Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Леся Верховинка повертається до читачаВ обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація збірки творів нашої краянки, уродженки Делятина Ярослави Лагодинської (1903-1936), письменниці і поетеси першої половини 20-го століття, яка увійшла в літературу під ім’ям Лесі Верховинки.

Доля відвела їй неповних 33 роки життя. Народилася вона у Делятині у родині відомого громадсько-політичного діяча Миколи Лагодинського, навчалася у Львові та Відні. На становленні письменниці позначилися визначні події на теренах Галичини: перша світова війна, проголошення Західно-Української Народної Республіки, втрата української державності.

З нагоди 110-ої річниці від дня народження письменниці невелика за обсягом, але досить потужна і цікава її творчість знову приходить до нашого читача. Книга „До Делятина на крилах мрій" представляє поезії, новели, оповідання, драматичні твори, есеї, статті Лесі Верховинки, її листи до рідних, близьких і знайомих.

Про життєвий і творчий шлях Лесі Верховинки та презентовану книгу розповіли присутнім упорядник видання - відомий колекціонер і великий патріот Делятинщини Олександр Жарівський зі Львова, доктор філологічних наук, професор Львівського національного університету Михайло Гнатюк, редактор львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга, поет зі Львова Богдан Чепурко, івано-франківські письменники - Дмитро Юсип, Роман Киселюк, Іван Гаврилович, журналіст Роман Флис, науковці з Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника - краєзнавець Петро Арсенич, доцент Тетяна Качак, земляки авторки з Делятина, єдина дочка письменниці Оксана Кучковська-Роздольська з Чикаго, яка у життєвих мандрах по різних континентах зуміла зберегти ці безцінні скарби нашої культури.

Учасники презентації відкрили для себе Ярославу Лагодинську - непересічну особистість, лагідну жінку, талановиту літераторку, яку по праву можна зарахувати до здібних учениць наших корифеїв слова - Василя Стефаника і Марка Черемшини.

За сприяння п. Оксани видавництво „Каменяр" передає 500 примірників книги „До Делятина на крилах мрій" бібліотекам нашої області.

 

 

 

Оновлено 24-08-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка