Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Сулима Вадим Станіславович  Сулима Вадим Станіславович - травматолог-ортопед, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету.
  Народився В. С. Сулима 11 вересня 1961 року в м. Івано-Франківську. Навчався в Івано-Франківському медичному інституті, практичного досвіду набував, працюючи лікарем-травматологом Прилуцької центральної міської лікарні, поліклініки МСЧ ВО „Оріана" у Калуші, обласної дитячої клінічної лікарні м. Івано-Франківська.
  Послідовно і цілеспрямовано долав сходинки наукового шляху, який обрав, ще будучи студентом: закінчив клінічну ординатуру на кафедрі травматології, ортопедії та ВПХ Івано-Франківського медичного інституту, у 1994 році захистив кандидатську дисертацію, з цього ж року - асистент кафедри травматології, ортопедії та ВПХ ІФДМА.
З 2000 року навчався у докторантурі в Інституті травматології та ортопедії АМН України, у 2003 повернувся на попереднє місце роботи на кафедру травматології, ортопедії та ВПХ ІФДМА, був призначений на посаду завідувача кафедри. У 2004 році отримав звання доцента, у 2005 - звання професора.
  Вадим Сулима - лікар вищої кваліфікаційної категорії, керівник багатьох програм охорони здоров'я, дослідник актуальних проблем медицини та й суспільства загалом - захворювань опорно-рухового апарату, повернув багатьом людям радість життя, запропонував сучасні методи лікування та втілив їх у медичну практику.
  У творчому доробку В. С. Сулими - 187 праць, більше шістдесяти раціоналізаторських пропозицій, винаходи.
Вчений співпрацює з національними та зарубіжними науковими закладами, зокрема, Польщі, Німеччини, США, є відповідальним дослідником в багатьох міжнародних проектах та клінічних випробуваннях.
  За значний особистий внесок у розвиток науки у 2005, 2007 роках нагороджений медалями та званням „Кращий науковець року" від Івано-Франківської ОДА та обласної ради. Має відзнаки та нагороди за плідну співпрацю з ортопедами Польщі.

  Зустріч наших краян з В. С. Сулимою відбулася 22 жовтня 2013 в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей.
  Завідувач відділу економіко-виробничої літератури Надія Пасяка відкрила засідання Клубу і представила вченого аудиторії.
  Розповідь Вадима Станіславовича супроводжувалась мультимедійними слайдами, цікавими фактами професійної діяльності та наукових досліджень.
  Голова обласної організації ТВР України Богдан Середюк, президент обласної організації СНІО Лідія Шляхтич, вчений-винахідник в галузі генетики та молекулярної біології  Лариса Ковальчук високо оцінили науково-винахідницький потенціал  В. С. Сулими, вагомість та практичну цінність результатів досліджень, професійні і людські якості лікаря-травматолога.
  Своїми враженнями від зустрічі з неординарною творчою особистістю поділились активні члени Клубу Мирослав Когуч, Василь Гречаник, Микола Кардащук.
  Для гостей Клубу також звучало музичне вітання лауреата Всеукраїнського конкурсу бандуристів ім. М. Лисенка, студентки I курсу Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Олександри Курпіти.

Оновлено 10-06-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка