Гречаник Богдан Васильович
вчений-економіст, кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління і адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
Народився 3 липня 1965 року у місті Івано-Франківськ.
У 1982 р. закінчив середню школу № 4 і продовжив навчання в Івано-Франківському інституті нафти і газу (ІФІНГ) за спеціальністю «Електропостачання міст, промислових підприємств і сільського господарства».
1987 р. - здобув кваліфікацію «інженер-електрик». Був направлений на Прикарпатський радіозавод в лабораторію з обслуговування та пуско-наладці верстатів з ЧПУ (числовим програмним керуванням) інженером-електронщиком.
Впродовж 1996-1998 рр. працював в Івано-Франківському Центрі сприяння розвитку культурно-мистецьких ініціатив, спочатку на посаді директора, потім - головного інженера.
У жовтні 1998 р. перейшов на роботу в Економіко-правничий інститут, м. Чернівці. У цьому ж році вступив на навчання (на заочну форму) до згаданого навчального закладу, який закінчив 2002 р. за спеціальністю «фінанси» (ОКР - «спеціаліст») та отримав кваліфікацію «економіст».
Впродовж 1998-2006 рр. працював в Економіко-правничому інституті (у 1993 р. він був перереєстрований у Західноукраїнський економіко-правничий університет) на посадах: завідувач комп'ютерного класу, завідувач комп'ютерної лабораторії, викладач, старший викладач кафедри економічної математики та інформаційних систем, доцент кафедри фінансів.
2006 р. успішно захистив дисертацію на тему: «Організаційно-економічне забезпечення інноваційноспрямованого розвитку підприємств» в Інституті регіональних досліджень НАН України (м. Львів).
Після захисту кандидатської дисертації, продовжив свою трудову діяльність у Західноукраїнському економіко-правничому університеті.
З 2007 р. - в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) на посаді доцента кафедри економіки підприємства, а в травні 2009 р. йому було присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки підприємства.
З вересня 2018 р. до теперішнього часу працює доцентом кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ.
Починаючи з 2000-го р. і до цього часу постійно брав активну участь у проєктній діяльності (як член робочої групи, консультант, експерт). Зокрема: 2000-2004 рр. - тренер-консультант проєкту «Економічний розвиток жінок в Україні» WINROCK INTERNATIONAL, USAID (ГЦ «Ділові ініціативи», м. Івано-Франківськ); 2003-2004 рр. - член робочої групи з виконання наукової теми «Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку промисловості регіону» (ІРД НАН України, м. Львів); 2004-2005 рр. - член групи тренінгової програми «Стратегічне планування місцевого та регіонального розвитку» (Фундація розвитку Любельщини, м. Люблін (Польща); 2007 р. - член групи наукового супроводу з розробки Стратегії економічного і соціального розвитку Івано-Франківської області на період до 2011 року (ІРД, НАН України, Івано-Франківська ОДА); 2011-2013 рр. - член команди проєкту «Підвищення підприємницького потенціалу прикордонного регіону шляхом створення інституцій підтримки підприємництва» зі створення і розвитку мережі бізнес-інкубаторів в Івано-Франківській області (в рамках Програми прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013» (РФПП, м. Івано-Франківськ); 2013-2014 рр. - член робочої групи з розроблення заходів щодо реструктуризації систем водопостачання-водовідведення м. Снятин); 2013-2014 рр. - член робочої групи з розроблення «Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року»; 2012-2014 рр. - консультант проєкту «Ініціативна молодь 2 - інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти» (Фундація Розвитку Місцевої Демократії, Малопольський Інститут місцевого самоврядування і адміністрації м. Краків (Польща, ГЦ «Ділові ініціативи», м. Івано-Франківськ); 2014-2015 рр. - член експертної групи з реалізації міжнародного проєкту «Івано-Франківськ область - край для туризму»; 2015 р. - експерт з розроблення Стратегії розвитку міста Бурштин на 2016-2020 роки (ГЦ «Ділові ініціативи», в рамках проєкту соціального партнерства компанії ДТЕК) ; 2016 р. - експерт з оцінювання соціально-економічної спроможності розвитку громад Галицького району; 2018 р. - тренер-консультант з організації та проведення тренінгів для викладачів економіки шкіл міста Івано-Франківська на тему: «Обробка статистичної інформації для економічного аналізу з використанням комп'ютерних технологій» («Центр розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор», м. Івано-Франківськ); 2021 р. - член робочої групи з розроблення основних показників соціально-економічного та культурного розвитку Івано-Франківської області на 2022-2024 рр.; 2023 р. - член робочої групи з розроблення Стратегії розвитку ІФНТУНГ на 2024-2028 рр.
За період своєї науково-педагогічної та проєктної діяльності підготував та опублікував близько 100 праць наукового, методичного та навчально-методичного характеру (монографії, наукові статті, тези конференцій, методичні вказівки, навчальні посібники, практикуми та інші матеріали навчально-методичного характеру).
Член обласної організації Спілки економістів України, асоціації випускників магістратури публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ, Наукового товариства імені Шевченка, а також Дійcний член Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці».
Нагороджений численними грамотами та відзнаками, серед них Нагорода від Івано-Франківської ОДА (2008 р.), Подяка від голови Івано-Франківська (2010 р.), а також Грамота від Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківської обласної ради (2021 р.).
11 вересня 2024 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася презентація наукового видання Богдана Гречаника «Інвестиційно-інноваційні системи національної економіки: теоретико-прикладні засади формування, функціонування та управління».
Відкрила зустріч директорка головної книгозбірні Людмила Бабій, яка подякувала ЗСУ за можливість спілкуватися в колі однодумців, обговорювати важливі питання сьогодення, розвивати науку й творити на благо України. Вона також відзначила діяльність нашого національного технічного університету нафти і газу, який готує спеціалістів із бібліотечної та архівної справи, допомагає вдосконалювати свій фах.
Модератор заходу директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Дмитро Дзвінчук зазначив, що представлена монографія є «надзвичайно копіткою, складною роботою, а інновації без творчої діяльності - неможливі» і привітав науковця із завершенням його титанічної праці.
Лаконічно і доступно автор книги виклав основний зміст видання за допомогою мультимедійної презентації. Богдан Васильович запропонував нове вирішення наукової проблеми розроблення теоретико-прикладних підходів до управління процесами розвитку інвестиційно-інноваційних систем у національній економіці. Також він зосередив свою увагу на визначенні місця нафтогазової галузі країн світу за критеріями їхньої діяльності.
Доповідь вченого викликала жваву дискусію серед присутніх, одностайним було твердження, що запропонована тема для обговорення є надзвичайно актуальною, а за словами Віктора Петренка «потрібне розуміння проблеми на державному рівні».
Василь Гречаник привітав сина із науковим доробком і додав, що цей напрям дослідження є важливим і необхідним.
Голова обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України, заслужений раціоналізатор Богдан Середюк відзначив винахідницьку династію Гречаників, їхній потужний інтелектуальний потенціал, що збагачує економіку України і Прикарпаття зокрема.
За традицією Людмила Бабій та Богдан Середюк привітали нового дійсного члена Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» Богдана Васильовича Гречаника і вручили йому диплом та нагрудний знак «Галицький кмітливець».