Надія Семенкович - лавреат міської премії ім. І. Франка 2004 року за збірку новел „На паперті Колізею»
Народилася Надія Семенкович (Дудка) у селі Благовіщенка Запорізької області. Росла в краю розкішних дерев вічного життя - абрикос; в просторах степу, з якого черпала силу духу і відкритість душі. Любов до мови і українського слова прищепила їй вчителька Любов Марюха. Надія була дуже активною ученицею - уже в школі вона грала роль Наталки Полтавки, Мавки з „Лісової пісні" Лесі Українки. Досі знає напам'ять всю драматичну поему. У п'єсі О. Корнійчука „Сторінки щоденника" роль Юлі також виконувала вона.
Після школи Надія вступає до Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського. З великою вдячністю згадує своїх вчителів: Валентину Чистякову - дружину О. Курбаса, Леся Сердюка, Романа Черкашина, Трохима Ольховського, Всеволода Цвєткова, Віктора Афанасьєва. По закінченні вузу отримала направлення в Івано-Франківський театр ляльок ім. М. Підгірянки. Світла, привітна, овіяна теплим степовим повітрям і яскравим сонцем Надія опиняється у Прикарпатському вічнозеленому місті. Тут зустрічає свою долю - Сергія Семенковича, виходить заміж. Рік сім'я жила в Узбекистані. З 1980 року працює на обласному радіо Івано-Франківська. Першими вчителями Надії Семенкович у журналістиці були Роман Юзва, Борис Голиков, Орест Присяжнюк, Роман Андріяшко, Роман Фабрика, Віталій Волохін, Роман Боднарчук.
У 1987 році вступає на другий курс Львівського державного університету ім. І. Франка, факультет журналістики. За тринадцять років роботи на обласному радіо проявила себе як добрий журналіст - надовго запам'яталися підготовлені нею програми з Наталією Ужвій, Софією Ротару, Богданом Ступкою, Карелом Готом, Анною Герман, Валерієм Леонтьєвим та інші.
Артистична зовнішність, привітна усмішка, доброзичливість, гарна українська мова - все це так і прагнуло вийти на голубий екран. З 1993 року Надія Семенкович працює на обласному телебаченні „Галичина" редактором програм, де щедро розкривається її журналістський талант. Вона є автором і ведучою таких телевізійних циклів: „Світлиця Надії", „На вітрах долі", „Наші гості", „Глухий кут", „Клятва Гіппократа", „Вітри мандрів", „Гуцули в Донбасі", „Криворівні нема рівні", „Скарби Опілля", „Пора жовтого листя" та інші. Деякі із телепрограм стали призерами багатьох конкурсів і фестивалів, а „Вітри мандрів" породили телевізійні фільми "Лемчатко" в Римі", "Будапешт - корона Дунаю", "Мюнхенські канікули", "Лемківська ватра", "Прочани в погонах", "Біле море Акденіз".
Надія Семенкович одна з ініціаторів і засновників Всеукраїнського фестивалю "Червона рута", обласних радіофестивалів "Є у революції початок", "Душа народу в пісні розквіта". Її публіцистика, поезії, новели друкуються в місцевих виданнях, журналах „Україна", „Лемківщина" (Нью-Йорк).
Надія Семенкович - автор книги новел-есе та збірки поезій "На паперті Колізею" - про життя українських жінок-заробітчанок в Італії. У 2004 р. за цю книгу п. Надія Семенкович отримала міську премію ім. І. Франка і стала лауреатом. У грудні 2011 року директор обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка, Заслужений артист України Ростислав Держипільський здійснив постановку вистави „Заробітчанки" за цією книгою. Вистава має великий успіх, отримала схвальний відгук глядачів і театральних критиків.
19 квітня 2012 року у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка пройшла презентація книги Квітослави Гнатишин-Скульської «Славні люди нашого міста». Автор книги - п. Квітослава, розповіла про ідею її створення, про людей, яких вона представила у своєму виданні. Серед інших, про кого ця книга, і Надія Семенкович, „жінка із золотокосого степу", Заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України (з 1993) та Міжнародної організації журналістів. Нагороджена Почесною грамотою і медаллю Кабінету Міністрів України (1999). Лауреат конкурсів "Служу народу України" (1996), "Схід-Захід: разом назавжди" (2003), "Україна єдина" (2004), "Віра. Надія. Любов" (2005).
Назаренко О. „На паперті Колізею" : [про кн. Н. Семенкович] // День. - 2004. - 14 серп.