Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Володимир СмирновЗбирач і охоронець духовних скарбів

Лауреат премії ім. І. Франка у галузі літератури (2018)

Музеєзнавець, завідувач Літературного музею Прикарпаття, пам'яткознавець, літературознавець, публіцист, громадський і культурний діяч. 

Народився Володимир Смирнов у старовинному волинському містечку Любарі, що на Житомирщині. Закінчив історико-педагогічний факультет Івано-Франківського педінституту ім. В.Стефаника. Трудовий шлях розпочав рядовим учителем історії на Вінниччині, згодом - науковий працівник Івано-Франківського краєзнавчого музею. З 1983 року ініціатор заснування  Літературного музею Прикарпаття. Своєю невсипущою працею, наполегливими пошуками Володимир Смирнов зумів зібрати, зберегти, систематизувати і вивчити понад десять тисяч документальних матеріалів, серед яких прижиттєві видання класиків української літератури, унікальні часописи, альманахи, фотодокументальні матеріали, меморіальні речі письменників, їхня епістолярна спадщина. Літературознавець завжди у творчих пошуках, завдяки яким засновано й упорядковано фонди письменників сучасної доби, зокрема Володимира Качкана, Євгена Барана, Дмитра Юсипа, Григорія Кирилюка, Геннадія Бурнашова, Володимира Морозюка, Івана Боднарчука, літературознавця Миколи Донченка та інших.

Володимир Смирнов є автором низки каталогів з літературознавчих і пам'яткознавчих виставок у рідному літературному музеї.

Матеріал підготувала Надія Кожак

 

Видання завідувача Літературного музею Прикарпаття Володимира Смирнова «Написане залишається» стало помітним художньо-літературним явищем. Воно представляє дослідження автора творчої спадщини призабутих і малознаних діячів літератури Галичини та діаспори - уродженців Прикарпаття, а також спогади про зустрічі і знайомства з діячами культури і письменства.

В першому розділі книжки зібрані нариси, які з'явилися в результаті тісної співпраці автора з представниками української діаспори США і Канади. Це унікальні матеріали про вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича у Нью-Йорку у 1943 р., пошуки його пам'ятника-погруддя, який був виготовлений і освячений в час відзначення у США сотих роковин від дня смерті будителя Галичини. Спілкування з Ярославом Розумним, професором, головою відділу славістики університету в Манітобі (Канада), дозволило авторові книги оприлюднити цікаві сторінки біографії вченого, які стосуються його перебування у Станиславові у 1939-1944 роках. У виданні також вміщено розповідь про українку-патріотку з Канади, уродженку с. Шешори на Косівщині, Емілію Боднарчук, яка присвятила своє життя популяризації творчості свого чоловіка Івана Боднарчука, письменника, освітянина, громадського діяча Канади, родом з с. Чернятин Городенківського району.

Пізнавальним є художньо-документальний нарис-розвідка «Поцілунок у серце» про Ольгу Мочульську - дружину станіславського нотаря, письменника і літературознавця Михайла Мочульського, небогу Михайла Грушевського.  

Володимир Смирнов створив цілу галерею літературних портретів діячів галицько-українського письменства від кінця XIX ст. до сьогодення, серед яких письменники-краяни минулого Микола Кубик, Юрій Бундзяк й наші сучасники - Володимир Качкан, Володимир Морозюк.

У виданні подано листи Емілії Боднарчук з Канади, Романа Горака, Христини Никорак з Українського Американського архіву-музею в Детройті, США.  

Цінним додатком до книжки є низка фотографій, більшість з яких друкується вперше. Серед них архівні світлини з фондів Літературного музею Прикарпаття та фотомиттєвості, що ілюструють історію діяльності музею, зустрічі з відомими людьми, письменниками, поетами, діячами культури і мистецтва.

Літературно-художнє видання В. Смирнова було визнано переможцем літературного конкурсу «Найкраща книжка Прикарпаття 2017 року»  у номінації «Краєзнавство» і нагороджено дипломом управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА і правлінням обласної організації Національної спілки письменників України.

 

Смирнов В. Написане залишається / Володимир Смирнов. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2017. - 244 с. : іл.

 

Оновлено 29-11-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка