Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Американські гори Аппалачі та гори Карпати: порівняльний аналізВ рамках проекту “Вікно в Америку” у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація американського науковця, дослідника програми Фулбрайта в Україні Крістофера Міллера. Темою доповіді були “Американські гори Аппалачі та гори Карпати: порівняльний аналіз”. Крістофер Міллер розповів про регіони США в загальному та зокрема про гірський район Аппалачі, а також провів порівняльний аналіз з горами Карпатами.

         Аппалачі - гірська система на сході Північної Америки, в США і Канаді,

Яка складається з дуже старих вивітрених гір. Ряд поздовжніх паралельних хребтів середньою висотою 1000-1300 м. Окремі вершини понад 2000 м, найвища точка - гора Мітчелл (2 037 м). Довжина масиву 3 300 км, ширина 300-560 км. Назва походить від імені індіанського племені аппалачів.

         Тут чітко виділяються чотири висотні зони рослинності: каштанових, мішаних, хвойних лісів і високогірних луків.

         Аппалачі входять до складу "Промислового поясу" США - найбільш старого індустріального регіону, що простягається від атлантичного узбережжя до Великих озер на півночі і річки Міссісіпі на заході. Спеціалізація - металургія, машинобудування, хімічна промисловість, видобуток вугілля.     Гірська система багата корисними копалинами. Більше двох століть експлуатується унікальний за своїми мірками Аппалачський кам'яновугільний басейн. Також є родовища асбесту, нафти, різних руд.

         Крістофер Міллер впродовж 20 років працює в Берія-коледжі заступником директора. Цей коледж є приватним гуманітарним університетом в м. Берія, Кентукі, США. В коледжі навчаються понад 1600 студентів з 60 країн світу. Навчання проводиться з 28 спеціальностей.

         Цікавою була інформація щодо музичної культури американського району Аппалачі. Учасники заходу мали можливість послухати, як звучать традиційні музичні інструменти банджо, американські цимбали, порівняти їх з традиційними українськими інструментами.

         Після презентації усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з американським науковцем, задати йому цікаві запитання, а також для всіх це була чудова нагода попрактикуватися в англійській розмовній мові.

  Запрошуємо усіх бажаючих вдосконалити свої знання англійської мови і отримати більше інформації про США на засідання клубу розмовної англійської мови кожного четверга о 16 год. у відділ літератури іноземними мовами за адресою: вул. Незалежності,46.

Оновлено 17-03-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка