Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Політичні промови Барака Обами в дослідженнях івано-франківського науковця10 квітня 2014 року у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка в рамках проекту „Вікно в Америку” відбулася презентація Маркіяна Тхіра, викладача англійської мови кафедри філології та перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, волонтера Клубу розмовної англійської мови. Темою презентації було „Створення президентського іміджу в американському політичному дискурсі: лінгво-когнітивні та комунікативно-когнітивні аспекти (на основі політичних промов Барака Обами)”.

    Дана презентація була представлена англійською мовою і є темою дисертації молодого науковця. Учасники заходу довідалися про соціально-історичний, політично-ідеологічний, етнокультурний та психологічно-прагматичний аспекти промов американського президента Барака Обами. Доповідач проаналізував офіційно-розмовну, термінологічну, книжну, архаїчну,  професійну мови; запозичення, сленг, жаргон, метономію, евфемізми, зевгми, цитати, які Барак Обама використовує в своїх політичних промовах.
    Після презентації відбулося активне обговорення даної теми, в якому учасники задавали запитання не лише доповідачу, але й американському гостю – Крістоферу Міллеру, науковцю, досліднику зі США, випускнику програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні. За його словами, він зміг довідатися багато нового про американських президентів і був вражений освіченістю українців щодо історії американського народу.

                

                                             

Оновлено 17-03-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка