Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

У М О В И Першого Всеукраїнського молодіжного літературного конкурсу „СКАРБИ ЛЕМКІВСЬКОЇ КУЛЬТУРИ”70 років тому, 1944-46 рр. відбулася депортація 483 тисяч громадян Польщі, етнічних українців, у т.ч. лемків в УРСР. У 1947 р. виселення довершилося акцією „Вісла"- депортацією на північно-західні землі Польщі. Лемківщина спорожніла, а переселенці на нових місцях були приречені на важку працю, виживання в несприятливих умовах, мовчання та асиміляцію. Депортація в радянську Україну вирвала лемків із рідної землі, з природного середовища існування і розсіяла по областях Сходу та Півдня, звідки вони поверталися в Галичину, ближче до Карпат.

Ця трагедія перервала багатовіковий уклад життя лемків, вплинула на їх культуру, традиції й побут. Щойно в незалежній Україні у лемків з'явилася можливість відкрито заявити про себе. Сьогодні дуже актуальним є збереження і дальший розвиток лемківської культури, літератури і мистецтва.

З такою метою постають численні культурні ініціативи, зокрема і цей конкурс.

 

Організатор конкурсу: „Лемкоклуб" і відділ літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка    (м. Івано-Франківськ, вул. В.Чорновола, 22).

 

Мета

Заохотити дітей та молодь, передусім із лемківським корінням, до глибшого пізнання лемківської культури, традицій й побуту, а також історії свого краю і роду.

Не лише  відроджувати, але й розвивати рідну культуру, творити її в традиційних і нових сучасних формах.

Популяризувати творчість молодих лемківських авторів.

 

Умови

Конкурсні твори приймаються у різних жанрах і двох номінаціях - поезія і проза. Обсяг - довільний, але не більше 12 сторінок.

Твори можуть охоплювати якнайширше коло тем, пов'язаних із лемківською культурою, зокрема: духовна і матеріальна культура лемків, минуле і майбутнє лемківської культури, передавання культури і традицій молодому поколінню, видатні особистості, історичні та культурні події, свята, плекання традицій у родині.

Організатори не подають конкретних тем: кожен учасник вибирає тему на свій розсуд і свій смак,       яка безпосередньо стосується лемківської культури.

Очевидно, з усієї культурної спадщини лемків сьогодні найбільш відомою є пісенна творчість. Але заохочуємо авторів звернути увагу на інші грані культури, зокрема літературу, мистецтво, художні промисли. Наголошуємо, що темою конкурсних творів має бути не трагедія виселення, а культурне багатство лемків у всіх своїх проявах.

Приймаються матеріали раніше не публіковані. Вони мають бути результатом самостійної творчості кожного учасника. Твори, в яких присутній плагіат, розглядатися не будуть.

Заохочуємо написання творів лемківською говіркою (при бажанні).

 

Загальні положення.

 

Запрошуємо до участі усіх бажаючих.

Конкурс розпочався 1 вересня 2015 р. і триватиме до 1 листопада 2016 р. Рукописи надсилати в електронному вигляді (в редакторі Word для Windows) на такі адреси:

1) muslibif@gmail.com

2)  anna_kyrpan@bigmir.net

Після надсилання роботи, автор отримає повідомлення, що твір надійшов до комісії. Якщо такої відповіді не буде, просимо вислати твір повторно.

На першій сторінці титулу просимо вказати назву твору, його жанр, ім'я, прізвище та  вік автора. На останній сторінці - домашню адресу, місце навчання або  праці, короткий життєпис, контактні телефони, електронну адресу.

Конкурс проводить Конкурсна комісія. Для оцінки творів будуть залучатися незалежні літератори відповідних профілів.

Підсумки конкурсу буде проведено у листопаді 2016 р., а нагородження переможців - в грудні 2016 р.  Про місце і час нагородження переможців буде повідомлено додатково.

Кращі твори будуть надруковані в газеті „Дзвони Лемківщини" (Тернопіль) або  щорічному альманаху „Лемківський календар" (Львів).

Голова Конкурсної комісії Ігор ДУДА  (м. Тернопіль).  

Тел. (0352) 52  80 72.

Заступник голови  Комісії Галина ПРИСТАЙ, завідувач відділу літератури з мистецтва (м. Івано-Франківськ).

Тел. (0342) 75 01 32.

Секретар Комісії  Анна КИРПАН, журналіст, митець (м. Івано-Франківськ).

Член журі - головний бібліотекар відділу літератури з мистецтва - Марія Дем'янів.

Тел. 096 537 18 40.

       066 455 91 58.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка