Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Марійки Підгірянки у фондах ІФОУНБ ім. І. ФранкаПідгірянка М. Княжі дочки і сини [Текст] : [казка] / Марійка Підгірянка. - Львів : б. в., 2019. - 10 с. : іл.

Казка «Княжі дочки і сини» - це правдива розповідь про природні закони на Землі. Про те як змінюються пори року -  весна, літо, осінь, зима, як в гості до батька Князя-Року почергово приходять за порадою чотири дочки - Весна, Літо, Осінь і Зима, кожна з трьома своїми синами-місяцями, яких разом дванадцять - Січень, Лютий, Березень, Квітень, Травень, Червень, Липень, Серпень, Вересень, Жовтень, Листопад і Грудень.

Підгірянка Марійка. Вибрані твори, [текст] / Марійка Підгірянка. - Київ:  Центр учбової літератури, 2018.- 103 с.

 

Серія «Класика української літератури» включає перелік творів видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.

Марійка Підгірянка. Вибране [Текст] : до 135-ліття славет. землячки  / М. Підгірянка. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2016. - 212 с.

До книги ввійшли кращі поетичні, прозові та драматичні твори першої половини XX ст. відомої української письменниці Марійки Підгірянки.

Видання розраховане на школярів та вчителів загальноосвітніх шкіл.

Підгірянка Марійка. Кравчиня Маруся: Віршована казка /  М.Підгірянка. - Львів: Тиса, 2017.- 26с., іл.

Віршована казка Марійки Підгірянки «Кравчиня Маруся» побачила світ у 1932 році заходами Львівського видавництва «Рідна школа». Героїня казки - дівчинка Маруся - наполегливо вчиться, щоб опанувати мистецтво шиття одягу й допомагати старенькій матусі. Шукаючи роботи, дівчинка зустрілася з Раком, Їжачком, Котиком, Павучком, які стали її добрими друзями та помічниками. У казці звучить думка, що лише навчанням та наполегливою працею можна добитися успіху в житті. Адресована дітям дошкільного і молодшого шкільного віку, батькам, учителям, вихователям, студентам філологічних і педагогічних факультетів вищих навчальних закладів.

Книга вийшла коштом завідувача Білоославським музеєм Марійки Підгірянки Василя Левицького - Владиславчикового дідуся, який сподівається, що її охоче придбають добрі дідусі й бабусі як дарунок для своїх гарних онучат.

Марійка Підгірянка. Для Вкраїни вірно жиймо. Твори / М. Підгірянка. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2009. - 784 с.

У виданні вміщено поетичні, прозові й драматичні твори, взяті з прижиттєвих видань та з неопублікованих джерел славетної української дитячої письменниці Марійки Підгірянки. Вперше її творчість представлена з такою повнотою. У книгу ввійшла творча спадщина поетеси, яка зберігається в архівних сховах та приватних книгозбірнях.

Підгірянка Марійка. Мати-страдниця / М. Підгірянка. -Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2006. - 64 с.

Поема «Мати страдниця» - коронний твір на літературному видноколі Марійки Підгірянки. У поетичній формі поетеса зуміла подати страдницьке життя української жінки-матері на чужині в часи Першої світової війни. Цей своєрідний поетичний документ написаний відразу по слідах свіжої пам'яті: без жодних вигадок і чуток.

В книжку ввійшов також віночок літературознавчих статей-відгуків про поему.

Підгірянка Марійка. Марійчин Великдень / М. Підгірянка. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2005. - 96 с.

Це перша велика книжечка з прозовими творами української дитячої письменниці Марійки Підгірянки. В ній зібрано оповідання природничої, соціальної та патріотичної тематики, а також поезія великоднього циклу, що підтверджує назву книжечки. Оповідання написані на поетичній канві, густо пересипані різнобарвним закарпатським та галицьким діалектом.

У творах збережена їх автентичність, вони подані притаманною тракскрипцією початку 20-х років XX ст.

Книжечка буде корисна насамперед науковцям, бо творчість Марійки Підгірянки потребує іще не одного вдумливого читача та поцінювача, а також школярам і вчителям.

Підгірянка Марійка. Таїна Миколаївської ночі / М. Підгірянка. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2004. - 48 с.

У цій книжці зібране творче жниво поетеси Марійки Підгірянки (літературний псевдонім Марії Ленерт-Домбровської), вирощене за час її десятилітньої праці на срібній землі Закарпаття у першій половині XX століття. Вже тоді молода поетеса добре розуміла, що без літератури для дітей нація не має майбутнього.

У збірці твори Марійки Підгірянки подаються в оригіналі, лише з деякими незначними поправками.

Книжка стане у пригоді учителям християнської етики, катехитам, українській учнівській молоді, всім, хто цікавиться літературою на релігійну тематику.

  

Підгірянка М. Мелодії дитинства [Текст] : поезії. Кн. 1 / М. Підгірянка . - Коломия (Івано-Франків. обл.) : Вік, 1996. -  139 с.

Щире слово подяки автора-упорядника книжечки «Мелодії дитинства» білоославця Василя Левицького до шанувальників творчості нашої славної землячки поетеси Марійки Підгірянки.

В "Мелодіях дитинства" використано багату колекцію Підгіріняни автора-упорядника, а також матеріали Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, Івано-Франківського державного обласного архіву, літературного музею Прикарпаття, а також домашніх архівів краєзнавців В. Слезінського з Калуша, М. Вільшука та В. Ганущака з Івано-Франківська, Я. Лазорка з Надвірної П. Гуменюка з Б. Ослав, вчительки-пенсіонерки Ж. Сухоліт із Закарпаття і родини Домбровських зі Львова.

Підгірянка М. Три віночки [Текст] : [твори Марійки Підгірянки з релігійної тематики] / М. Підгірянка. - Коломия (Івано-Франків. обл.) : Вік, 1995. -  94 с.

Пропонований читачам збірник - це вінок письменниці у славу Господа. У ньому - поезія, проза та драматургія. Усвідомлюючи значимість теми, Марійка Підгірянка відповідально ставилася до опрацювання кожного твору. Вона є автором кількох молитов. Йшла у них від давньої релігійної традиції, дбала про особливий їх емоційний фон, вкладала в них душу, прагнула досягти особливої виразності та щирості. Водночас максимально наближала до реального світу, побуту, уявлень, переживань і прагнень. Поезії Марійки Підгірянки з релігійної тематики - це і коло значущих національних проблем.

 

Підгірянка М. Зіллюся з серцем народу [Текст] : вірші та поеми / М. Підгірянка. - Ужгород : [б. в.], 1992. -  141 с.

Збірник «Зіллюся з серцем народу» підготовлений з нагоди 110-ї річниці від дня народження поетеси Марійки Підгірянки.

У збірнику використані матеріали, зібрані в музеї освіти с. Зарічевого Перечинського району Закарпатської області. Це дарунок усім тим, хто шанує культуру українського народу, її видатну доньку.

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка