Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Хронiка культурно-мистецького життя Прикарпаття



квiтень 2016 року

Мистецтво

  • У фортечній галереї «Бастіон» відбулися виставки:
    - «Присутність речі» – виставка живопису Світлани Хміль;
    - фотовиставка Василя Балана та Олександра Кернякевича "Відчуй мене";
    - виставка живопису Зоряни Мочічук "Райський сад";
    - фотовиставка Олега Мухіна "Art wood";
    - виставка сакрального живопису та графіки Галини Хорунжої та Марії Іванюти;
    - виставка графіки та живопису Сергія Декалюка "Колір. Простір";
    - фотовиставка Галини Кузьміної "Повертайтесь живими";
    - виставка асоціативного живопису Ольги Володарської-Іщук;
    - виставка живопису Джона Стокса.

  • В Центрі сучасного мистецтва відбулися:
    - презентація арт-проекту художника Мирослава Яремака;
    - виставка «?анидюЛ» Ростислава Котерліна, одного з найважливіших художників “станіславського феномену”;
    - проект "Ми ті на кого ми чекали".

  • У виставковій залі Національної спілки художників України відбулась виставка малярства і скульптури 30-ти київських художників.
    Відбувся тренінг з ораторського мистецтва в Антикафе STANTSIYA (антикафе STANTSIYA – це місце, в якому гості платять тільки за проведений час, без обмежень використовуючи всі можливості цього закладу. Тут проводять тематичні зустрічі, майстер-класи, лекції, турніри з ігор, справжню «Мафію», кінопокази, цікаві вечірки, квартирники. Кожен може сюди прийти і знайти собі заняття, почитати книгу, подивитись фільм, пограти в ігри, або попрацювати).
    В Івано-Франківську відбулося відкриття виставки під назвою "Самі свої". Роботи, представлені на ній, були створені випускниками кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв ПНУ.
    У рамках реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива» за ініціативи Національної оперети України та за сприяння Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську на базі кафедри міжнародних відносин відбулися презентації до Першого міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Carpathian space». На ній були представлені: культура, фольклор та сучасне мистецьке надбання, зокрема, Республіки Польща та Чеської Республіки. У святкових заходах взяли участь ректор університету Ігор Цепенда, викладачі, студенти, представники засобів масової інформації. Місією фестивалю є об’єднання країн Карпатського регіону не лише за територіальною ознакою, а й через мистецтво.
  • На площі Міцкевича відбувся майстер-клас з вітражного розпису "Великодні історії".
    У виставковій залі дитячої художньої школи відбулося відкриття виставки творчих робіт «Великодні мотиви» викладача художньої школи Галини Щерб'як та її учнів.
    У селищі Верховина Івано-Франківської області відбулася фотовиставка, приурочена 45-й річниці зйомок фільму «Червона рута», в якому знімались Василь Зінкевич, Софія Ротару,Назарій Яремчук, Раїса Кольца, Марійка Ісак. Також ансамблі «Смерічка», «Росинка», «Карпати», «Евріка».
    В Арт-резиденції Zenko Foundation (с. Татарів) відбувся арт-проект «Килим. Сучасні українські митці». В проекті взяли участь 17 молодих художників, як дуже відомі (Роман Мінін, Назар Білик, Артем Волокітін), так і не прославлені, але не менш талановиті митці. Куратори – Ігор Абрамович та Олександр Соловйов.

Музейна справа

  • В Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї відбулися:
    - фотовиставка Жан-П'єра Дюрана "Українські дерев'яні церкви Карпат";
    - виставка "Святі Мощі", на якій було представлено колекцію віднайдених і відреставрованих пам’яток, відреставрований «Релікварій святого Пантелеймона» XVIII ст. В релікварії було виставлено мощі Святих Мучеників за Христову віру Константіна, Константії, Климентана, Климентіана, Колумбана, Конкордії, Дізедерія, Дізедерії, Діодора, Діодори, Доната. Духовним доповненням виставки стала колекція єпископських антимінсів, які були підписані церковними ієрархами; митрополитом УГКЦ кардиналом Михайлом Левицьким та митрополитом Андреєм Шептицьким. А також рідкісна і невідома «Плащаниця» XIX ст. (з донаторським написом Василь Мельник) з фондів музею.

  • В Музеї мистецтв Прикарпаття відбулись:
    - виставка творів угорського художника Ласло Чока;
    - виставка графічних творів Зеновія Соколовського;
    - виставка авторської ляльки Тетяни Білоган;
    - виставка Олександри Диди "В'язані фантазії";
    - майстер-клас з писанкарства.

Культурно-освiтня робота. Народна творчiсть

  • В “Urban Space” – відбулися:
    - презентація збірки оповідань Катерини Бабкіної;
    - презентація книги Олександра Бойченко.

    В Книгарні «Є» відбулися:
    - проект «Війна». Безпосередні учасники війни на Сході України — військові, волонтери, медики, капелани — у форматі відкритих розмов та публічних дискусій говорять як про власний досвід війни, так і про загальні проблеми, спричинені подіями на Сході України. Гість – Антон Боєв, ветеран батальйону «Донбас». Антон пройшов Іловайський котел, перебував у полоні. Зараз активно займається громадською діяльністю та працює у поліції;
    - презентація книжки Олени Герасименко «Купи мені любов».
  • 14 квітня відбулося відкриття фестивалю-ярмарку «Великодній кошик»». Особливістю цьогорічного ярмарку є представлення товарів не лише місцевих виробників, а й підприємців Київської, Запорізької, Чернігівської та Львівської областей

Культурно-мистецькi зв'язки Iвано-Франкiвщини

  • В Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Франка відбулися:
    – «Два анекдоти на вечерю» вистава за п'єсами А.П.Чехова «Ведмідь» & «Освідчення». Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України В'ячеслав Жила. У головних ролях: народна артистка України Ольга Сумська; заслужений артист України Віталій Борисюк; актор Юрій Горбунов; Лілія Ребрик; заслужений артист України Олексій Вертинський;
    – Київський театр “New stage” - романтична комедія “Щойно одружені”;
    – Концерт за участю гурту COUNTRY BOYS (США) та Майкла Готта.
    В концерт-холлі Platinum відбувся Фестиваль «РОК-ВИБУХ – Весна 2016». Учасники: КАРНА, MORPHINE SUFFERING, DARKO (Великобританія), ALMEIDA (Великобританія), DIMICANDUM, SALE ONLY, MOLFA, KETO, ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ, FIFTY/FIFTY та інші.
    В BarDuck (місце проведення концертів та тусівок. Також тут діє галерея ГАК – галерея однієї картини) відбувся концерт Sasha Boole + Teddy Jr. (NL). Український та Голандський фольк атакують Івано-Франківськ – Sasha Boole & Teddy Jr. Duo з Ротердаму.
    В Івано-Франківській обласній філармонії відбувся концерт Христини Соловій – української співачки, випускниці Львівського університету імені Івана Франка.
    Івано-Франківськ відвідала відома співачка Андріана, яка виступила на благодійному концерті в обласній філармонії та завітала у гості до Школи розвитку сучасних мистецтв „Star Team”, щоб поділитися з юними артистами своїм досвідом.

Музичне життя

  • У приміщенні костелу Христа Царя відбувся благодійний концерт духовної музики Stabat Mater, присвячений матерям загиблих і поранених захисників України. Звучала кантата італійського композитора Дж. Б. Перголезі, написана ним у 1736 р. – Stabat Mater про страждання Діви Марії біля хреста з розп’ятим Ісусом, Сином Божим. Виконавці:– Інна Калугіна (сопрано); – Валерія Мудра (мецо-сопрано); – Ольга Банашек (орган); – струнний ансамбль Quattro Corde (художній керівник – Анжела Приходько). Ведуча концерту – Інна Чикирис.

  • В Івано-Франківській обласній філармонії відбулися:
    - Концерт романсів. У програмі арії та романси зарубіжних та українських композиторів. Солістка Івано-Франківської обласної філармонії – Оксана Кречко;
    - Концерт лауреата міжнародних конкурсів академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії;
    - Концерт «Gaudeamus igitur...». У концерті взяли участь студенти, магістранти, аспіранти кафедри теорії та історії виконавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Концертмейтери: Наталія Лесів, Ольга Павлюк, Лілія Самуляк, Наталія Шельольо.;
    - IV Всеукраїнський фестиваль з нагоди українського дня баяна і акордеона. Відбувся Прикарпатський обласний марафон баянно-акордеонної музики – концерт за участі солістів, ансамблевих колективів, переможців обласних і всеукраїнських конкурсів, провідних колективів навчальних музичних закладів міста та області;
    - Концерт, інструментальна версія Анжели Приходько оперети-танго Астора П‘ятццолли «Марія із Буенос Айреса» у виконанні лауреат міжнародних конкурсів струнного ансамблю «Quattro Corde» (художній керівник – Анжела Приходько);
    - вечір фортепіанних концертів та камерної музики «О, Моцарт! Музики поет…». У ньому взяли участь академічний камерний оркестр HARMONIA NOBILE (художній керівник та концертмейстер – заслужена артистка України Наталія Мандрика), солісти – учні та випускники викладача Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського Ольги Назаренко. Ведуча Оксана Томина;
    - виступ ансамблю Neo Temporis Group – одного із найбільш оригінальних проектів у сфері нової музики останніх кількох років. В програмі звучали твори композиторів з Польщі (Славомір Купчак, Кароль Непельський, Даріуш Пшибильський, Єжи Корновіч) та України (Олексій Шмурак, Богдан Сегін, Максим Коломієць, Золтан Алмаші).

Театральне життя

  • В Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Франка відбулися вистави:
    - «Змішані почуття». Лірична комедія. Сценічна візія О.Пастуха за мотивами п’єси Р.Баера. Режисура, сценічне рішення та музичне оформлення – Орест Пастух;
    - «Готель двох світів». За мотивами п’єси Е.-Е. Шмітта. Притча;
    - «За дверима бажань». Лірична комедія А. Іванов;
    - «Кохання з присмаком дощу». За мотивами оповідання Г.Маркеса "Очі блакитного собаки". Режисер - Олексій Лейбюк;
    - «Гамлет у гострому соусі». Ексцентрична комедія за мотивами однойменної п'єси А. Ніколаї;
    - «Оскар і Рожева Пані». Театральний арт-проект за однойменним романом Е.-Е.Шмітта. Режисер - н.а.України Р.Держипільський;
    - «Всі миші люблять сир». Казка. Д. Урбан;
    - «Оце так Анна ..!». Комедія М. Камолетті. Режисер - Орест Пастух;
    - «Сойчине крило». Драма про кохання (із записок відлюдька) І.Франко;
    - «Дерева вмирають стоячи». Комедія на дві дії А.Касона;
    - «Слава героям». Специфічна комедія. Павло Ар'є. Режисер - Стас Жирков;
    - «Шлюха». Драма на 2 дії за В.Винниченком;
    - «Шаріка або Кохання січового стрільця». Романтична оперета на дві дії. Музика та лібрето Я. Барнича. Вірші Ю. Шкрумеляка. Режисура, сценографія – н. а. України Ростислав Держипільський;
    - «Три сестри». Драма на дві дії за мотивами однойменної п'єси А.Чехова;
    - «Кастинг або Хто хотів Люстрації ?». Соціальна драма;
    - «Енеїда». Феєрія-бурлеск за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського (інсценізація Р. Держипільського та О. Гнатковського). Режисер – н. а. України Р. Держипільський;
    - «Солодка Даруся». Драма на дві дії за мотивами однойменного роману М.Матіос;
    - «Нація». Драма-реквієм за однойменною книгою М.Матіос;
    - «Заробітчанки або Мамо, повернись…». Трагедія сучасності Р.Держипільський за новелами з книги Н.Семенкович "На паперті колізею";
    - романтична комедія «Just Married» театру «Нова сцена». Режисер-постановник та музичне оформлення – Ігор Матіїв. Художник-постановник – Андрій Романченко.

  • В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки відбулися вистави:
    - «Гусеня»;
    - «Мрії здйснюються»;
    - «Сон мрія або Казка зеленого гаю»;
    - «Вовченята та “золоте” правило».
    Новостворений молодіжний «Новий театр» представив вистави: – «Спи спокійно», «Стус», «Собака».

Бiблiотечна справа

  • В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулися наступні заходи:
    - літературна година «Перекладацька спадщина Івана Франка»;
    - інтерактивна студія «Вивчати англійську – корисно і модно»;
    - тематичне засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей „Досягнення вчених кафедри менеджменту і адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу”;
    - зустріч з письменницею Марією Вайно. Модератор заходу – кандидат філологічних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Марта Хороб;
    - творча зустріч з поетесою з Ужгорода Маріанною Шутко;
    - літературознавча студія «Геній українського перекладу», присвячена перекладацькій спадщині видатного українського письменника Івана Франка;
  • - презентація збірки вокальних творів Євгенії Біркової «Прогуділа хуртовина» (вокальні твори для жіночого голосу на слова Богдана Лепкого в супроводі фортепіано);
    - презентація листів українського театрального діяча, художника Миколи Стрільчика, що публікуються вперше –"Листи додому". Упорядник – правнук автора, академік Іван Монолатій.
    - інтернет-студія «Використання Інтернет-ресурсів у вивченні англійської мови»;
    - презентація збірки поезій Наталії Данилюк «Океан, що навиворіт»;
    - презентація третьої книжки серії «Схід/Захід», до якої увійшли проза прикарпатського письменника Володимира Єшкілєва і поезія письменника з Харкова Ігоря Бондара-Терещенка;
    - презентація книги Даніели Андруш «Синглет Хігса»;
    - майстер-клас „Великодня лемківська писанка”, який провела Анна Кирпан;
    - літературна зустріч з українським поетом, прозаїком, членом Національної спілки письменників України, директором видавництва «Український пріоритет» Володимиром Шовкошитним та презентація книги оповідань Адель Станіславської «Правда і Кривда»;
    - читання віршів французького поета Шарля Бодлера мовою оригіналу з нагоди 195-ліття від дня народження;
    - відкриття виставки та презентація проекту «Українські філософи». Організатором виступила культурна асоціація «Новий Акрополь» з Києва;
    - в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей відбулася зустріч з доктором технічних наук, професором, завідувачем кафедри вищої математики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академіком Української нафтогазової академії та Академії гірничих наук, громадським діячем, поетом Василем Мойсишиним;
    - обласна профстудія «Бібліотека як сервіс: очікування користувачів» для молодих працівників бібліотек області;
    - презентація пересувної виставки "Від Голгофи через катакомби до Воскресіння : до 70-ліття Львівського псевдособору 1946р.";
    - літературний дайджест «У головній ролі - Книга» до Всесвітнього дня книги і авторського права в Територіальному центрі соціального обслуговування м. Івано-Франківська;
    - історичний екскурс «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс»;
    - продовжує діяти мистецька виставка декоративних панно зі шкіри – роботи викладачів і студентів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету.

  • В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» ОУНБ ім. І. Франка в рамках Року англійської мови проведено заходи:
    - мистецький захід « Музична територія в бібліотеці», приурочена до місяця цінності джазу в США;
    - бінарний урок “Jazz Roots and its Development”;
    - захід англійською мовою, приурочений ідентичності різних країн, їхніх народів, мови, культури – «Різні країни – різні культури»;
    - в рамках діяльності проекту, спільного з бібліотекою Goethe-Institut в Україні „Мова. Культура. Німеччина”, відбулося засідання Методичної майстерні для вчителів німецької мови, керівників гуртків з предмету загальноосвітніх шкіл Івано-Франківської області;
    - інтерактивний захід з учнями 10-х класів на тему «Моя майбутня професія: досвід українських та американських школярів»;
    - флеш-моб «Акція до дня англійської мови» для таксистів та ресторанів;
    З метою популяризації вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі організовано проведення консультаційних лекцій для державних службовців з представленням методик самостійного вивчення іноземної мови. Проведені заняття для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів Івано-Франківської області.

  • В ОУНБ ім. І. Франка діяли книжково-ілюстративні виставки:
    - книжкова виставка «Нові книги з бібліотеки Goethe-Institut в Україні»;
    - книжкова виставка-вітання „Колорит художнього світу Марини Гримич";
    - книжкова виставка-портрет „Плугатор музичної ниви”, присвяченої 135-тій річниці від дня народження музикознавця, фольклориста Левка Ревуцького;
    - екологічний книжковий фоторепортаж, приурочений до Всесвітнього дня довкілля «Послухай музику Землі, пізнай навколишню природу»;
    - книжкова виставка «Пам’ятки Прикарпаття – обереги нашої спадщини»;
    - книжкова виставка-вшанування «Шарлотта Бронте: правда почуттів в житті та творчості» ;
    - книжково-ілюстративна виставка-реквієм «Дзвони Чорнобиля душу тривожать»;
    - книжкова виставка-меморіал „Чорнобиль. Терпкий полин пам’яті”.

  • В обласній бібліотеці для юнацтва відбулися:
    - день цікавої інформації «На хвилях інформаційної повені». Завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом Оксана Шинкаренко, презентувала присутнім виставку-бібліодайвінг «Поринь у світ молодіжних періодичних видань»;
    - відкриття літературного салону «Сила бренду: нові імена в українській літературі». Мета салону – допомогти молодим читачам зорієнтуватися у морі сучасних українських видань, допомогти молоді познайомитися з творчістю вже відомих і нових авторів, краще зорієнтуватись у сучасних тенденціях української літератури;
    - дебати "Гостро-соціально: про підлітків і для підлітків", які відбулися в рамках засідання молодіжного об'єднання "Творимо милосердя разом";
    - в рамках засідання клубу молодої сім’ї «Щаслива сім’я» (керівник Марія Калинюк) відбулася зустріч ”Хай щастя всміхається кожній дитині” із сім’ями, які взяли на виховання дітей, позбавлених батьківського піклування (прийомні діти). Гостями засідання були: начальник відділу з питань опіки і піклування служби в справах дітей Івано-Франківського виконавчого комітету міської ради Марина Дехтяр, президент громадської організації ”Сім’я майбутнього” Світлана Гнідунець;
    - в межах діяльності клубу молодих знавців права «Де юре» проведено правову гру-випробування «Твої бажання і твої потреби» для учнів 10 класу обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості.

  • В обласній бібліотеці для дітей відбулися:
    - зустріч ток-шоу «Друкована та електронна книжка»;
    – до Міжнародного дня дитячої книги – літературна подорож “Мандруючи книжковим містом”, вікторина ”Найкращий знавець творчості Г.Х.Андерсена”, оформлено книжкову виставку “Казковий світ Андерсена”;
    - в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання «Читай. Думай. Твори» провели диспут «Комп'ютер чи книга?»;
    - свято «Пісня – душа народу». Ініціатором заходу були: автор слів до пісні «Богородиця» Зоріна Л.І., композитори – автори музики до пісні Т.М. Ралько – провідний концертмейстер кафедри хорового диригування Інституту мистецтв та О.М.Терешпун – музичний керівник, диригент хорів «Гердани» та «Нота-медіа»;
    - 3 етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2016» серед читачів – учнів 6-7-х класів.
Оновлено
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка