Пам’яті вченого-історика, краєзнавця, читача ОУНБ ім. І. Франка - Ігора Андрухіва
Вшановуючи пам’ять доктора історичних наук, професора, полковника міліції Андрухіва Ігора Олексійовича у відділі краєзнавчої літератури відкрито виставку-реквієм.
АНДРУХІВ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
Народився 4 січня 1957 р. в с. Перевозець Калуського району.
Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника в 1984 р., працював вчителем історії. У 1984 - 1991 рр. працював у Тисменицькій СШ. З 1994 по 1998 рр. - провідний архівіст Державного архіву Івано-Франківської області. За активну педагогічну та наукову діяльність у 1988 р. став лауреатом Республіканської премії ім. Миколи Островського, "Відмінник народної освіти УРСР", премії ім. Р. Федоріва.
У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Виховна діяльність українських молодіжних товариств Галичини: 1894-1939 роки» зі спеціальності 13.00.01 - Теорія і історія педагогіки, дисертаційне дослідження на тему: «Виховна діяльність українських молодіжних товариств Галичини: 1894-1939 роки».
З 1998 року в органах МВС, на викладацькій роботі в Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України. У Прикарпатському юридичному інституті ЛьвДУВС з 1998 року, працював доцентом кафедри гуманітарних дисциплін.
У 2003 році призначений на посаду начальника кафедри філософії права, економіки та фінансів, з 2005 року - начальник кафедри філософії та політології. У 2005 році Андрухіву І.О. присвоєно вчене звання доцента кафедри соціальних дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ.
У 2006 році захистив докторську дисертацію зі спеціальності 07.00.01 - Історія України, дисертація на тему: «Політика Радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40-80-х роках ХХ ст.: історико-правовий аналіз». Підготував 4 кандидати юридичних наук із числа працівників Прикарпатського юридичного інституту ЛьвДУВС
Андрухів І.О. є автором понад 130 наукових праць. Із них 11 монографій, 5 посібників та низка наукових статей. Публікації з проблем історії та педагогіки, серед яких "Станіславські Куропати", "Січові стрільці: безслав'я чи слава?", "Вороги народу": причини, методи і наслідки сталінських репресій на Східній Україні в 20-30-х та на західноукраїнських землях у 1939-1941 роках","Іван Мазепа - гетьман України", "Галицька Голгофа. Ліквідація УГКЦ на Станіславщині в 1945-1961 рр.", "Кость Левицький: сторінки життя", "Західноукраїнські молодіжні товариства:"Сокіл", "Січ", "Пласт", "Луг" .Крім того, є автором посібників "Основи християнської моралі",«Християнська етика. Божі Заповіді» (посібник для 8 класу), "Давня історія України та рідного краю(посібник для 7 класу), " «Українські правники у національно¬му відродженні Галичини: 1848-1939 рр.», , «Цариця Карпатського краю. Нарис історії Василіянського чернецтва, монастиря та чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві», «Станіславщина: двадцять буремних літ (1939-1959). Суспільно-політичний та історико-правовий аналіз», «Тисмениця», «Релігійне життя на Прикарпатті: 1944-1990 рр.», «Суспільно-політичні та релігійні процеси на Станіславщині в кінці 30-х - 50-х роках XX ст. Історико-політологічний аналіз», «Історія релігійного життя в Галичині та на Прикарпаиі: історико-правовий аналіз», «Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне жиия на Прикарпатті в 40-80-х роках XX століпя. Історико-правовий аналіз»
Співавтор науково-довідкового видання «Правда історії. Станіславщина в умовах терору і репресій: 1939-1959 рр. Історико-правовий аспект. Документи і матеріали» (автори: доктор історичних наук, доцент Андрухів І.О. та Герой України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, доктор філософії, почесний член Національної спілки журналістів України Француз А.Й.), яке отримало відзнаку у номінації «довідкові видання» конкурсу на краще наукове, навчальне та періодичне видання в системі МВС України 2008 року.
Керівник проекту з проведення наукового дослідження на замовлення УМВС України в Івано-Франківській області «Історія міліції Прикарпаття: 1939-2009 рр.». Дослідження, приурочене 70-річчю створення міліції Прикарпаття, виконувалось кафедрою теорії та історії держави і права.
Андрухів І.О. був членом редколегії збірника наукових праць Прикарпатського юридичного інституту ЛьвДУВС «Держава і закон: теорія, практика, методика».
Нагороджений відзнакою МВС України «За розвиток науки, техніки та освіти» - І та ІІ ступенів та почесними грамотами МВС України.
Основні напрями наукових досліджень: періоди становлення (1939-1941рр.) та відновлення (1944-1946 рр.) діяльності органів НКВС та Робітничо-селянської міліції на території Станіславської (з 1962 року - Івано-Франківської) області. Наукова школа Ігора Олексійовича Андрухіва представлена науковцями та фахівцями, які продовжують дослідження у даній галузі: Ковалик В.В., Безносюк В.П., Дем'янчук Т.Д., Суддя І.Р., Андрухів О.І.
Доктор історичних наук, кандидат педагогічних наук, професор, за фахом історик, полковник міліції Ігор Олексійович Андрухів пройшов тернистий шлях життєвими дорогами, сповідуючи життєву правду, любов до рідної Батьківщини України, повагу до людей та своєї родини.