Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Сулима Вадим Станіславовичтравматолог-ортопед, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету

Народився В.С. Сулима 11 вересня 1961 року в м. Івано-Франківську. Навчався в Івано-Франківському медичному інституті, практичного досвіду набував, працюючи лікарем-травматологом Прилуцької центральної міської лікарні, поліклініки МСЧ ВО «Оріана» у Калуші, обласної дитячої клінічної лікарні м. Івано-Франківська.

Послідовно і цілеспрямовано долав сходинки наукового шляху, який обрав, ще будучи студентом: закінчив клінічну ординатуру на кафедрі травматології, ортопедії та ВПХ Івано-Франківського медичного інституту, у 1994 році захистив кандидатську дисертацію, з цього ж року - асистент кафедри травматології, ортопедії та ВПХ ІФДМА.

З 2000 року навчався у докторантурі в Інституті травматології та ортопедії АМН України, у 2003 повернувся на попереднє місце роботи на кафедру травматології, ортопедії та ВПХ ІФДМА, був призначений на посаду завідувача кафедри. У 2004 році отримав звання доцента, у 2005 - звання професора.

Здійснює керівництво студентською науковою роботою на кафедрі. Володіє сучасними методами наукових досліджень. Є керівником виконаної кандидатської дисертації, членом державної екзаменаційної комісії університету. Приймає державні іспити у студентів 6 курсу за фахом «Хірургія», він голова екзаменаційної комісії у лікарів-інтернів та лікарів-курсантів тематичного удосконалення.

У творчому доробку - понад 278 наукових праць, в тому числі закордонних публікацій, 60 раціоналізаторських пропозицій, 10 патентів України. Член правління Асоціації ортопедів-травматологів України.

Вчений співпрацює з національними та зарубіжними науковими закладами, зокрема, Польщі, Німеччини, США, є відповідальним дослідником в багатьох міжнародних проєктах та клінічних випробуваннях.

За значний особистий внесок у розвиток науки у 2005, 2007 роках нагороджений медалями та званням «Кращий науковець року» від Івано-Франківської ОДА та обласної ради. Має відзнаки та нагороди за плідну співпрацю з ортопедами Польщі.

Вадим Сулима - лікар вищої кваліфікаційної категорії, керівник багатьох програм охорони здоров'я, дослідник актуальних проблем медицини та й суспільства загалом - захворювань опорно-рухового апарату, повернув багатьом людям радість життя, запропонував сучасні методи лікування та втілив їх у медичну практику.

Зустріч наших краян з В.С. Сулимою відбулася 22 жовтня 2013 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідань Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці».

Завідувач відділу економіко-виробничої літератури Надія Пасяка відкрила засідання Клубу і представила вченого аудиторії.

Розповідь Вадима Станіславовича супроводжувалася мультимедійними слайдами, цікавими фактами професійної діяльності та наукових досліджень.

Голова обласної організації ТВР України Богдан Середюк, президент обласної організації СНІО Лідія Шляхтич, вчений-винахідник в галузі генетики та молекулярної біології Лариса Ковальчук високо оцінили науково-винахідницький потенціал ученого, вагомість та практичну цінність результатів досліджень, професійні і людські якості лікаря-травматолога.

Своїми враженнями від зустрічі поділилися активні члени Клубу Мирослав Когуч, Василь Гречаник, Микола Кардащук.

Для гостей Клубу також звучало музичне вітання лауреата Всеукраїнського конкурсу бандуристів ім. М. Лисенка, студентки I курсу Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Олександри Курпіти.

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка