Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Українсько-німецькі зустрічі в обласній бібліотеці9 вересня 2014 року у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках спільного проекту з Goethe-Institut в Україні відбулася зустріч з гостями з Німеччини. У складі делегації був онук голови німецької громади у Станиславові початку ХХ ст. Теодора Цьоклера – Крістофер Цьоклер, редактор газети галицьких німців "Blickpunkt Galizien - Das heilige Band".

  Теодор Цьоклер - священик-євангеліст, який впродовж 48 років жив і працював в Станиславові. Завдяки старанням та наполегливій праці подружжя Цьоклерів німецька община побудувала в місті фабрику з виробництва агротехніки, було відкрито сиротинець, школу для німецької громади, притулок для учениць нормальної школи, будинок для хлопчиків, дитячий садочок, дім для літніх людей та шпиталь.
  На запрошення Крістофера Цьоклера у заході взяла участь пані Наталія Антонович з донькою Оленою та внучками. Мати пані Наталії - Герта Бачинська-Кінсберг була донькою австрійських аристократів. У двадцятих роках минулого століття разом з дітьми замешкала у Станиславові, придбавши будинок на німецькій колонії. Пані Наталія охоче відповіла на всі запитання гостей, які виявили особливе зацікавлення життям німецької громади Станиславова. Учасниками заходу стали також Галина Петросаняк, письменниця і перекладач, яка нещодавно переклала з німецької книгу іншого внука Теодора Цьоклера - Еразмуса - «Ви мусите жити!», викладачі кафедри німецької філології доцент Марія Ткачівська та старший викладач Галина Шацька, студенти, учасники клубу німецької мови, читачі обласної бібліотеки.
  Велике зацікавлення у німецьких гостей викликала розповідь завідувача відділу літератури іноземними мовами Ольги Войтичук про тісну співпрацю обласної бібліотеки з Goethe-Institut в Україні. Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері, гості з Німеччини тішилися нагодою більше дізнатися про Україну, а їх співрозмовники - нагодою поспілкуватись німецькою мовою.

 

Оновлено 16-07-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка