Українсько-німецькі зустрічі в обласній бібліотеці
9 вересня 2014 року у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках спільного проекту з Goethe-Institut в Україні відбулася зустріч з гостями з Німеччини. У складі делегації був онук голови німецької громади у Станиславові початку ХХ ст. Теодора Цьоклера – Крістофер Цьоклер, редактор газети галицьких німців "Blickpunkt Galizien - Das heilige Band".
Теодор Цьоклер - священик-євангеліст, який впродовж 48 років жив і працював в Станиславові. Завдяки старанням та наполегливій праці подружжя Цьоклерів німецька община побудувала в місті фабрику з виробництва агротехніки, було відкрито сиротинець, школу для німецької громади, притулок для учениць нормальної школи, будинок для хлопчиків, дитячий садочок, дім для літніх людей та шпиталь.
На запрошення Крістофера Цьоклера у заході взяла участь пані Наталія Антонович з донькою Оленою та внучками. Мати пані Наталії - Герта Бачинська-Кінсберг була донькою австрійських аристократів. У двадцятих роках минулого століття разом з дітьми замешкала у Станиславові, придбавши будинок на німецькій колонії. Пані Наталія охоче відповіла на всі запитання гостей, які виявили особливе зацікавлення життям німецької громади Станиславова. Учасниками заходу стали також Галина Петросаняк, письменниця і перекладач, яка нещодавно переклала з німецької книгу іншого внука Теодора Цьоклера - Еразмуса - «Ви мусите жити!», викладачі кафедри німецької філології доцент Марія Ткачівська та старший викладач Галина Шацька, студенти, учасники клубу німецької мови, читачі обласної бібліотеки.
Велике зацікавлення у німецьких гостей викликала розповідь завідувача відділу літератури іноземними мовами Ольги Войтичук про тісну співпрацю обласної бібліотеки з Goethe-Institut в Україні. Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері, гості з Німеччини тішилися нагодою більше дізнатися про Україну, а їх співрозмовники - нагодою поспілкуватись німецькою мовою.