Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Етнографічна студія «Різдвяні традиції»21 грудня 2014 року у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках проекту «Заочний абонемент» Goethe-Institut в Україні відбулась етнографічна студія та майстер-клас «Різдвяні традиції Німеччини».

Завідувач відділу Ольга Войтичук провела для присутніх медіа-мандрівку за матеріалами видань, представлених у фонді «Заочного абонементу» та присвячених традиціям та звичаям відзначення Різдва.

У Німеччині як і у більшості західноєвропейських країн Різдво відзначається 25 грудня, проте приготування до цього величного свята розпочинаються набагато раніше. Йому передує період передріздвяного посту - Адвент, який традиційно розпочинається у неділю, що припадає у час між 27 листопада та 3 грудня. У перший день Адвенту діти отримують різдвяні календарі з 24 віконцями. Кожного дня грудня вони можуть відкрити одне з віконець календаря і отримати подарунок - маленьку шоколадку. Ці календарі покликані скрашувати очікування Святвечора.

Різдво у Німеччині є одним з найулюбленіших родинних свят, часом, коли батьки та діти разом випікають традиційне різдвяне печиво, виготовляють власноруч різдвяні декорації та святково прикрашають дім.

Друга частина зустрічі якраз і була присвячена виготовленню різдвяних прикрас та листівок. Усі присутні - дорослі та діти - з великим захопленням поринули у світ творчості та фантазії, а натхнення гостям додавали улюблені різдвяні колядки німецькою мовою. А завершилось свято традиційним солодким частуванням від Goethe-Institut в Україні, юні ж учасники змогли трішки наблизити Різдво, відкриваючи віконця різдвяного календаря та ласуючи солодкими сюрпризами.

Усі гості заходу висловили щиру вдячність Goethe-Institut в Україні за чудові книги, матеріали для творчості та солодощі.

Оновлено 19-07-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка