Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Бібліоіміджсесія (громадські обговорення) на базі Тлумацької ЦБС с-ще Обертин 6 грудня 2012 р.



Громадські слухання на тему «Сучасний сільський бібліотекар: професіонал, інтелігент, ерудит» відбулись на базі бібліотеки-філії с-ща Обертин Тлумацької ЦБС за участю представників місцевої влади, громадських організацій селища, методичних центрів та сільських бібліотек Городенківського, Коломийського, Надвірнянського, Снятинського, Тисменицького районів та м. Яремче.

   Бібліотечні заклади Тлумацької ЦБС взяли участь і стали переможцями третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». В Обертинській бібліотеці-філії відбулось урочисте відкриття Інтернет-центру. Учасників бібліоіміджсесії та присутніх привітали начальник управління культури, національностей та релігій ОДА В. В. Федорак та голова Тлумацької райдержадміністрації В. І. Сенів.

   У своєму виступі В. В. Федорак передав вітання від голови ОДА М. В. Вишиванюка, подякував за подвижницьку працю бібліотечним працівникам, які популяризують книгу та доносять інформацію до широкого кола громадян. Сьогодні важливим є використання новітніх технологій, але навіть сучасний комп'ютер не замінить того, що дає книга. Теперішнє молоде покоління йде в ногу з часом. Звертаючись до молодих людей, начальник управління сказав, що маємо пам'ятати про своє коріння, берегти свою мову, адже вона входить у трійку найкрасивіших мов світу. Він відзначив актуальність тематики бібліоіміджсесії та побажав її учасникам  єдності в родині, колективі, радості від спілкування з колегами.

   В. І. Сенів, голова Тлумацької райдержадміністрації, привітав присутніх бібліотечних фахівців, які завітали в Обертин, що є своєрідним символом покутського краю. Він зазначив, що бібліотека  не архів  книг, а живий організм, який тісно контактує з громадою, йде назустріч людям, модернізується. І тому слова Великого Каменяра є актуальні і сьогодні: «Книги - морська глибина! Хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить».

   Директор ОУНБ ім. І. Франка Л. В. Бабій розповіла, що бібліотеки Івано-Франківщини долучилися до рекомендацій УБА провести громадські обговорення (зустрічі, слухання) під назвою «Бібліотека – центр нашої громади» відповідно до Програми з адвокації «Через бібліотеки – до знань!». Вона зазначила, що ми вивчали думку мешканців, представників влади, читачів про місію бібліотеки у суспільстві та її значення для місцевої громади. Населення краю ознайомилось з інноваційними послугами та досягненнями у бібліотечній справі, а бібліотеки мали можливість знайти нових партнерів, розширити коло читачів. Громадські слухання спонукали органи місцевої влади оцінити важливу роль та здобутки бібліотечних закладів регіону як центрів місцевої активності та згуртування громади.

  Селищний голова О. Д. Федоришин привітала усіх з відкриттям Інтернет-центру. Вона відзначила позитивну роботу бібліотеки в процесі змін, ентузіазм її працівників, які докладають чимало зусиль для створення комфортних умов у роботі з книгою. Висловила вдячність голові РДА за тісну співпрацю, впевненість в тому, що бібліотечні працівники почерпнуть багато цікавого й нового для подальшої роботи. Учасникам бібліоіміджсесії побажала плідної праці.

   О. П. Чаплінська, заступник голови РДА, відзначила, що діяльність бібліотек сьогодні набула нового змісту. Вони поєднують книгу з інформаційним простором. Незаперечним є те, що бібліотека є істинним центром місцевої громади. Обертинська бібліотека має свого читача, вміє його зацікавити. Інтернет-центр розширить коло нових послуг, які надаватиме бібліотека. Але книга є незамінною, завжди живою, суттєвим доповненням є періодика, передплата якої профінансована для бібліотек на 2013 р.

   Голова обласного відділення Української бібліотечної асоціації Г.В.Горбань у своєму виступі розповіла про діяльність УБА, основні напрямки роботи організації, спрямованих на підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, підтримки їх участі у проектній діяльності, захист інтересів бібліотечної спільноти України. Зокрема, поділилася  інформацією про проведення в державі з ініціативи УБА громадських слухань з метою визначення ролі бібліотечних закладів в сучасному інформаційному суспільстві, їх місця в житті місцевої громади.

   Директор Тлумацької ЦБС М. Ю. Пісак відзначила позитивні зміни, що відбулись в процесі проведення громадських слухань у бібліотеках ЦБС. Вона підкреслила роль органів державної влади та місцевого самоврядування у поліпшенні матеріально-технічної бази та створенні комфортних умов в обслуговуванні місцевої спільноти.

   Координатор регіонального тренінгового центру на базі ОУНБ ім. І.Франка О. В. Люба розповіла про основну мету РТЦ, який підвищує кваліфікацію бібліотечних працівників, роль міжнародної програми «Бібліоміст», яка працює з бібліотеками, покращуючи їх технічне оснащення.

   Про результативність громадських обговорень на Тлумаччині поінформувала провідний методист ЦБС Е. В. Кулик. Громадами сіл були висловлені ряд пропозицій. Зокрема,

- оживити процес читання за допомогою акції «Бібліотека йде в люди», флеш-мобу «Читати можна скрізь»;

- для літніх і самотніх людей проводити акцію «Сіймо добро і даруймо добро», яка допоможе розкрити їх творчий потенціал, реалізувати власні ідеї (малювання, вишивання, в'язання, різьбярство тощо), отримати консультації з питань права, пенсійного забезпечення та соціального захисту;

- для обслуговування непрацездатних громадян реалізувати акцію «Твори добро, бо ти Людина»;

- організувати обслуговування вдома для соціально-незахищених, малозабезпечих родин, вихованців шкіл-інтернатів та дітей-інвалідів;

- зініціювати участь бібліотек у впорядкування братських могил та територій сіл у рамках акції «Шануймо пам'ять»;

- з метою популяризації туристичної привабливості сіл розробляти туристичні маршрути, проводити екологічні марафони та турпоходи;

-  з метою боротьби із забрудненням навколишнього середовища організувати акцію «За чисте довкілля»;

- бібліотекам разом з сільськими головами організовувати конкурси «На краще сільське подвір'я»;

- створити ігрові куточки для юних користувачів;

- організовувати та проводити зустрічі з земляками-заробітчанами.

   У засіданні круглого столу «Сільська бібліотека і громада: працюємо разом» взяли участь: голова польського товариства ім. Ф. Карпінського Ю. П. Меншикова, завідувачка дитячого садка-яслів «Дзвіночок» Ф. Є. Пона, голова товариства «Просвіта» Р. І. Яцик, член молодіжної ради О. П.Яворський, директор народного дому Б. І. Яворський та ін.

   Своїми напрацюваннями поділились працівники установ Тисменицької ЦБС. Були висловлені такі пропозиції: створити бібліотечні ради, започаткувати проект літературних читань «Влада читає дітям», змінити графік роботи бібліотек згідно потреб мешканців сіл, відновити книгоношення, проводити експрес-спілкування поза стінами бібліотек, створити майданчики читання, організувати фіто-вітальню «Лікарські рослини в житті людини», жіночі клуби любителів прекрасного, проводити майстер-класи з опануванням різних технік декоративно-ужиткового мистецтва.

   Працівники Надвірнянської, Городенківської, Коломийської Снятинської та Яремчанської ЦБС розповіли про пропозиції своїх місцевих спільнот щодо розширення послуг бібліотек, які, крім традиційних (оновлення бібліотечного фонду, поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення новітніми технологіями), бажають отримати: купівлю-продаж товарів через Інтернет, відновлення обслуговування бібліотечних пунктів, навчання користувачів основам роботи з ПК.

Світлини

Оновлено 22-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка