Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Антологія творчості заробітчан



Антологія творчості заробітчан. Кн. 1 : Світло на чужих стежках. - 266 с. Кн. 2 : Гавдеамус по-емігрантськи. - 145 с. / Упоряд. : Б. Пилипів, Л. Дукас. - Рим, 2005.
До збірки увійшли вірші тих людей, які, можливо, вперше в житті взялися за перо. Це люди різного віку, професій. Більшість із них не мають спеціальної філологічної освіти, теоретичних знань з літературознавства, раніше ніколи не пробували писати. І тільки тут, на чужині, в короткі хвилини відпочинку чи тривожно-безсонними ночами взялися за перо, щоб у такий спосіб виявити стан своєї душі.
Вайно М. Свекрушина : кіносценарії / Марія Вайно. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2001. - 136 с.
Марія Вайно - автор кіносценарію психологічної драми „Чоловік в кредит, або Четвертий варіант" - Лауреат Всеукраїнського конкурсу рома¬нів та кіносценаріїв „Коронація слова" (м. Київ, 2000-й рік).
Книга „Свекрушина" - ЇЇ наступне кінодраматургійне видання, де тема духовності та суспільна і родинна проблематика простежуються виразно, бо автор вміло володіє словом, образобаченням, художнім переосмисленням.
Дранчук В. У пошуках долі / Василь Дранчук. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2007. - 215 с.
В книжці відображено становлення свідомого життя юнака, який закінчив гімназію і курс університету та через обставини, що склалися на Батьківщині, опинився за кордоном. У Східній Пруссії, куди його закинула доля, він пізнає життєвий шлях від робітника до управителя конезаводом, зустрічає своє кохання. Будучи патріотом, лине у вир невідомості і небезпеки.
Дрібнюк Г. Царівна не плаче : Правдива історія з життя українських заробітчан в Італії / Галина Дрібнюк. - Косів : Писаний Камінь, 2005. - 123 с.
Чистотою й прозорістю серця народжені ці події, невигадані, але жахливі й правдиві. Це - історія твоєї й моєї соборної незалежної держави, історія наших матерів, доньок й дівчат, історія розірваних шлюбів і масових перелюбів, історія самогубств і вбивств, ґвалтувань і розчарувань. Це не класичний бойовик й не мильний телесеріал, це - апельсинова Італія, в якій сивіють і сходять з глузду молоді жінки, а дівчата продають свої звабні тіла за пляшку пива. Це - другий Афганістан й одночасно чужа держава, яка поступово стає названою матір'ю для голодних і знедолених українців.
Ільницький М. М. Західноукраїнська і емігрантська поезія 20-30-х років. - К. : Знання України, 1992. - 48 с.
Аналізується творчість представників стрілецької епопеї - В. Бобинського, О. Бабія, Р. Купчинського, а також генерації другого покоління галицької поезії - Б. Кравціва, С. Гординського. В. Гаврилюка, Б.-І. Антонича.
Значна увага приділяється доробку еміграції, зокрема «празької школи» - Ю. Дарагана, Є. Маланюка, О. Теліги, О. Ольжича та ін. Аналізуються основні ідейно-естетичні процеси у розвитку західноукраїнської та емігрантської поезії, а також її зв'язки з літературою України.
Пронюк О. Листи синові або Легенди Неаполітанських гір / Оксана Пронюк. - Брошнів : ТАЛЯ, 2006. - 210 с.
В книзі подано правдиві пережиття мами Оксани із Івано-Франківщини, котра близько чотирьох років в Італії. Свої материнські переживання обгортала в легендарні описи і в листах відсилала сину. Тут не надумано, а правдиво представлено, як бореться з реальною відчайдушністю материнство в оцій жінці, котра, як мільйони інших матерів, поневіряється по заробітках.
Пронюк О. Не виплач моєї сльози... / Оксана Пронюк. - Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2005. - 226 с.
Це твір, розпочатий в Україні, продовжений у Беневенто, а закінчений у Болоньї (Італія). Доля української жінки, матері Марії, яка вистраждала своє життя і своє кохання. А воно знову і знову болем повертається до її доньок Олени і Павліни, до її онук Наталі та Світлани, до правнучки Іванки. Розхристана жіноча доля, сльози, які ніхто вже не втирає, і рана, що не заживає. Болить, а з роками ще гірше болить... „Гріх буду мати", - мовила Марія і посадила цибулю на проклятому городі...
Салаш Й. Саме та : повість / Йосип Салаш. - Калуш : Акцент, 2008. - 207 с.
Повість „Саме та" - це правдива і відверта розповідь про те, як українська жінка через економічні негаразди у державі, пов'язані з перебудовою, зважилася на закордонні заробітки коханням...
Семенкович Н. На паперті Колізею / Надія Семенкович. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2003. - 76 с.
Збірка новел-есе - болючі розповіді про життя українських жінок-заробітчанок в Італії.
Журналістка Н. Семенкович майже рік жила і працювала в цій країні. Її правдиві, сповнені драматичних колізій оповіді, висвітлюють проблеми суспільства, в якому чиясь мати, дочка, сестра, дружина змушена їхати на чужину, не маючи можли¬вості на гідне життя у власній державі. Ці невигадані історії - чийсь біль, біда, але наш спільний сором. Змінені імена дійових осіб, та обставини долі цих людей примушують читача задума¬тися: хто ми на цій землі?
Ткачівська М. Тримай мене, ковзанко / Марія Ткачівська. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. - 298 с.
Книжка легко, ціка¬во і небуденно описує долю Соломії Сливоцької, нога якої опинилася па ковзанці.
Роман про кохання і зраду, божевілля та підступність, ексклюзивних сеньйорок і вишуканих чоловіків. Якщо ти вже мандрував Європою, то обов'язково впізнаєш ці смішні, курйозні та складні ситуації, в яких опиняються люди іншої цивілізації. Книжка про своїх і чужих, про спантеличених українців та їхніх облудливих і неабияких патронів, про плече і підніжку, про серйозне й кумедне.

Оновлено 15-09-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка