземними мовами обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка завітали ліцеїсти та їх вчителі з польського міста Познань, які перебували у м. Івано-Франківську в рамках співпраці з Івано-Франківською спеціалізованою школою №5 з поглибленим вивченням німецької мови.
 • Заходи до Великодня в ОУНБ ім. І. Франка:
  - виставка-інсталяція «Пресвітле Воскресіння Христове»;
  - декоративно-ужиткова виставка-експозиція (іконо-аплікація соломкою) «З потоку душі Ольги Мельник-Солудчик»;
  - виставка-інсталяція «Вітай, Україно, Христове Воскресіння»;
  - книжкова виставка-символіка «Великодня радість землю обіймає: Воскресіння Христове на Прикарпатті»;
  - книжкова виставка-етномандрівка «Світ святкує Великдень»;
  - книжкова виставка-сповідь «Святим дивом сяють храми Божі»;
  - майстер-клас з розпису лемківських писанок, який провела журналіст, художник Анна Кирпан.
 • В ОУНБ ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
  - презентація перевидання праці голови уряду ЗУНР Костя Левицького „Великий зрив”, що є першою книжкою історико-мемуарної серії „Звитяжці” івано-франківського видавництва „Лілея-НВ”;
  - бібліотечний консалтинг на тему „Основні напрями краєзнавчої роботи публічних бібліотек”, організований для студентів факультету філології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника;
  - творча зустріч з відомим літературним критиком, головою обласної організації НСПУ, заслуженим працівником культури України, письменником Євгеном Бараном, присвячена 30-річчю творчої діяльності, а також презентації його книги «Говорить Євген Баран»;
  - літературно-мистецькі варіації в рамках проекту „Естафета добра і любові”;
  - мистецькі дебати «Світ думки молодого покоління» для студентів другого курсу педагогічного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника;
  - презентація книжки «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник» (упорядник Галина Литвин);
  - презентація перевидання фундаментальної праці Володимира Шухевича «Гуцульщина» (1899-1908);
  - презентація нової книжки професора ПНУ імені Василя Стефаника Миколи Лесюка «Мова чи язик» в рамках проекту «Зустріч з вченим»;
  - віртуальний кінозал «Дні Європи в Україні» (перегляд кінофільмів про права людини);
  - день фахівця «Креативне письмо на уроках іноземної мови».
 • У бібліотеці діяли книжково-ілюстративні виставки:
  - казковий поїзд країнами світу «Подорож у казку» (до міжнародного дня дитячої книги);
  - книжкова виставка «Магія слова Олеся Гончара» та віртуальна виставка «Людина, яка змогла стати вільною» (до 100-річчя від дня народження письменника);
  - виставка-портрет «Великий мрійник» (до 200-ліття англійського письменника Томаса Майн Ріда);
  - книжкова виставка «Краєзнавча стезя Василя Харитона» (до 55-ліття від дня народження історика і літератора);
  - виставка-колаж «Космос: вчора, сьогодні і завтра» (до Дня авіації і космонавтики);
  - виставка-подія «Україна – НАТО: Безпека через партнерство» (до Дня створення НАТО (1949);
  - виставка-пам’ять «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства» з нагоди Міжнародного дня шанування пам’яті жертв нацизму, в’язнів «таборів смерті»;
  - книжкова виставка «Доля природи – наша доля»;
  - книжкова виставка «Тенденції та перспективи регулювання бухгалтерського обліку»;
  - книжкова виставка-панорама «Скарби нації: пам’ятки історії та культури Прикарпаття» (до Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць. День пам’яток історії та культури);
  - книжкова виставка «Дивізія «Галичина»: українські серця під чужим мундиром» (до 75-річчя від часу заснування дивізії «Галичина»);
  - святочна виставка української книги «Через книгу – до духовності та культури»; - літературні варіації «Скарбниці слова» (до Всесвітнього дня книги і авторського права);
  - книжкова виставка «Магічна сила танцю» (до Міжнародного дня танцю).
 • До річниці Чорнобильської катастрофи відбулося:
  - історичний екскурс «Чорнобиль не має минулого часу – цей біль щемить через роки»;
  - книжкові виставки «Чорнобиль. Скорбота памяті людської»; - «Чорнобилем зранені серця»;
  - виставка-реквієм «Чорнобиль: відлік атомної енергетики».
 • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» діяли:
  - дискусійний клуб «Сторінками українсько-американської дружби: досвід, гідний майбутнього» (до 125-річчя від дня народження Кларенса-Огастуса Меннінга, американського славіста, україніста, історика, літературознавця, перекладача);
  - година цікавих повідомлень «Американські нобеліати» (до 90-річчя від дня народження Джеймса Дьюї Уотсона, американського біохіміка, спеціаліста з молекулярної біології, лауреата Нобелівської премії);
  - виставка-портрет «Письменник-експериментатор і теоретик літератури» (до 175-річчя від дня народження Генрі Джеймса, американського прозаїка);
  - виставка-панорама «Американський літературний вернісаж: українські переклади американської літератури» (до Міжнародного дня читання);
  - історична година «Національний герой США» (до 275 років від дня народження Томаса Джефферсона, американського державного та політичного діяча, третього Президента США).
  У рамках центру «Вікно в Америку» реалізується проект «Англійська для дітей» – вчителька початкової школи з США Наталя Чуль та її діти спілкуються і навчають юних івано-франківців англійської мови.
 • У рамках проекту «Мова. Культура. Німеччина» у співпраці з Goethе-Іnstitut в Україні відбулися:
  - книжкова виставка-хроніка «Автологія Рудольфа Дізеля» (до 160-річчя від дня народження німецького інженера, винахідника);
  - книжкова виставка-портрет «Острів знань Августа Вільгельма фон Гофмана» (до 200-річчя від дня народження німецького хіміка-органіка);
  - книжкова виставка-персоналія «Німецький лицар-гуманіст» (до 530-річчя від дня народження Ульріха фон Гуттена, німецького гуманіста, письменника, політичного діяча);
  - літературно-теологічна полеміка «Листи темних людей»;
  - флешбук «Макс Планк – автор квантової теорії (до 160-річчя від дня народження Макса Карла Ернста Людвіга Планка, німецького фізика-теоретика, лауреата Нобелівської премії.
 • В обласній бібліотеці для юнацтва проведено:
  - виставка-жарт «Посміхнись світу і він посміхнеться тобі» (до Дня сміху);
  - бібліотечна виставка «З днем народження, рідна бібліотеко!» (до 40-річчя від дня заснування Івано-Франківської бібліотеки для юнацтва);
  - виставка-свято «Гілочки тоненькі, котики пухнасті, хай несуть у хату радість, мир і щастя» (до Вербної неділі);
  - виставка-досьє «Твоя зоря соборністю озветься» (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара);
  - виставка-портрет «Пригодницький світ книг Майн Ріда» (до 200-річчя від дня народження);
  - бібліотечна виставка «Нині свято Початку життя, Непорочного вічного Дива…» (до Благовіщення);
  - виставка-порада «Головний скарб життя – здоров’я» (до Всесвітнього дня здоров’я);
  - виставка-враження «Весна іде, чарує із небес, Христос Воскрес!» - театралізоване дійство «Великодній дзвін» (до Воскресіння Христового);
  - виставка-мозаїка «Нерухомі свідки тисячоліть» (до Дня пам’яток історії культури);
  - виставка-застереження «Бережемо природу – поважаємо себе» (до Дня довкілля);
  - виставка-екомандрівка «Земля моя – планета чарівна»; - екологічний тиждень
  «Жити в стилі ЕКО вчить бібліотека»; - екологічний круїз «Відкриті долоні моєї Землі» (до Всесвітнього дня Землі);
  - виставка-орієнтир «Книга в контексті часу» (до Всесвітнього дня книги і авторського права);
  - виставка-досьє «Олександр Духнович – освітянин, вчений, громадський діяч»
  (до 215-річчя від дня народження);
  - година скорботи «Гіркий полин твоєї долі, Україно…; - виставка-реквієм «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє» (до Дня Чорнобильської трагедії);
  - виставка-ретроспектива «Дивізія «Галичина»: правда і міфи» (до 75-річчя від початку формування дивізій «Галичина»).
 • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
  - обрядове дійство «Писанковий розмай»; - фольклорний урок «Котилася писанка як дитяча пісенька» (до Великодніх свят);
  - ситуаційно-рольова гра «Все у світі здобувається людською працею»;
  - зустріч в екосвітлиці «Врятуймо обличчя моєї рідної землі» (до Дня довкілля);
  - міні-ранок «Вогник хай творить лиш тільки добро»;
  - подорож у чарівний світ Вінкс (за книгами серії «Читаємо з Вінкс);
  - літературна сторінка «Світ навколо любові просить»; - екологічний роздум «Той квітень не забудеться ніколи» (до Дня Чорнобильської трагедії);
  - гурток «Книга і лялька» музична лялькова вистава «Великодня казочка»;
  - конкурсно-розважальна програма «Фарби гумору»; - гра-вікторина «Сміх для всіх» (до Дня сміху);
  - година корисних порад «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу» (до Всесвітнього дня здоров'я);
  - літературний вечір «Прапороносець мужності й любові, співець соборів душ людських» (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара, українського письменника);
  - літературна мандрівка «На землю світлячків» (до 85-річчя від дня народження Віктора Близнеця, українського письменника);
  - година мистецтва «Містичні таємниці картин Віктора Васнєцова» (до 170-річчя від дня народження художника-ілюстратора);
  - круглий стіл «Етикет нам треба знати і для буднів, і на свята» в рамках клубу «Палітра».

i i

 • В ОУНБ ім. І. Франка відбувся цикл міні-практикумів – дистанційне навчання „Впровадження УДК в практику роботи бібліотек”.

© 2020. ii I.