Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 52-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

28 червня – День Конституції УкраїниНапередодні державного свята у відділі загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка створена книжково-ілюстративна виставка-календар «Конституція України: шлях державотворення».

  Саме 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави, яка стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства.

   У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях «Руської правди». У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом. Проте належним чином це вдалося зробити після тривалої, напруженої роботи над Основним Законом держави 28 червня 1996 року. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність та було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені, на ній ґрунтується наше нелегке сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

    Література представлена на книжково-ілюстративній виставці-календарі «Конституція України: шлях державотворення» надає можливість кожному більше дізнатися про історію створення, прийняття та основні засади Основного Закону нашої держави. Чільне місце на виставці займають основоположні документи - «Декларація про державний суверенітет України» та «Акт проголошення незалежності України». Всі бажаючі мають змогу ознайомитися з довідковою, науковою та пізнавальною літературою про процес утворення нашої держави, її розвиток та особливості прийняття Конституції України. До уваги відвідувачів - «Історія української Конституції» (упорядники Анатолій Слюсаренко та Микола Томенко), 3-х томне видання «Конституція незалежної України. Документи, коментарі, статті» під редакцією Сергія Головатого, видання серії «Законотворчість», монографії, «Коментарі...», довідники; науково-популярна серія «Нова Конституція України» представлена брошурами «Історія Конституції України», «Основи конституційного ладу України», «Міжнародні правові аспекти Конституції України» тощо.

      То ж, запрошуємо всіх бажаючих до відділу загального читального залу нашої бібліотеки на перегляд книжково-ілюстративної виставки «Конституція України: шлях державотворення», приуроченої до Дня Конституції України.

 

Оновлено 20-06-2018
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка